X

Jak zadbać o komfort snu dziecka od pierwszych miesięcy życia?

Sen to bardzo ważna funkcja organizmu. Szczególnie w młodym wieku, kiedy dziecko się dopiero rozwija i potrzebuje optymalnej regeneracji, aby prawidłowo rosnąć, warto zadbać o dobrą jakość jego nocnego wypoczynku. Na komfort snu składa się kilka istotnych czynników.
Jak zadbać o komfort snu dziecka

Na pewno warto się zastanowić, czy mebel, na którym śpi maluch został wyposażony w dobry materac, ale także zwrócić uwagę na jakość pościeli, która została dla niego wybrana. Pościel dziecięca składa się z odpowiedniego dopasowanego do etapu rozwoju malucha prześcieradła, kołdry i poduszki. Na każdym etapie rozwoju dziecka sprawdzą się inne produkty, warto więc mieć pełną świadomość, które z nich będą najlepszym wyborem.

Jakie wymiary powinna mieć pościel dziecka?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać kołdrę dla dziecka, musisz pamiętać, że ono cały czas rośnie i bezustannie się zmienia. To oznacza, że w czasie dorastania trzeba mu zapewnić komplety pościelowe adekwatne do aktualnego wzrostu. Najmniejsze poszewki powstały z myślą o niemowlętach (takie produkty mają standardowo wymiary 60×120, 60×100). Zupełnie małe dzieci (dwu-, trzy- i czteroletnie) wyśpią się w pościeli 100×135 cm. Starsze dzieci z kolei skorzystają z większych kompletów 140×200 cm lub kiedy całkiem podrosną 160×200. Należy wziąć pod uwagę, że do prześcieradła i kołdry trzeba dobrać również odpowiednią poduszkę, która będzie miękka i przyjemna w dotyku.

Zobacz też:  Kiedy można uprawiać seks po porodzie?

W naszym sklepie można kupić także gotowe zestawy, zawierające więcej niż jeden produkt. Jeśli szukasz kołdry dla dzieci Łóżkoholicy to idealny sklep dla Ciebie. Wśród dostępnego asortymentu posiadamy również najlepsze prześcieradła dla dzieci, które dobierzesz dokładnie do swoich aktualnych potrzeb. Warto, aby wszystkie części zestawu do siebie pasowały. Pozwoli to na zachowanie spójności aranżacyjnej pomieszczenia, w którym śpi maluch, co również ma znaczenie dla jakości wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kołdry dla dziecka?

Dobrym pomysłem może być wybór kołdry antyalergicznej, która chroni układ oddechowy przed alergenami, czy obecnością roztoczy. Dzięki temu zachowana jest gwarancja, że maluch będzie spokojnie i komfortowo oddychał podczas snu. Kołdra dla dziecka powinna być również lekka i przyjemna w dotyku, aby czuło się ono bezpiecznie i mogło spokojnie spać.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także design poszewek. W przypadku wzorów przeznaczonych specyficznie dla młodych klientów projektanci naprawdę popuścili wodze fantazji. Znajdują się wśród nich tak zaskakujące pomysły jak poszewka z nadrukowanym jednorożcem, klockami LEGO, czy motywami znanymi z filmów. Kołdry dla dzieci dostępne w sklepie Łóżkoholicy to prawdziwe cacka. Warto zapoznać się z pełną ofertą produktową i skonsultować wybór określonego motywu razem z dzieckiem, aby sprawić mu w ten sposób odpowiednią przyjemność. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wiadomo, że dzieciaki bywają kapryśne i mają swoje nieprzewidywalne gusta, wynikające na przykład z aktualnie panującej mody.

Zobacz też:  Domowy ekspres do kawy. Postaw na ekspres Jura!

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: