X

Smartwatch, który warto mieć

Smartwatch

Większości z nas trudno by było sobie wyobrazić życie bez różnych elektronicznych urządzeń oraz przydatnych gadżetów. Dzięki nim nasze codzienne sprawy stają się o wiele łatwiejsze do załatwienia. Jednym z takich produktów jest, np. smartfon. Coraz częściej sięgamy też po nieco mniej popularne, ale zyskujące swoich zwolenników oraz zwolenniczki smartwatche. Te niewielkie urządzenia z wyglądu przypominające zegarki, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zechcemy je zastosować. Wiążą się one z aktywnym trybem życia, ale mogą być także wspaniałym zamiennikiem dla klasycznego czasomierza. Wyposażone w różnorodne dodatkowe funkcje, pozwolą nam na uatrakcyjnienie naszego codziennego życia. Warto przyjrzeć się im z bliska.

Co to jest smartwatch?

Smartwatch jest urządzeniem mobilnym, które na pierwszy rzut oka przypomina zwyczajny zegarek. Od czasomierza różni się tym, że ma sporo różnych dodatkowych funkcji, które mogą się okazać bardzo przydatne w codziennym życiu. Może on pomóc śledzić nam różne parametry życiowe, liczyć spalone podczas treningu lub spaceru kalorie, ułatwia sprawdzenie poczty elektronicznej, pozwala na odebranie telefonu, itp. Można na nim oczywiście sprawdzić czas, posłuchać muzyki, a także ustawić sobie istotne przypomnienia o rzeczach, o których nie powinniśmy zapomnieć. Smartwatch, dzięki wykorzystaniu odpowiedniego systemu operacyjnego, staje się niejako przedłużeniem naszego telefonu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz wytrzymałości na różne warunki atmosferyczne, czy też wstrząsy, itp., może być bardzo przydatnym rozwiązaniem technicznym, które warto nabyć. Odpowiednie urządzenia tego typu znajdziemy w różnych sklepach, ale jedną z najciekawszych ofert przygotował dla nas sklep Neonet, z którego propozycjami smartwatchowymi możemy się zapoznać w ich witrynie internetowej. Obecnie możemy tam wybierać spośród trzystu dwudziestu dziewięciu modeli tego typu urządzeń, a więc wybór jest naprawdę szeroki i cały czas się powiększa.

Zobacz też:  Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt. Zalety podkładów higienicznych

Jak działa smartwatch?

Smartwatch po nałożeniu na przegub ręki mierzy nam na bieżąco parametry naszego organizmu. Zaopatrzony jest on także w łącze Bluetooth dzięki czemu może współpracować z naszym smartfonem. Istotne jest także to, by system operacyjny naszego smartfona, był kompatybilny z systemem operacyjnym smartwatcha. Jeśli te systemy będą inne – urządzenie nie zadziała. Smartwatche pozwolą nam na bieżące kontrolowanie poczty elektronicznej, umożliwią odpowiadanie na esemesy, czy też pozwolą na rozmowę telefoniczną. Dla sportowców oraz ludzi na diecie przydatne mogą się okazać także inne aplikacje, w jakie są wyposażone. Mogą one pilnować naszego planu treningowego albo kontrolować spalanie kalorii. Dysponują także nawigacją GPS, a niektóre modele mają, np. barometr, wysokościomierz, czy też są odporne na wysokie ciśnienie i można z nimi nurkować. Wybór odpowiedniego modelu smartwatcha z pewnością ułatwi nam wiele czynności oraz aktywności.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch?

To, w jakie funkcje powinien być zaopatrzony dobry smartwatch, jest zależne od tego, czego naprawdę potrzebujemy. Do podstawowych należą: wskazywanie aktualnego czasu, możliwość odebrania esemesa, opcja prowadzenia rozmowy telefonicznej, możność sprawdzenia poczty elektronicznej. Niektóre umożliwiają płacenie nimi za zakupy podczas transakcji zbliżeniowych. Do niektórych można włożyć kartę SIM, co pozwoli nam na dzwonienie i rozmawianie bezpośrednio ze smartwatcha, bez konieczności sparowania go z naszym smartfonem. Powinien on także posiadać dość pojemną baterię, dzięki czemu będzie mógł dłużej pracować. Warto też zwrócić uwagę na czytelność oraz wielkość wyświetlacza, która może mieć znaczenie zwłaszcza dla osób starszych czy też dzieci. Najważniejsze jest jednak to, by wybrać smartwatcha z takimi funkcjami, z których zamierzamy w pełni korzystać. Im więcej możliwości będzie nam oferował smartwatch, z tym większymi kosztami jego zakupu musimy się ostatecznie liczyć. Na szczęście takie sklepy jak Neonet oferują korzystne zakupy ratalne “zero procent”. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy postawić na najnowocześniejsze rozwiązania, a sam sprzęt spłacać w niewysokich, miesięcznych ratach.

Zobacz też:  Sól do kąpieli - właściwości

System operacyjny w smartwatchu – jakie są dostępne?

Smartwatche działają w oparciu o dwa podstawowe systemy operacyjne, czyli Android lub iOS. W rachubę wchodzą także smartwatche oparte na autorskich systemach operacyjnych proponowane przez niektóre marki. W użyciu jest także system operacyjny Tizen oparty na Linuxie, a więc możliwości jest kilka. Zdecydowana większość z nas sięgnie zapewne po najpopularniejsze rozwiązania. Jeśli nie mamy pewności, jaki system operacyjny byłby dla nas najlepszy, możemy o to spytać fachowców w sklepie, którzy z pewnością podpowiedzą nam, jakie rozwiązanie będzie dla nas optymalne. Dobrze dobrany smartwatch sprawi nam wiele radości.


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: