Jakie dekoracje na Baby Shower?

dekoracje baby shower

Wiele przyszłych mam czeka na swoje własne Baby Shower. To jedyne w swoim rodzaju przyjęcie, które zwiastuje rychłe narodziny dziecka. Jak zatem uczynić je niepowtarzalnym? Po jakie dekoracje na Baby Shower warto sięgnąć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Baby Shower – czy to już polska tradycja?

Baby Shower to impreza, którą organizuje się z okazji nadchodzących narodzin dziecka. Najczęściej takie przyjęcie urządzają przyjaciółki przyszłej mamy i uczestniczą w nim wyłącznie kobiety. Impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ najczęściej ma miejsce na kilka tygodni przed porodem. To party bez alkoholu, ale za to dobrym jedzeniem i wyjątkowym wystrojem. Niezwykle ważne są ozdoby i dodatki, którymi przystraja się salę, pokój lub restaurację, w której odbywa się baby shower. Najczęściej organizatorki zaczynają kompletowanie niezbędnych akcesoriów już na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed tą ważną imprezą. A jakie dekoracje na Baby Shower warto wybrać? To niewątpliwie niemałe wyzwanie.

Zobacz też:  Oliwki w ciąży - czy można jeść?

Jak udekorować dom na Baby Shower?

Dekoracje na Baby Shower, po które sięgają organizatorki tego przyjęcia, to przede wszystkim kolorowe banery i papierowe girlandy. One obwieszczają wszystkim gościom o tym, co jest powodem do świętowania. Głoszą hasła “baby happy”, “oh baby”, “baby boy” albo “baby girl”. Bardzo popularne są też okolicznościowe ozdoby na stół, w tym chociażby pikiery dekoracyjne do ciast, papierowe butelki lub wózki do postawienia, a także oryginalne konfetti w kształcie dziecięcych stópek. Genialne są też serwetki w formie dziecięcych śpioszków. Polecamy nadto oryginalne rekwizyty do fotografii. Wiele osób decyduje się bowiem na zrobienie sesji zdjęciowej z tego wydarzenia. Niektórzy zatrudniają w tym celu nawet profesjonalnych fotografów. Bardzo uniwersalnym dodatkiem są także girlandy z balonów. One w zasadzie pasują do każdej okazji, nie tylko jako dekoracje na Baby Shower.

Na co zwrócić uwagę wybierając ozdoby?

Aranżacja sali lub pokoju, w którym odbędzie się Baby Shower wymaga umiaru i dobrego gustu. Nie można przesadzić z liczbą tematycznych ozdób, by po prostu nie przytłoczyć imprezowej przestrzeni. Warto jednak wybrać przynajmniej coś wiszącego, czyli ozdobną girlandę lub zawieszki, coś stojącego, czyli oryginalne elementy na stół, a także tematyczną zastawę. Oczywiście polecamy też dekoracje na Baby Shower w formie girland balonów, które można ustawić gdzieś z boku i uzupełnić nimi przestrzeń. Świetnie wyglądają też jednolite kolorystycznie aranżacje – w błękicie albo różu.

Zobacz też:  Miód w ciąży - czy można jeść?

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: