Jak dbać o skórę po porodzie? Kosmetyki do wrażliwej skóry 

Choć po porodzie kobiety skupiają się na opiece nad noworodkiem, Jest to także czas na zadbanie o zmienione ciało. Przesuszona, szara skóra oraz rozstępy to największe bolączki młodych matek. Sprawdź, jak szybko i łatwo poprawić kondycję cery.
Jak dbać o skórę po porodzie

Jakie potrzeby ma skóra po porodzie?

Wrażliwa skóra, Podobnie jak sucha oraz tłusta Potrzebuję odpowiednich kosmetyków i prawidłowo dobrany pielęgnacji. Po porodzie, u każdej kobiety zmieniają się potrzeby kropka Wynika to przede wszystkim ze zmian hormonalnych  zachodzących zarówno w ciąży, jak i w trakcie połogu.

Dodatkowo młoda mama gwałtownie zmieniła tryb życia.  Jej rytm dobowy jest mniej unormowany,  jest  także permanentnie zmęczona oraz niewyspana.  Również jej dieta zwykle nie jest idealnie zbilansowana.

W efekcie, zarówno  Skóra na ciele, jak i na twarzy wymaga bogatej, lecz szybki pielęgnacji.

Czy w połogu cera się zmienia?

Mapa twarzy wskazuje na przyczyny wszelakich zmian oraz niedoskonałości pojawiających się na różnych partiach twarze. Niemniej jednak w okresie Po porodowym na skórę wpływa także gwałtowny wyrzut hormonów.

O ile w trakcie ciąży zarówno włosy, jak i skóra oraz paznokcie są wyjątkowo lśniące i bujne, tak po porodzie ulega to zmianie. Wynika to ze zwiększonego poziomu estrogenów w trakcie ciąży.

 \Po porodzie wraca to do poziomu standardowego, lecz okresowo zarówno skóra, jak i włosy czy paznokcie wyglądają gorzej.  Zmiany hormonalne mogą wywołać również przebarwienia, które powinny ustąpić samoistnie. Warto dbać o ich szczególną ochronę przeciwsłoneczną, można także stosować dostępne bez recepty środki rozjaśniające.

 U wielu kobiet po porodzie pojawia się także trądzik.  Walka z nim może przebiegać standardowo, podobnie jak w przypadku trądziku młodzieńczego. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie leki na trądzik są bezpieczne u kobiet karmiących piersią

Jak walczyć z rozstępami?

Zmiany skórne po ciąży oraz porodzie także rozstępy. Mogą one pojawić się na całym ciele, nie tylko na brzuchu. Wynikają one z gwałtownej zmiany masy wywołanej  ciążą.  Minimalizowanie ich widoczności Jest jednym z kluczowych elementów pielęgnacji skóry po porodzie. Doskonale sprawdzają się przeznaczone do tego celu preparaty na rozstępy, olejki, a także kosmetyki działające rozjaśniająco na blizny wszelkiego typu.

Doskonałym sposobem na zmniejszenie widoczności rozstępów ciążowych jest także nawilżanie oraz uelastycznienie skóry całego ciała kropka W tym celu należy stosować intensywnie  natłuszczające balsamy, oraz kremy.  W tym okresie warto szczególnie unikać środków wysuszających skórę, a także okoliczności takich jak gorące kąpiele, przebywanie w wyjątkowo ciepłym i suchym pomieszczeniu.  Również syntetyczne ubrania są niewskazane w czasie rozjaśniania rozstępów.

Sposoby na ujędrnienie skóry

  w domowych warunkach można z łatwością i poświęcając jedynie kilka minut dziennie, znacząco ujędrnić skórę po porodzie. Świetnym sposobem są intensywnie nawilżające balsamy, połączone z regularnymi peelingami oraz masażami. 

 W tym celu wystarczy skorzystać  z łatwo dostępnych kosmetyków oraz np.  szczotki do masażu na sucho.

W przypadku domowej pielęgnacji kluczowa jest przede wszystkim  regularność. Doskonałe efekty można uzyskać  już po kilkunastu dniach.  Ogromnym wsparciem w poprawianiu kondycji skóry po porodzie jest także odpowiednia ilość wypijanej wody. Nawet jeśli młoda matka nie karmi piersią, pamiętanie o regularnym nawadnianiu jest bardzo istotne.

Jak poprawić wygląd skóry po nieprzespanej nocy? 

Nieprzespane noce są czymś, z czym mierzą się wszyscy młodzi rodzice.  Chcąc jednak poprawić wygląd cery, skup się na odżywianiu i nawilżeniu. Świetnym wyborem są płatki zmniejszające opuchliznę pod oczami. 

Szara i zmęczona cera odżyje w kilka minut dzięki nałożeniu peelingu enzymatycznego.  Dodatkowo można nałożyć także serum z witaminą C. Niewielka ilość korektora pozwoli skutecznie ukryć skutki nieprzespanej nocy. Świetnym trickiem jest także odrobina rozświetlacza w kącikach oczu.


Sprawdź także:
Archiwum: październik 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: