W co ubrać dziecko do przedszkola? Jak ubierać malucha wygodnie i praktycznie?

Wybór odpowiednich ubrań dla dzieci to nieraz nie lada wyzwanie dla rodziców. Moda dziecięca szybko się rozwija i pozwala na dużą zabawę modą. Podpowiadamy, w co ubrać dziecko do przedszkola!
W co ubrać dziecko do przedszkola?

Zastanawiasz się, w co ubrać dziecko do przedszkola? Przedszkole to głównie zabawa — na tym etapie dzieci sporo biegają, skaczą i są przez opiekunów angażowane w rozmaite aktywności ruchowe. Ubrania do przedszkola nie powinny więc krępować ruchów czy uwierać dziecka. Dobrze też, jeśli są wykonane z rozciągliwych, dopasowujących się do ciała materiałów. Zadbaj o komfort noszenia ubrań u swojego malucha podczas każdej czynności.

Zasady ubierania dziecka do przedszkola

w co ubrać dziecko do przedszkola - zasady ubierania dziecka

Ubrania dla dzieci  powinny być przede wszystkim wygodne. Dzieci w przedszkolu często bawią się na placu zabaw. Dodatkowo w niektórych przedszkolach organizowane są rozgrywki sportowe czy takie obejmujące podstawy rytmiki. Takie zajęcia zazwyczaj wymagają przebrania się przez dziecko w strój do ćwiczeń. Zadbaj więc o to, by Twoje dziecko bez problemu mogło się samodzielnie przebrać — załóż jej ubrania pozbawione kłopotliwych elementów takich jak: tasiemki, haftki, zakładki, małe guziki itp.

W co ubrać dziecko do przedszkola? Warto pamiętać, że ubrania dla dziecka nie mogą być za ciasne. Za małe ciuszki będą uwierać dziecko, a także nie zapewnią mu wystarczającego komfortu — przykrótka bluzka z pewnością podwinie się podczas zabawy, a za ciasne rękawy sprawią, że dziecku będzie bardzo niewygodnie i wówczas jego zabawa nie będzie do końca udana.

Modne ubrania dla dzieci

w co ubrać dziecko do przedszkola - modne ubrania

Niemowlęce ciuszki to zwykle śpioszki. Nie inwestuje się w nie zbyt wiele, ze względu na to, że dzieci szybko z nich wyrastają. W sklepach znajdziemy stylowe i modne ubranka przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Jednak to raczej gust rodziców wtedy jest brany pod uwagę, gdyż niemowlak jest za mały, aby samodzielnie wybrać.

Gdy pociechy stają na nogi i zaczynają się rozwijać, potrafią same wskazać ubrania, które im się podobają. Nie jest to jednak podyktowane panującą modą, a raczej indywidualnym upodobaniem dziecka do jednych rzeczy, a niechęcią do innych.

Im starsze dzieci, tym bardziej rozwija się indywidualny styl. Znaczenia zaczyna nabierać to, jakie ubrania noszą rówieśnicy. Choć nie dla wszystkich dzieci i młodzieży marka jest ważna, to jednak wiele osób kształtuje na ich podstawie swój styl. Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, postaw na modne koszulki do szkoły.

W co ubrać dziecko do przedszkola jesienią i zimą?

O tym, że ubranie musi być adekwatne do pogody, wie z pewnością każdy rodzic. Musi być jeszcze wygodne i praktyczne, a także łatwe do ubrania.

Gdy temperatura powietrza osiąga coraz niższe wartości, ciepłe buty zimowe dla dzieci i kurtka to podstawa. Podobnie jak odpowiednie nakrycie głowy. Jesienią i zimą warto ubierać swoje dziecko na cebulkę. Przykładowy strój na zimę to np. rajstopy lub legginsy, spodnie lub spódniczka, t-shirt lub cienka bluzka z długim rękawem, bluza lub sweterek, ocieplana kurtka z kapturem, szalik i czapka. Dzięki wielu warstwom dziecko może zdejmować lub zakładać części odzieży w zależności od tego, czy jest mu w danym momencie ciepło, zimo.

Wygodne ubranka na lato

w co ubrać dziecko do przedszkola - wygodne ubranko

Letnie ubrania dziecka do przedszkola powinny być luźne oraz wykonane z przewiewnego materiału, czyli mogą być na przykład bawełniane. W co ubrać dziecko do przedszkola? Przedszkolaki wykonują wiele czynności ruchowych, więc ważny jest wygodny strój, który nie krępuje ruchów. W ciepłe dni, maluchy szybko się pocą, więc ubranka powinny być uszyte z materiału, który szybko schnie i dobrze pochłania wilgoć. To samo dotyczy obuwia – powinno być lekkie, przewiewne i wygodne. Warto stawiać na jasne kolory, które odbijają słońce, ale nie na białe, bo szybko się brudzą. Dla małych dzieci najlepszym wyborem będą krótsze spodenki i sukienki, które nie będą przeszkadzać podczas zabawy.

Dziecięca strój do przedszkola – podsumowanie

Wiesz już, w co ubrać dziecko do przedszkola, aby w zimę nie zmarzło, a latem się nie przegrzało. Pamiętaj, że w pewnym wieku możesz pozwolić dziecku na samodzielność w wyborze przedszkolnego stroju. Należy pamiętać o kwestii wygody i jakości materiałów, z jakich wykonane są ubrania (polecana jest na przykład bawełna). Ważne, aby garderoba twojej pociechy była dostosowana do pogody i temperatury na zewnątrz.

Najczęściej zadawane pytania

Co pod spodnie dla chłopca?

W zimne dni najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie dziecku kalesonów lub rajstop pod spodnie. To zapewni mu ciepło i komfort w czasie dojazdu do przedszkola.

Jakie spodnie do przedszkola?

Ważne, aby w przedszkolu dziecko czuło się komfortowo, dlatego dobrym rozwiązaniem są spodenki na gumce. Dzięki temu maluch nie będzie miał problemów z zakładaniem i zdejmowaniem spodni.

W co ubrać dziecko do przedszkola na Dzień Babci?

Należy pokazać dziecku, że specjalne okazje wymagają odpowiedniego stroju. Nie należy jednak przesadzać z wyborem zbyt eleganckiej stylizacji – lepiej postawić na swobodę, aby ubiór nie krępował ruchów dziecka i nie sprawił, że maluch będzie kojarzył uroczystości z czymś negatywnym.


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: