Henna brwi w ciąży – czy wolno?
Henna to barwnik stosowany do podkreślania i modelowania brwi. Pozyskuje się go w sposób naturalny i ma pochodzenie roślinne. Jest to więc substancja, która nie wpływa negatywnie na organizmy. Dzięki temu, jest raczej bezpieczna dla kobiet, które są w ciąży i jednocześnie chciałyby w ten sposób zadbać o stan swoich brwi. Henna brwi w ciąży nie zagraża jej bezpieczeństwu ani nie wpływa w żaden sposób na stan płodu. Hennę można nakładać na skórę na każdym etapie ciąży. Ważne, by zdecydować się na profesjonalny salon, który spełnia wymagania czystości i sanitarne oraz wykorzystuje najwyższej jakości produkty.
Te zasady niestety nie stosują się do tych kobiet, które już wcześniej (to jest, nie będąc w ciąży) wypróbowały hennę do brwi i doznały skutków reakcji alergicznej. Takim osobom, niestety nie jest rekomendowane ponowne wypróbowywanie henny do brwi na żadnym etapie życie. A co z osobami, które nie wiedzą, czy są uczulone? Będąc w ciąży, możesz zapisać się po raz pierwszy w życiu na taki zabieg. Warto jednak pamiętać o podstawowej zasadzie – mianowicie o przeprowadzeniu próby uczuleniowej. Wygląda ona tak samo w przypadku henny, jak wtedy, gdy wprowadza się nowy kosmetyk. Należy posmarować niewielką część ciała (na przykład za uchem) i nie dopuszczać do jej kontaktu z wodą przez kilkanaście godzin. Jeżeli w tym czasie henna nie wywoła reakcji alergicznej – możesz śmiało przystąpić do zabiegu.
Henna brwi w ciąży, ale jaka?
Wiesz już, że stosowanie henny brwi w ciąży jest całkowicie bezpieczne i dla ciebie, i dla dziecka. W obecnych czasach jednak rozwój kosmetologii postępuje tak szybko, że na rynku cały czas pojawiają się nowe propozycje. Samych rodzajów henny, tych najpopularniejszych, można wyróżnić przynajmniej cztery. Dlatego sprawdzamy dla ciebie po kolei każdą z nich, aby rozwiać twoje wątpliwości i wyeliminować ewentualne zagrożenia.
Henna brwi klasyczna jest swego rodzaju farbką. Nie zawiera jednak szkodliwych substancji, a od innych rodzajów henny różni się tym, jaki daje efekt. Możesz ją stosować w trakcie ciąży. Henna pudrowa jest jeszcze delikatniejsza i bardziej naturalna. Tym bardziej może być stosowana jako henna brwi w ciąży. Dodatkowo dobrą wiadomością jest fakt, iż ma mniej składników. Dzięki temu są dużo mniejsze szanse na to, że wystąpi reakcja alergiczna. Sprawa wygląda podobnie przy stosowaniu henny proszkowej. Żadne medyczne przeciwwskazania nie zabraniają też wykonywania henny żelowej.
Henna brwi w ciąży – czym ją zastąpić?
Wszystkie te informacje na pewno są dobrą wiadomością dla osób, nieuczulonych na kontakt z henną kosmetyczną. A co z kobietami, u których henna brwi w ciąży nie wchodzi w grę, a jednak w jakiś sposób chciałyby je upięknić? Jeżeli trwała pigmentacja nie jest dostępną opcją, to warto przez tych kilka miesięcy zadbać po prostu o ich odpowiedni kształt. Bez obaw, będąc w ciąży, można poddawać się zabiegom usuwania włosków za pomocą wosku. Poza tym renomowane salony mają w ofercie nie tylko zwyczajną regulację, ale też taką z geometrią twarzy. Ten zabieg polega na indywidualnym wyznaczeniu takiego kształtu brwi, który będzie najlepiej pasował do kształtu buzi. Efekt tego zabiegu sprawia, że często dodatkowe wypełnianie kolorem może nie być już koniecznością.
Ale jeżeli nadal będziesz czuła się nieswojo – spróbuj pomad lub wypełniaczy z drogerii. Kosmetyków do brwi jest tak wiele, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, by wybrać kosmetyk z jak najkrótszym składem, który można stosować w ciąży. Często zamiast henny brwi polecany jest zabieg laminacji, który daje piękny i długotrwały efekt. Niestety musisz pamiętać, że laminacja brwi nie jest wskazana dla kobiet w okresie ciąży oraz karmienia.
Podsumowując, henna jest produktem roślinnym, jednak posiadającym dodatki chemiczne mające na celu przedłużenie jej trwałości. Sam zabieg nie jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży o ile nie jest to pierwsze zetknięcie się z henną. Dzieje się tak, ponieważ henna może silnie uczulać, a taki stan byłby niezwykle niebezpieczny dla kobiety i płodu. Najlepiej, więc wstrzymać się z henną na czas ciąży albo odwiedzić dobry salon.
Sprawdź także:
- Jak długo utrzymuje się henna na brwiach? Sprawdź, jak wygląda zabieg henny brwi
- Laminowanie brwi w ciąży – czy zabieg laminacji nie zaszkodzi przyszłej mamie?
- Hybrydy w ciąży – czy szkodzą zdrowiu? Czy można robić manicure hybrydowy w ciąży?
- Domowa pielęgnacja na bazie oleju rycynowego. Olejek rycynowy na włosy, skórę i paznokcie
- Kwas hialuronowy w ciąży – czy jest bezpieczny?
- Rumień noworodkowy, trądzik, a może alergia? Poznaj objawy zmian skórnych u noworodków i niemowląt
- Jacuzzi w ciąży – czy możesz korzystać z basenu, gorącej kąpieli i sauny w ciąży?