Domowy ekspres do kawy. Postaw na automatyczny ekspres do domu Jura!

Wybór domowego ekspresu do kawy stanowi prawdziwe wyzwanie. Kupić ekspres Jura czy może postawić na innego producenta? W artykule wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, by na co dzień cieszyć się smakiem pysznej kawy w domowym zaciszu.
ekspres do kawy jura
Marzy ci się kawa przyrządzana w twojej domowej kuchni, która smakuje jak ta z kawiarni? Nie musisz być baristą, by na co dzień cieszyć się aromatem palonych ziaren – wystarczy, że kupisz dobrej jakości domowy ekspres do kawy, taki jak ekspres Jura. Wybór urządzenia odpowiadającego potrzebom wszystkich domowników nie jest jednak łatwy, dlatego poniżej przedstawiamy rozwiązania, na które prawdziwi kawosze decydują się najczęściej.
ekspres do kawy

Ekspres do kawy – dostępne rodzaje

Przystępując do wyboru najlepszego domowego ekspresu do kawy, warto rozeznać się w rodzajach urządzeń, które dostępne są na rynku. Jednym z najbardziej podstawowych jest ekspres przelewowy – tani i prosty w obsłudze. Służy wyłącznie do przyrządzania czarnej kawy, w smaku przypominającej tę parzoną „po turecku”. Jeśli szukasz ekspresu do domu, lepiej postawić na bardziej zaawansowane urządzenia. Sporym zainteresowaniem kawoszy cieszą się ekspresy kolbowe. Samodzielne mielenie ziaren, napełnianie portafiltra i spienianie mleka to dla kawoszy nieodłączne poranne rytuały. Warto zastanowić się jednak, jak dużo czasu można poświęcić na to każdego dnia. To ważne pytanie zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba zająć się dziećmi. Rodzice cenią rozwiązania, które ułatwiają im życie, dlatego wybierają urządzenia umożliwiające przygotowanie kawy w wielu rodzajach – i to jednym palcem! Dobrej jakości ekspresy automatyczne, takie jak ekspres Jura, cieszą się ogromną popularnością i można je znaleźć w wielu domach.
design ekspres jura

Wybierasz domowy ekspres do kawy? Na to zwróć uwagę!

Osoby, które chcą skorzystać z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, zazwyczaj wybierają właśnie ekspresy automatyczne. Na rynku można znaleźć wiele modeli, więc jak wybrać taki, który będzie najlepszy do domu? Warto spojrzeć na to zagadnienie z punktu widzenia rodzica – rano trzeba skupiać się na wielu innych kwestiach, dlatego obsługa ekspresu powinna być maksymalnie intuicyjna i zautomatyzowana. Nowoczesny sprzęt renomowanych firm, jak na przykład domowy ekspres do kawy Jura, daje właśnie taką możliwość.

Wbudowany młynek i funkcja pienienia mleka

domowy ekspres do kawy - wbudowany młynek Wystarczy wcisnąć jeden przycisk lub wybrać ikonkę ulubionej kawy i określić moc kawy. Urządzenie pobiera z zasobnika odpowiednią porcję ziaren, mieli je za pomocą wbudowanego młynka i przygotowuje aromatyczny napar kawowy. Amatorzy kaw mlecznych powinni zwrócić również uwagę na system spieniania mleka. Tanie ekspresy są zazwyczaj wyposażone w dyszę generującą powietrze, która służy do przygotowania delikatnej pianki. Te z wyższej półki samodzielnie przygotowują mleko, dzięki czemu można codziennie cieszyć się smakiem kawy, przygotowując idealne cappuccino, espresso albo latte macchiato (najlepszymi parametrami cieszy się m.in. model Jura Ena 8).

Obsługa ekspresu – automatyczne czyszczenie

Wśród innych kwestii istotnych podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru ekspresu do domu mamy również sposób konserwacji. Każde urządzenie wymaga bowiem regularnego czyszczenia i odkamieniania. Wiele nowych ekspresów ma funkcję przypominania lub automatycznego czyszczenia, co stanowi bardzo duże uzgodnienie. Mimo tego warto wybrać model, który będzie miał wyjmowany zbiornik na wodę i blok zaparzający. Warto bowiem raz na jakiś czas znaleźć chwilę, by manualnie wyczyścić jego elementy.

Nowoczesny ekspres do domu – ekspres Jura

ekspres jura
Domowy ekspres do kawy to sprzęt, który kupowany jest na dłuższy czas. Dlatego warto postawić na sprawdzonego i doświadczonego producenta. Szwajcarska marka Jura już od kilku dziesięcioleci podbija rynek ekspresów do kawy. Na początku lat 90. XX wieku skupiła się przede wszystkim na ekspresach automatycznych – założeniem zawsze było to, by domowa kawa smakowała jak napój przyrządzany przez baristę. Teraz ekspresy Jura są nieodłącznymi kuchennymi pomocnikami w wielu domach.

Zalety ekspresu automatycznego do kawy Jura

Amatorzy kawy wybierają ekspres Jura z wielu względów, jednak najważniejszym jest fakt, że urządzenie maksymalnie upraszcza proces jej parzenia. Wystarczy wybrać ikonę swojego ulubionego przepisu i cieszyć się wyjątkowym smakiem doskonałej kawy. Korzystanie z urządzenia jeszcze bardziej ułatwia aplikacja na smartfona, za pomocą której można zmienić jego ustawienia, a nawet zaparzyć dowolną kawę jeszcze przed wstaniem z łóżka. Taką wygodę dają ekspresy Jura z funkcją Smart Connect lub WiFi Connect. Urządzenia tego producenta są też wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Jednostkę zaparzającą można czyścić, przeprowadzając automatyczny program konserwacji. Natomiast ekspres nie wymaga odkamieniania. Należy jedynie regularnie wymieniać filtry, których ustawienia urządzenie dobiera sobie samodzielnie. Inteligentne rozwiązania w ekspresach Jura doskonale wpisują się w ich nowoczesny design. Minimalistyczne linie i najlepszej jakości materiały świetnie pasują do każdej kuchni. Dlatego jeśli na równi z użytecznością cenisz wygląd kuchennych urządzeń, ekspres marki Jura powinien zagościć w twoim domu.

Czy ekspres Jura ma jakieś wady?

Domowy ekspres do kawy Jura jest nowoczesny, intuicyjny w obsłudze, łatwy w utrzymaniu, a przede wszystkim oferuje wiele przepisów na kawy. Czy może mieć jakieś wady? Wśród nich można wymienić koszty, ponieważ ekspresy automatyczne należą do najdroższych na rynku. Poza tym, ze względu na rozmiary sprzętu, konieczna może się okazać zmiana aranżacji niewielkiej kuchni. Warto więc uwzględnić ten zakup już na etapie urządzania swojego mieszkania. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki aromatycznej kawy o poranku. Przygotowywanie kawy nie musi być skomplikowanym zadaniem. Domowy ekspres do kawy jest najlepszym przyjacielem każdego zabieganego rodzica. Z tego powodu warto postawić na sprzęt dobrej jakości, który posłuży przez lata.
Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: