Jak wybierać piżamy ciążowe i kiedy zdecydować się na taki zakup?

Młode mamy oraz kobiety, które dopiero oczekują przyjścia na świat swojego maleństwa, mogą czuć się zagubione w świecie ciążowych gadżetów oraz odzieży.
Jak wybierać piżamy ciążowe


Młode mamy oraz kobiety, które dopiero oczekują przyjścia na świat swojego maleństwa, mogą czuć się zagubione w świecie ciążowych gadżetów oraz odzieży. Nie każda kobieta musi wiedzieć, kiedy będzie potrzebowała wymiana garderoby na luźniejszą i wygodną. Aby zdjąć ciężar z niezdecydowanych osób, podpowiemy, jak i kiedy wybrać odpowiedni ubrania i piżamy ciążowe. W artykule przeczytacie też, jak w ciąży oraz po rozwiązaniu czuć się kobieco i komfortowo, dzięki odpowiedniej garderobie.

Kiedy kupować piżamy ciążowe i inną odzież?

Tak naprawdę nie ma odgórnie ustalonego terminu zakupu odzieży ciążowej. Każda kobieta przechodzi ten stan indywidualnie, a jej ciało zmienia się w inny sposób. Wszystko zależy od tego, w którym momencie nasze ciało zaczyna się zmieniać, a rozmiary powiększać. Pamiętajmy, że najważniejsze w całej garderobie są piżamy ciążowe, ponieważ komfort podczas snu będzie przekładał się na funkcjonowanie za dnia oraz efektywny wypoczynek.

Pierwszym sygnałem do zakupu nowych ubrań powinien być moment, w którym czujemy, że obecne elementy naszej garderoby stają się zbyt ciasne i zaczynają powodować dyskomfort podczas noszenia. Uczucie wzdęcia w ubraniu również daje znak, że obecny rozmiar powinien odejść w odstawkę na rzecz czego większego i luźniejszego.

Musimy pamiętać również o tym, że przez rosnący brzuch, nasze koszulki staną się w pewnym momencie za krótkie. Może to wyglądać zabawnie i powodować dyskomfort. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zawczasu wyposażyć się w górną część ubrania dla kobiet ciężarnych. Wraz z brzuchem rośnie też biust. W pewnym momencie przestaje on mieścić się w staniku, a odzież do spania musimy wymienić na piżamy ciążowe, które zapewniają luz w najbardziej newralgicznych miejscach.

Najczęściej większość zmian ma miejsce po osiemnastym tygodniu ciąży. Dopiero wtedy możemy zauważyć widoczne zmiany i wzrosty obwodów.

Jak wygląda wybieranie odzieży dla kobiet w ciąży?

Ważne jest, aby odpowiednio zaplanować cały proces wymiany garderoby. Nie chcemy przecież jednorazowo wydać majątku na nowe ubrania. Właśnie dlatego warto kupować odzież ciążową nieco wcześniej, aby zminimalizować wydatki w trakcie ciąży.

Powinnyśmy też przemyśleć, co chcemy kupić. Większość wyborów będzie zależna od pory roku i panującej na zewnątrz temperatury. Latem postawimy na luźne, zwiewne sukienki, natomiast zimą możemy zakupić ocieplane legginsy lub jeansy z elastycznym pasem na brzuch. Tuniki oraz luźne T-shirty sprawdzą się o każdej porze roku.

Jakie ubrania i piżamy ciążowe są niezbędne w garderobie?

Przede wszystkim należy stawiać na pełen luz i wygodę, dlatego idealnie sprawdzą się sukienki. W zależności od naszej figury oraz tempa wzrostu obwodów będziemy mogły wybierać pomiędzy sukienkami maxi a tymi krótszymi. Bardzo ważnymi elementami garderoby są luźne T-shirty, które będą idealne do domu lub na spacery.

Na wyjścia dobrze jest mieć przynajmniej jedne spodnie ciążowe, które są wyposażone w elastyczny pas na brzuch. Bardzo ważna jest również bielizna, która podczas ciąży zupełnie ulegnie zmianie. Rosnące piersi będziemy chować w biustonosze z miękkich materiałów, które skutecznie usztywniają, ale nie powodują ucisku. Po porodzie będą to staniki do karmienia, które ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Najważniejsze jednak są piżamy ciążowe, wokół których istnieje wiele mitów. Przede wszystkim mogą one być równie ładne i atrakcyjne, jak piżamy, które nosimy na sobie przed ciążą. Dodatkowo są bardzo praktyczne i funkcjonalne, ponieważ ułatwiają korzystanie z toalety, a w późniejszym czasie również karmienie maleństwa.

Piżamy ciążowe — na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Tkanina, z której wykonane są piżamy ciążowe, powinna być naturalna, ale jednocześnie wystarczająco elastyczna. Jej zadaniem jest zapewnieni wygody i komfortu oraz zniwelowanie wszelkich ucisków podczas snu. Właśnie dlatego wybierajmy te modele, które dopasowują się do kształtu ciała i są delikatnie większe, aby posłużyły nam przez dłuższy czas. Kupując piżamę do karmienia, ograniczymy również późniejsze wydatki po porodzie.


Sprawdź także:

Archiwum: luty 2022
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: