X

Olej z wiesiołka w ciąży – czy warto przyjmować?

olej z wiesiołka w ciąży

Natura dała ludziom naprawdę wiele cennych substancji. Już od zarania dziejów ludzie szukali w przyrodzie rozwiązania swoich problemów. Leczyli się miodem, czosnkiem czy nalewkami z malin. W starożytnym Egipcie czy Grecji prym wiodły również oleje, którymi balsamowano ciało i włosy. Od kilku lat można zaobserwować wielki powrót olejów – zarówno w kontekście kosmetycznym jak i leczniczym.

Właściwości oleju z wiesiołka

W ostatnich miesiącach rekordy popularności bije olej z wiesiołka. Dzięki dużej zawartości witamin A i E jest on niesamowity w walce z suchą skórą. Jednak jego właściwości kosmetyczne to nic w porównaniu z tym, co może on uczynić w sensie medycznym. Okazuje się, że olej pozyskiwany z niepozornej rośliny – wiesiołka, doskonale radzi sobie w walce z nadwagą, obniża cholesterol i leczy poważne zmiany skórne jak łuszczyca czy egzema.

Dlaczego warto przyjmować olej z wiesiołka w ciąży?

Również kobiety ciężarne powinny zainteresować się czym jest olej z wiesiołka Ciąża to doskonały moment na wdrożenie go do swojej codziennej diety. Dlaczego? Przyjmuje się, że ten eliksir jest w stanie ułatwić dziecku przyjście na świat. Poród może być mniej bolesny i przebiegać sprawniej. Dodatkowo, istnieje duża szansa, że nie nastąpi nacięcie krocza, ponieważ olej z wiesiołka powoduje uelastycznienie się tkanek w organizmie. Dodatkowo produkt ten usprawnia krążenie krwi, co powoduje, że kobieta i dziecko są lepiej dotlenieni w trakcie porodu.

Zobacz też:  Czystek w ciąży - czy można pić?

Od kiedy zacząć suplementować olej z wiesiołka w ciąży?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, od kiedy zacząć suplementację oleju z wiesiołka. Większość położnych sugeruje, że najlepiej przyjmować olej z wiesiołka przed porodem. Niektóre jednak są zdania, że warto suplementować go już od drugiego trymestru. Z pewnością, ostateczną decyzję powinno się podjąć w uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym ciążę. Być może, z jakichś względów, wykluczy on całkowicie włączenie tego preparatu do naszej diety. Najpewniej produkt ten można używać po zakończeniu 36 tygodnia ciąży. Wiele osób uważa, że olej z wiesiołka może powodować przedwczesne kurczenie się szyjki macicy i powodować zbyt wczesny poród. Produkt ten można używać również do masażu krocza przed porodem, który z kolei wykonuje się od 32 tygodnia.

Olej z wiesiołka dawkowanie

Olej z wiesiołka przyjmować można na kilka sposobów. Może być on zamknięty w kapsułkach – wówczas przyjmuje się je zazwyczaj w dawce 2 razy dziennie po 2 kapsułki. Olej w wersji płynnej dawkuje się trzy razy dziennie po jednej łyżce, najlepiej jeśli robi się to przed samym posiłkiem. Z kolei problemy skórne leczy się poprzez wcieranie kilku kropel olejku przez kilkanaście sekund – raz lub dwa razy dziennie. Produkt jest stosunkowo tłusty, dlatego najlepiej jest to robić tuż przed położeniem się do łóżka. Olejek można kupić w aptekach – stacjonarnych bądź internetowych, ale również w sklepach zielarskich – a ostatnio również – co ciekawe – w drogeriach kosmetycznych, które sprzedają również suplementy diety.

Zobacz też:  Mandarynki w ciąży - czy można jeść?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: