Jak skutecznie schudnąć?

Prawdopodobnie każda z nas choć raz w życiu próbowała zrzucić nadmiarowe kilogramy. Każdego roku pojawia się nowa dieta „cud”, dzięki której rzekomo mamy szybko schudnąć w bardzo krótkim czasie. Co powinnyśmy robić, żeby zdrowo wyszczupleć i nie doświadczyć efektu jojo?

Zdrowe odżywianie to podstawa przy redukcji masy

Bez wątpienia jeśli chcemy zrzucić kilogramy, musimy ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii. Jedząc mniej, ciężej będzie nam zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na niezbędne witaminy, mikro i makroelementy. Dlatego niezwykle ważne jest, by przyjmowane przez nas jedzenie było odżywcze. Podstawę powinny stanowić warzywa, a przede wszystkim te zielone i liściaste. To prawdziwe bomby witaminowe, a w dodatku niskokaloryczne i posiadające duże ilości błonnika pokarmowego, który pęczniejąc, będzie dawać nam uczucie sytości. Owoce oczywiście też są bardzo zdrowe, ale mają więcej kalorii i nie sycą na tak długo. W każdym posiłku powinno znaleźć się źródło węglowodanów złożonych, czyli produkty pełnoziarniste takie jak kasze, ryże, makarony czy płatki.

Zobacz też:  Dlaczego angina w ciąży może być niebezpieczna? Poznaj bezpieczne sposoby leczenia

Najlepszym źródłem białka będą warzywa strączkowe. Co prawda nie mają one kompletnego zestawu aminokwasów, ale wystarczy wymieszać ich dwa rodzaje, by zapewnić sobie dostawę wszystkich niezbędnych. Ich prozdrowotne właściwości zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, ponadto są mniej kaloryczne od mięsa i bogate w błonnik. Wiele z nas drastycznie ogranicza tłuszcz w diecie, a to zdecydowanie niewskazane. W zdrowym jadłospisie ok. 25-35% kalorii powinno pochodzić z tłuszczy. Lepiej nie korzystać z olei, ponieważ są to produkty przetworzone. Perfekcyjnym wyborem będą orzechy lub nasiona. Szczególnie siemię lniane i nasiona chia, są one zdecydowanie lepszym źródłem kwasów omega 3 od ryb zanieczyszczonych metalami ciężkimi. Pamiętaj, że kwasy omega 6 są równie ważne i powinnaś je przyjmować. Poza jedzeniem nie zapomnij o regularnym nawadnianiu się. Woda to podstawa. Nie musisz przepłacać za butelkowaną. Większość z nas ma dostępną wodę w kranie, która jest zdrowsza od tej w sklepie.

Ruch to zdrowie

Pamiętaj, że wszystkie zmiany powinno się wprowadzać stopniowo, również aktywność fizyczną. Jeśli jeszcze wczoraj Twoją jedyną aktywnością było przejście od drzwi domu do samochodu, nie zaczynaj od godzinnego intensywnego treningu. Każdy ruch ma drogocenny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz do wyboru schody lub windę wybierz schody, a jadąc do pracy, wysiądź przystanek wcześniej i zrób sobie krótki spacer. Wszystkie ruchy są dobre, jeśli wykonuje się je z umiarem. Służą one ciału nie tylko dla zdrowia, ale i dla świeżości umysłu. Bycie zdrowym to nie tylko posiadanie prawidłowej wagi w stosunku do wzrostu i postury, bycie sprawnym fizycznie to także bycie odświeżonym umysłowo.

Zobacz też:  Oscypek w ciąży - czy można jeść?

Dlatego wiele osób wybrało aktywności, które można uprawiać w każdym wieku i to niemal wszędzie. Jedną z tych bardzo popularnych rozrywek jest nordic walking, czyli forma treningu fitness wykorzystująca specjalne urządzenie – kijki do nordic walking.

Kije do nordic walking dają możliwość szerszego zakresu wykorzystania ciała, a tym samym osiągania lepszych wyników w aktywności fizycznej. Dodatkowo zmniejszają ewentualne urazy na stawu skokowego, kolanowego i biodrowego. Jeśli będziesz używać kijków mądrze, uzyskasz lepszy trening również dla mięśni pleców.

Istnieje jednak kilka rodzajów kijów do nordic walking i bardzo ważne jest, aby wybrać ten właściwy, aby osiągnąć pożądane rezultaty i uniknąć kontuzji.

Daj sobie pomóc — o tabletkach na odchudzanie

To prawda, same suplementy na odchudzanie nic nie zdziałają. Jednak w pierwszych dniach diety, kiedy organizm przyzwyczaja się do mniejszego spożycia kalorii, warto się wspomóc preparatami hamującymi apetyt i tabletkami na odchudzanie np. z takiego rankingu https://ctn.com.pl/skuteczne-tabletki-odchudzanie/. Odchudzanie nie musi wiązać się z cierpieniem, zamiast zagryzać zęby, możesz wspomóc się tabletką, która pozwoli zapomnieć Ci o głodzie. Badania naukowe wielokrotnie potwierdzały skuteczność preparatów zawierających błonnik, chrom, ekstrakt z Garcinia Cambogia czy zielonej kawy.

Zobacz też:  Plan porodu - preludium macierzyństwa

Źródło: https://klinika-urody.com.pl

Default image
Alicja Bąk
Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.
Articles: 104