Samoopalacz w ciąży – czy to lepszy wybór niż opalanie?

Samoopalacz w ciąży? Czy to dobry pomysł? Dzięki samoopalaczowi możesz zyskać piękną opaleniznę. Jest zdecydowanie lepszym wyborem niż opalanie. Jaki powinien być odpowiedni samoopalacz dla kobiet w ciąży? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do krótkiej lektury!
samoopalacz w ciąży

To zapamiętaj!

  • Samoopalacz to produkt, dzięki któremu uzyskasz efekt pięknej, letniej opalenizny. Jest to świetna alternatywa dla długiego opalania się w ciąży.
  • Stosowanie samoopalacza w ciąży jest bezpieczne, ale lepiej używać go dopiero od drugiego trymestru.
  • Dobry samoopalacz dla kobiet ciężarnych powinien mieć m.in. naturalny i krótki skład.

Czy można używać samoopalacza w ciąży?

Gdy dużymi krokami zbliża się lato, to przyszłe mamy często zastanawiają się, jak mogą zyskać piękną opaleniznę. W końcu jak wiadomo, opalanie w ciąży nie jest najlepszym wyborem. Zatem czy samoopalacz może być alternatywą? Czy samoopalacz w ciąży jest bezpieczny? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale warto po niego sięgnąć dopiero w II lub III trymestrze. W pierwszym trymestrze ciąży najlepiej nie sięgać po samoopalacze lub ewentualnie stosować je rzadko i w niedużej ilości. Dlaczego? Wszystko wynika z tego, że głównym składnikiem samoopalaczy jest DHA-dihydroaceton. W teorii cząsteczki tej substancji są za duże, aby mogły przenikać przez skórę, ale wciąż nie do końca wiadomo, czy są całkowicie bezpieczne dla ciężarnych. 

Najlepszy samoopalacz w ciąży – jaki wybrać?

Jesteś w ciąży i marzysz o delikatnej opaleniźnie? Długie przebywanie na słońcu czy korzystanie z solarium w tym okresie nie jest zalecane. A więc jak ją uzyskać? Samoopalacz może okazać się idealnym kosmetykiem. Samoopalacz w ciąży jest bezpieczny, choć najlepiej sięgać po niego dopiero od drugiego trymestru. Dzięki niemu szybko i bezpiecznie uzyskasz ładny kolor skóry. Jednakże wybór opalaczy na rynku jest ogromny, zatem pamiętaj, aby wybrać produkt, który:

  • ma naturalny i krótki skład;
  • ma postać kremu lub balsamu;
  • jest bez substancji zapachowych;
  • działa nawilżająco;
  • ma delikatną i gładką konsystencję.

Z powyższego artykułu wiesz już, czy samoopalacz w ciąży to dobry wybór. Raczej nie zaleca się go stosować w pierwszych tygodniach ciąży – najlepiej dopiero od drugiego trymestru ciąży. Pamiętaj też, aby wybrać odpowiedni kosmetyk, który ma m.in. krótki i naturalny skład oraz jest w postaci balsamu lub kremu. Już dziś wybierz się na zakupy i kup produkt, dzięki któremu latem będziesz cieszyć się pięknie opaloną skórą. 


Sprawdź także:
Archiwum: czerwiec 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: