X

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.
Henna brwi w ciąży

Henna brwi w ciąży – wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat

Oczekiwanie na dziecko to bardzo wyjątkowy czas. To moment, gdy kobieta jest odpowiedzialna za siebie i za dziecko. Dlatego pojawia się w jej głowie wiele pytań o to, co może: czy powinna pić kawę, czy henna brwi w ciąży to dobry pomysł? Jeśli zastanawiasz się nad tym drugim tematem – rozwiejemy twoje wątpliwości!
makijaż dla młodej mamy

Szybki makijaż dla młodej mamy w 5 prostych krokach

Czy młoda mama w ogóle ma czas na makijaż? Na pewno to nie więcej niż kilka minut. Właśnie dlatego koniecznie trzeba poznać triki, dzięki którym przed wyjściem z domu można szybko nałożyć make-up. W naszym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych rad na makijaż dla młodej mamy.
bromergon w ciąży

Bromergon a ciąża. Czy lek mogą przyjmować przyszłe mamy?

Bromergon jest lekiem stosowanym w leczeniu niepłodności u kobiet. Zawiera on substancję aktywną o nazwie bromokryptyna, która działa poprzez obniżenie poziomu prolaktyny we krwi. Bromergon jest kategoryzowany jako lek X w ciąży przez FDA ze względu na ryzyko działań niepożądanych na płód. Może on prowadzić do braku wzrostu płodu, opóźnienia rozwoju lub nawet śmierci płodu.
Ile przytyłyście w ciąży

Ile przytyłyście w ciąży? Waga w trakcie ciąży

Okres ciąży to najwspanialszy czas w życiu kobiety, w którym to w jej wnętrzu rozwija się nowe życie. Jest to również niestety czas, w którym hormony potrafią naprawdę dać w kość. Jeżeli nerwowo wstukujesz w wyszukiwarkę frazę "ile przytyłyście w ciąży", w tym poradniku postaramy się pokazać Ci, jak odzyskać kontrolę nad zbędnymi kilogramami po ciąży.
duomox w ciąży

Duomox w ciąży – czy jest bezpieczny?

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety, kiedy szczególnie ważne jest dbanie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Infekcje mogą stanowić zagrożenie dla matki i płodu, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia. Duomox w ciąży to antybiotyk, który jest często stosowany w leczeniu infekcji. Czy jest on bezpieczny w ciąży? Czy istnieją inne sposoby leczenia infekcji podczas oczekiwania na dziecko? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
wieczorne mdłości w ciąży

Wieczorne mdłości w ciąży – czym są spowodowane?

Wieczorne mdłości w ciąży są powszechnym zjawiskiem, które dotyka większość kobiet w ciąży. Mogą być bardzo nieprzyjemne i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Mdłości te są spowodowane zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety w ciąży, jednak ich nasilenie może być wzmocnione przez inne czynniki, takie jak brak snu, niedobór żelaza lub niedożywienie. W artykule przyjrzymy się bliżej przyczynom wieczornych mdłości w ciąży oraz sposobom ich zwalczania. Omówimy również, kiedy należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania odpowiedniego leczenia lub suplementacji.
podnoszenie rąk do góry w ciąży

Podnoszenie rąk do góry w ciąży – czy jest odradzane?

Lekarze polecają kobietom kontynuowanie uprawiania sportu w czasie ciąży. Oczywiście, należy zrezygnować ze zbyt intensywnych aktywności. W tym czasie nie należy między innymi dźwigać ciężarów. A czy podnoszenie rąk do góry jest dozwolone?
pasztet w ciąży

Pasztet w ciąży – czy jest bezpieczny?

Pasztet z makreli, wieprzowy, wołowy, pasztet z kaczki, wątróbki lub warzywny. Jadane samodzielnie lub z pieczywem są elementem wielu diet. Czy można jeść pasztet w ciąży? Czy jest to bezpieczne dla matki i dziecka? Sprawdź w naszym artykule!
w ciąży na wesele

W ciąży na wesele – czy warto iść na imprezę?

Kobiety spodziewające się dziecka, w szczególności, gdy jest to ich pierwsza ciąża, bardzo martwią się o stan swojego zdrowia i rosnącej w ich organizmie pociechy. Często- w imię prawidłowego rozwoju potomka- rezygnują z uczestnictwa w życiu towarzyskim. Czy można iść w ciąży na wesele?
od kiedy chodzik

Od kiedy chodzik ? Jak wspierać dziecko w chodzeniu?

Proces nauki chodzenia powinien odbywać się w naturalnych dla dziecka warunkach.  Jeżeli zastanawiacie się, od kiedy chodzik wprowadzić do codziennego użytku, lepiej wstrzymajcie się z kupnem i poczytajcie o konsekwencjach jego stosowania.