W co ubrać dziecko do przedszkola?

W co ubrać dziecko do przedszkola?

Wybór odpowiednich ubrań dla dzieci to nieraz nie lada wyzwanie dla rodziców. Moda dziecięca szybko się rozwija i pozwala na dużą zabawę modą. Podpowiadamy, w co ubrać dziecko i co jest modne.

Przedszkole to głównie zabawa — na tym etapie dzieci sporo biegają, skaczą i są przez opiekunów angażowane w rozmaite aktywności ruchowe. Ubrania do przedszkola nie powinny więc krępować ruchów czy uwierać dziecka. Dobrze też, jeśli są wykonane z rozciągliwych, dopasowujących się do ciała materiałów. Zadbaj o komfort noszenia ubrań u swojego malucha podczas każdej czynności.

Ubrania dla dzieci  powinny być przede wszystkim wygodne. Dzieci w przedszkolu często bawią się na placu zabaw. Dodatkowo w niektórych przedszkolach organizowane są rozgrywki sportowe czy takie obejmujące podstawy rytmiki. Takie zajęcia zazwyczaj wymagają przebrania się przez dziecko w strój do ćwiczeń. Zadbaj więc o to, by Twoje dziecko bez problemu mogło się samodzielnie przebrać — załóż jej ubrania pozbawione kłopotliwych elementów takich jak: tasiemki, haftki, zakładki itp.

Warto pamiętać, że ubrania dla dziecka nie mogą być za ciasne. Za małe ciuszki będą uwierać dziecko, a także nie zapewnią mu wystarczającego komfortu — przykrótka bluzka z pewnością podwinie się podczas zabawy, a za ciasne rękawy sprawią, że dziecku będzie bardzo niewygodnie i wówczas jego zabawa nie będzie do końca udana.

Modne ubrania dla dzieci

Niemowlęce ciuszki to zwykle śpioszki. Nie inwestuje się w nie zbyt wiele, ze względu na to, że dzieci szybko z nich wyrastają. W sklepach znajdziemy stylowe i modne ubranka przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Jednak to raczej gust rodziców wtedy jest brany pod uwagę, gdyż niemowlak jest za mały, aby samodzielnie wybrać.

Zobacz też:  Suszarki kondensacyjne – czy to dobry wybór?

Gdy pociechy stają na nogi i zaczynają się rozwijać, potrafią same wskazać ubrania, które im się podobają. Nie jest to jednak podyktowane panującą modą, a raczej indywidualnym upodobaniem dziecka do jednych rzeczy, a niechęcią do innych.

Im starsze dzieci, tym bardziej rozwija się indywidualny styl. Znaczenia zaczyna nabierać to, jakie ubrania noszą rówieśnicy. Choć nie dla wszystkich dzieci i młodzieży marka jest ważna, to jednak wiele osób kształtuje na ich podstawie swój styl. Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, postaw na modne koszulki do szkoły.

Ubranka dziecięce na każdą pogodę

O tym, że ubranie musi być adekwatne do pogody, wie z pewnością każdy rodzic. Musi być jeszcze wygodne i praktyczne, a także łatwe do ubrania.

Gdy temperatura powietrza osiąga coraz niższe wartości, ciepłe buty zimowe dla dzieci i kurtka to podstawa. Podobnie jak odpowiednie nakrycie głowy. Jesienią i zimą warto ubierać swoje dziecko na cebulkę.

Letnie ubrania dziecka do przedszkola powinny być luźne oraz wykonane z przewiewnego materiału. Przedszkolaki wykonują wiele czynności ruchowych, więc ważny jest wygodny strój, który nie krępuje ruchów. W ciepłe dni, maluchy szybko się pocą, więc ubranka powinny być uszyte z materiału, który szybko schnie i dobrze pochłania wilgoć. To samo dotyczy obuwia – powinno być lekkie, przewiewne i wygodne. Warto stawiać na jasne kolory, które odbijają słońce, ale nie na białe, bo szybko się brudzą. Dziewczynki często uwielbiają nosić sukienki i spódniczki, ponieważ kojarzą im się z księżniczkami. I chociaż lato jest idealną porą roku na tego typu elementy odzieży, warto zwracać uwagę na ich długość. Dla małych dzieci najlepszym wyborem będą krótsze spodenki i sukienki, które nie będą przeszkadzać podczas zabawy.

Zobacz też:  Wybieramy lampy dla dzieci w różnym wieku. Zobacz!

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: