Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt. Zalety podkładów higienicznych

Podkłady do przewijania dla dzieci i niemowląt to nieodłączny element wyposażenia torby z akcesoriami dziecięcymi czy to do szpitala, czy na spacer. Sprawdź, jak wybrać ten element wyprawki.
Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt

Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt towarzyszą maluszkowi przez pierwsze kilkanaście miesięcy jego życia nie tylko przy zmianie pieluszki. Podkłady idealnie nadają się do pielęgnacji małych dzieci, ale to nie jest ich jedyne zastosowanie. Są bardzo pomocne w czasie połogu. Dlatego warto zastanowić się, jakie dokładnie podkłady do przewijania wybrać. Nie zapominajmy też, że podkład nie służy tylko do przewijania.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jakie podkłady do przewijania wybrać dla dziecka?
  • Na co zwracać uwagę przy zakupie podkładów do przewijania dla maleństwa?
  • Jakie są inne zastosowania podkładów higienicznych?
  • Czy można kupić podkłady higieniczne dobrej jakości w Internecie?

Czym są podkłady do przewijania dzieci i niemowląt?

podkłady do przewijania dzieci i niemowląt - czym są

Kompletujesz wyprawkę dla dziecka i zastanawiasz się, do czego służą poszczególne akcesoria takie jak otulacz niemowlęcy czy przewijak? Pamiętaj, że odpowiednie środki higieniczne są niezbędne do prawidłowej opieki nad małym dzieckiem. Również kobieca w trakcie porodu i w połogu potrzebuje odpowiednich środków. Podkłady higieniczne do przewijania dzieci i niemowląt doskonale sprawdzają się także podczas porodu. Jak się okazuje, podkłady higieniczne mogą mieć dość szerokie zastosowanie. Podkłady dziecięce do przewijania mają też tę zaletę, że rodzic może taki podkład rozłożyć tylko z użyciem jednej ręki. To szczególnie ważne, kiedy szykujemy miejsce do przewijania, mając jednocześnie dziecko na rękach.

Podkłady do przewijania – co sprawdzić przy zakupie?

Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt to ważny element wyprawki malucha i nie tylko. Istotne jest to, aby zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wystarczy tylko rozłożyć je na dziecięcym przewijaku lub na prześcieradle i są gotowe do użycia. Idealnie nadają się do używania w trakcie podróży samochodem czy pociągiem. Znacznie ułatwiają szybkie i higieniczne przewijanie niemowlęcia. Podkłady można też położyć bezpośrednio na dziecięcym materacu w łóżeczku i nakryć prześcieradłem. W razie, gdy przecieknie pieluszka i zabrudzi prześcieradło i jednorazowe podkłady higieniczne, podkłady można wyrzucić. Jednak należy je wrzucić do kosza z mieszanymi odpadami. Na każdym kroku właściwa segregacja odpadów, nawet środków higienicznych, jest bardzo ważna dla ochrony środowiska.

Podkłady higieniczne jako dodatkowa ochrona pościeli szpitalnych i nie tylko

Jak już wspominaliśmy, podkłady higieniczne przydają się także młodym mamom. Najważniejsza jest jednak ochrona dziecka. Podkłady higieniczne powinny być wykonane z materiałów, które nie podrażnią w żaden sposób bardzo delikatnej skóry malutkiego dziecka. Jednocześnie podkłady do przewijania dzieci i niemowląt powinny być wykonane z trwałych warstw i materiałów. Ponadto muszą dobrze chłonąć wilgoć i wiązać ją w środku. Doskonała chłonność podkładu higienicznego pozwala na komfortowe przewinięcie dziecka w każdej sytuacji i stanowi zabezpieczenie. Podkłady dziecięce do przewijania powinny zapewniać użytkującemu je maluszkowi maksimum komfortu i wygody. Produkowane są z oddychającego materiału, który nie przypomina folii. Nie powinny wywoływać żadnych podrażnień skóry ani objawów alergicznych u dziecka. Jeżeli tak się dzieje, koniecznie zmień aktualnie stosowane podkłady na inne.

Podkłady przy wrażliwej skórze dziecka i nie tylko

Poza podkładami podczas przewijania niemowląt potrzebne są także odpowiednie kosmetyki. Równie łagodne dla skóry maleństwa, jak podkłady higieniczne. Pielęgnacja niemowląt czy higiena kobiety w trakcie porodu to tylko dwa najczęstsze zastosowania dla podkładów higienicznych. Jednorazowe podkłady higieniczne idealnie sprawdzają się przy pielęgnacji pacjentów obłożnie chorych na oddziałach szpitalnych, w hospicjach czy domach opieki. Podkładów do przewijania dzieci używa się też w żłobkach oraz na pediatrycznych oddziałach szpitalnych. Podkłady higieniczne sprawdzają się też u osób zmagających się na co dzień z problemem nietrzymania moczu. Miękkie w dotyku podkłady zwiększają znacznie poczucie komfortu u chorych. Nie tylko w domu, ale także poza nim, na przykład podczas nocowania w hotelu lub w tracie pobyty w szpitalu.

Gdzie kupić podkłady do przewijania dzieci i niemowląt?

podkłady do przewijania dzieci i niemowląt - gdzie kupić

Nie wiesz, gdzie znaleźć podkłady do przewijania dzieci i niemowląt w różnych rozmiarach? Bez trudu dobrej jakości podkłady higieniczne kupimy w sklepach stacjonarnych, ale też w sklepach online takich jak Abenasklep.pl. Jednorazowe podkłady do przewijania są też dostępne w aptekach i w supermarketach. Jednak zawsze zwracajmy uwagę na jakość kupowanego produktu i czytajmy skład. To ważne, szczególnie wtedy, gdy nasze dziecko cierpi na jakąś alergię.

Akcesoria dla niemowląt i małych dzieci – podsumowanie

Wiesz już, jakie cechy powinny mieć podkłady do przewijania dzieci i niemowląt i jakie mają zastosowanie. Podkłady jednorazowe zabezpieczają maluszka i gwarantują mu komfort podczas przewijania. Chronią także łóżko, przed różnego rodzaju płynami i gdy przecieknie pieluszka. Jeśli interesują cię podobne tematy związane z kwestiami komfortu dzieci (np. opaski dla niemowląt), przeczytaj pozostałe artykuły w naszym serwisie.

Najczęściej zadawane pytania

Co położyć na przewijak?

Należy pamiętać, że nie powinno kłaść się dziecka bezpośrednio na przewijak. Można użyć podkładów jednorazowych do przewijania dla niemowląt i dzieci lub pieluszki tetrowej.

Jak długo korzysta się z przewijaka?

To kwestia indywidualna, jednak przeciętny czas, przez jaki rodzice korzystają z przewijaka, to około 5 miesięcy.

Po co pokrowiec na przewijak?

Pokrowiec na przewijak pomaga utrzymać miejsce, w którym kładzie się niemowlę, w czystości. Zamiast pokrowca można stosować specjalne podkłady do przewijania dzieci i niemowląt, ręcznik lub materiałową pieluszkę.


Sprawdź także:
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: