X

Catering dietetyczny w Bydgoszczy – dlaczego warto wziąć pod uwagę dietę od LightBox?

Dieta pudełkowa cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ odpowiada potrzebom współczesnego człowieka. W pogoni za realizacją celów zawodowych i osobistych mało kto ma bowiem czas, aby należycie zająć się tematem własnego odżywiania. Nie inaczej jest w przypadku mieszkańców Bydgoszczy, a przecież każdy z nas chciałby być zdrowy i równie zdrowo się prezentować. Rozwiązaniem może okazać się catering dietetyczny LightBox. Dlaczego?
Catering dietetyczny w Bydgoszczy

Jakie zalety ma dieta pudełkowa?

Większość diet pudełkowych opiera się na podobnych zasadach. Klient zamawia wybrany jadłospis, określa kaloryczność menu, a potem podaje adres do dostaw i otrzymuje odpowiednią ilość posiłków każdego dnia. Takie rozwiązanie to wygoda, ale także szansa na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych bez wyrzeczeń. Po pierwsze, dieta pudełkowa pozwala oszczędzić czas na:

 • planowaniu posiłków,
 • robieniu zakupów,
 • gotowaniu,
 • sprzątaniu w kuchni.

Po drugie, ułatwia wdrożenie zasady regularnego spożywania posiłków, co przynosi szereg korzyści zdrowotnych, w tym:

 • usprawnienie metabolizmu,
 • sukcesywny spadek wagi bez efektu jojo,
 • lepsze samopoczucie,
 • większa energia do działania,
 • brak nieprzyjemnych objawów ze strony układu pokarmowego, 
 • eliminacja uczucia ospałości, znużenia, senności.

Dieta pudełkowa to gwarancja braku chęci podjadania, ponieważ ustalając kaloryczność diety nie doprowadzamy do takiego deficytu kalorycznego, który wiązałby się z odczuwaniem głodu. Poza tym, jedzenie w ramach cateringu zapewnia organizmowi wszystko, czego ten potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ diety zawsze opracowywane są przez doświadczonych dietetyków. 

Zobacz też:  Bezpieczne opalanie w ciąży – czy to możliwe? Czy można opalać się, będąc w ciąży?

Catering dietetyczny Bydgoszcz – jaką firmę wybrać?

Na terenie Bydgoszczy diety pudełkowe dowożą różne firmy cateringowe, jednak żadna z nich nie może pochwalić się tym, czym nagrodzona została firma LightBox, czyli rekomendacją Instytutu Żywności i Żywienia. Na takie odznaczenie catering zasłużył między innymi ze względu na przygotowywanie posiłków w oparciu o zalecenia tego instytutu, a także z uwagi na przestrzeganie zasad określonych systemem HACCP, który reguluje standardy bezpieczeństwa żywności. Lightbox ma w swojej ofercie wzorową dietę podstawową oraz jej zmodyfikowane wersje, dostosowane do potrzeb sportowców czy wegetarian. To, czym marka wyróżnia się na rynku, to również specjalna oferta FLEX, czyli opcja wyboru jednego z czterech dań na każdy posiłek. A co ze smakiem? Nad nim w przypadku cateringu od LightBox czuwa ktoś bardzo dobrze znany w naszym kraju – szef kuchni Michel Moran. 

Dieta pudełkowa LightBox w Bydgoszczy – jakie diety mamy do wyboru?

Catering dietetyczny Bydgoszcz LightBox to odpowiedź na potrzeby różnych konsumentów:

 • tych, którzy chcą zdrowo i trwale stracić zbędne kilogramy,
 • tych, którzy chcą zacząć zdrowo się odżywiać,
 • tych, którzy potrzebują specjalnej diety z uwagi na nietolerancje pokarmowe, szczególne potrzeby organizmu lub wykluczenia (wegetarianizm),
 • tych, którzy nie mają czasu na gotowanie, nie lubią tego robić lub po prostu nie mają na to ochoty.
Zobacz też:  Czystek w ciąży – właściwości. Czy picie czystka jest bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Mieszkańcy Bydgoszczy mają do wyboru siedem różnych diet oraz dodatkową dietę FLEX z elastycznym menu, odpowiednią dla tych, którzy nie lubią niespodzianek lub przeciwnie – po prostu lubią podejmować własne decyzje. Każdy jadłospis przygotowywany jest ze świeżych składników, odpowiednio zbilansowanych i różnorodnych tak, aby zapewniać organizmowi wszystkie niezbędne substancje odżywcze we właściwych proporcjach. Najbardziej uniwersalna jest dieta Optimum, idealna dla osób, które chcą zmienić nawyki żywieniowe. Dla odchudzających się opracowano dietę Slim, a dla aktywnych fizycznie dietę Sport. Jeśli nie jadamy mięsa, możemy postawić na wariant Vege, a jeśli jemy wszystko oprócz ryb na dietę No Fish. W ofercie dostępna jest też opcja dla osób zmagających się z nietolerancją laktozy, czyli dieta Lactose Free. Wybór odpowiedniego menu to początek, ponieważ po konsultacji z dietetykiem dostosowana zostanie także kaloryczność jadłospisu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. 

I co dalej? Po prostu czekamy na dostawę, a po otrzymaniu posiłków cieszymy się ich smakiem i obserwujemy, jak zmienia się nasz organizm. Nie ma prostszego sposobu na zdrowe odżywianie niż zamówienie diety od LightBox z darmowym dowozem na terenie Bydgoszczy. 

Zobacz też:  Do czego służą żele położnicze?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: