X

Jakie funkcje i akcesoria powinien posiadać dobry blender ręczny?

dobry blender ręczny

Blender ręczny powoli staje się standardem w nowoczesnej kuchni. Jest przydatny i praktyczny, nie zajmuje dużo miejsca i pozwala zaoszczędzić sporo pracy podczas gotowania. Jak wybrać dobry blender ręczny? Jakie funkcje i akcesoria powinien posiadać, aby był jak najbardziej funkcyjny i użyteczny? Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek.

Blender ręczny – do czego służy?

Blender ręczny dla wielu osób kojarzy się głównie z miksowaniem owoców, warzyw i przygotowywaniem pysznych zup krem i deserów. I słusznie, bo to jego główne zadanie. Ale nie jedyne. Może także służyć do przygotowywania koktajli, mlecznych shaków, past, sosów, pokarmów dla niemowląt A jeśli będzie wyposażony w dodatkowe końcówki może także posłużyć do ubijania ciasta, kruszenia lodu, szatkowania czy krojenia.

Blender ręczny jest lekki i poręczny. Można go włożyć do dowolnego pojemnika lub garnka, aby zmiksować wszystkie składniki. Nie zajmuje dużo miejsca. Można go schować do szafki lub szuflady, aby w razie potrzeby szybko po niego sięgnąć.

Blender ręczny – przydatne funkcje

W sklepach ze sprzętem AGD do kuchni można spotkać wiele różnych modeli blenderów, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Na co więc zwrócić największą uwagę?

  • Po pierwsze na moc urządzenia – im większa, tym lepiej i szybciej sprzęt poradzi sobie z rozdrabnianiem i mieszaniem potraw. Do domowego użytku powinny wystarczyć blendery o mocy do 500 W, ale jeśli chcemy go wykorzystać do intensywniejszej pracy (np. kruszenie lodu) lub przygotowywanie większych porcji, warto rozważyć zakup urządzenia o większej mocy, od 500 do 1000 W.
  • Prawie każdy blender ręczny posiada regulację prędkości, dzięki której możemy dostosować szybkość noży do rodzaju miksowanych składników. Większa ilość programów i ustawień daje nam większe pole do popisu oraz sprawia, że urządzenie staje się bardziej funkcjonalne.
  • Dużym udogodnieniem jest także funkcja turbo, dzięki której natychmiast przełączymy urządzenie na najwyższe obroty. Funkcja ta przyda się wtedy, kiedy zależy nam na czasie lub kiedy chcemy szybko rozdrobnić bardzo twarde produkty na gładką konsystencję.
Zobacz też:  Kosz na pieluchy - wygodne rozwiązanie dla młodych rodziców

Przydatne akcesoria blendera ręcznego

Wiele blenderów ręcznych jest wyposażone w dodatkowe akcesoria, dzięki którym urządzenia te stają się jeszcze bardziej praktyczne i użyteczne. Wśród nich możemy spotkać m.in.:

  • pojemnik do miksowania,
  • trzepaczka do ubijania,
  • mini rozdrabniacz do krojenia ziół, cebuli i niewielkich produktów,
  • nóż do kruszenia lodu,
  • końcówka do zgniatania ziemniaków,
  • spieniacz do mleka,
  • malakser z tarczami do krojenia i ścierania warzyw.

Dodatkowe akcesoria można zakupić oddzielnie lub mogą być dołączone do zestawu, jak na przykład w przypadku blendera ręcznego Electrolux z serii Create. To wielofunkcyjne urządzenie pozwoli nie tylko zmiksować zupę, pesto czy sos, ale także posieka cebulę oraz pozwoli szybko przygotować ulubione ciasto i puree ziemniaczane. Jest wielofunkcyjne i przyda się w każdej nowoczesnej kuchni.

Wybierając blender ręczny, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są noże (najlepiej jeśli będą ze stali nierdzewnej), oraz czy urządzenie jest wolne od bisfenolu (BPA). Blender powinien także być lekki i powinien się dobrze leżeć w dłoni – tylko wtedy będzie naprawdę funkcjonalny.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Jak wybierać piżamy ciążowe i kiedy zdecydować się na taki zakup?

Może Cię także zainteresować: