Wyprawka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć?

Kompletowanie wyprawki dla maluszka to niezwykle ekscytujący okres w życiu każdego rodzica. Jednak stworzenie praktycznej, a zarazem estetycznej wyprawki nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie w obecnych czasach – jesteśmy bombardowani reklamami wielu produktów, których w rzeczywistości nie potrzebujemy. Branża dziecięca działa w taki sam sposób. Jak zatem wybrać produkty, których realnie będziesz używać jako rodzic, tak aby nie kupić bibelotów niepotrzebnie zalegających w szafie? Organiczne i wygodne produkty marki Konges Slojd oraz innych znanych na całym świecie producentów to sprawdzone elementy wyprawki dla każdego malucha. Sprawdź nasz poradnik i skompletuj pokój oraz garderobę dla swojego dziecka!

Materiał promocyjny.

Wyprawka dla malucha – wskazówki dla młodych rodziców

Pomyśl o tym, czego potrzebuje Twoje dziecko, ale nie zapominaj o rzeczach, które ułatwią Ci funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Choć teraz możesz odsunąć własne potrzeby na dalszy plan, pamiętaj, że aby właściwie zadbać o maluszka, musisz również zadbać o siebie. Stworzenie komfortowego i praktycznego kącika do karmienia, kąpieli czy pielęgnacji może okazać się decyzja na wagę złota. Jednym z hitów wśród wielu rodziców jest bujany fotel, zapewniający chwilę oddechu podczas karmienia, kangurowania czy usypiania.

Na początku skup się na najbardziej niezbędnych rzeczach i postaw na minimalizm. Z pewnością rodzina i przyjaciele będą chcieli Was obdarować podczas pierwszych odwiedzin (a być może nie tylko wtedy). Przygotowanie specjalnej listy rzeczy, których Wam brakuje lub o których marzycie, może być więc świetnym pomysłem.

Pamiętaj, że na początku dziecko nie potrzebuje zbyt wielu zabawek. Pierwsze miesiące to okres adaptacji, kiedy maluszek uczy się funkcjonowania w nowym środowisku. Na pierwszym miejscu stawiaj zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa i bliskości. Na zabawki przyjdzie jeszcze pora, posłużą one raczej jako narzędzia do rozpoczęcia wspólnej zabawy.

O tych produktach nie zapomnij, czyli must-have wyprawkowe!

Ciało maluszka to centrum wielu potrzeb, z czego doskonale zdają sobie sprawę świeżo upieczone mamy i tatusiowie. Wielu rodziców stawia na organiczne i wygodne produkty marki Konges Slojd, ale co dokładnie powinno znaleźć się w wyprawce?

  • Pieluchy jednorazowe – w pierwszych miesiącach życia malucha, przewijanie staje się codziennym rytuałem, czasem nawet kilkunastokrotnym dziennie. Wybór producenta pieluch nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Pieluchy, choć wyglądają na podobne, mogą różnić się wpływem na delikatną skórę dziecka – odparzają ją lub wywołują uczulenia. Pierwsze tygodnie to czas eksperymentów z różnymi markami, aby mieć pewność, że skóra maluszka jest bezpieczna.
  • Pieluchy tetrowe, flanelowe, bambusowe – doskonale sprawdzają się jako podkład podczas kąpieli, zastępują myjkę, a także pełnią funkcję chusteczki po posiłkach czy osłony w gorące dni podczas spacerów. Pieluchy tego rodzaju to absolutny „must have” dla rodziców noworodków.
  • Chusteczki nawilżane – niewątpliwe wsparcie podczas przewijania. Przed zakupem dowolnej marki, zapoznaj się ze składem produktu, szczególnie jeśli jest on przeznaczony do pielęgnacji już od pierwszego dnia życia.
  • Przewijak – element dla wygody, higieny, i kondycji twojego kręgosłupa. Wybierz model z łatwo zmywalną powierzchnią, co ułatwi utrzymanie przewijaka w czystości.
  • Gaziki i sól fizjologiczna – niezawodny zestaw do przemywania oczu, a dodatkowo sól fizjologiczna może posłużyć do rozrzedzenia wydzieliny z nosa podczas kataru.
  • Gruszka lub aspirator do nosa – zatkany nos to problem zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. Gruszka do nosa, choć znana od lat, ustępuje efektywnością i higieną aspiratorom, gdzie wydzielina trafia do specjalnego zbiorniczka, łatwego do demontażu i czyszczenia.
  • Maść na odparzenia – szybka pomoc w sytuacjach, gdy skóra malucha ulega podrażnieniom spowodowanym długotrwałym kontaktem z pieluchą. Warto mieć zapas tej maści, gdyż uszkodzenia skóry są stosunkowo częstym problemem.

Sprawdź także:
Archiwum: grudzień 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: