Jakie dekoracje na baby shower wybrać? Najmodniejsze dodatki i akcesoria

Baby shower to impreza, którą organizuje się z okazji nadchodzących narodzin dziecka. Przeczytaj, jakie dekoracje na baby shower będą najlepsze!
dekoracje baby shower
Wiele przyszłych mam czeka na swoje własne Baby Shower. To jedyne w swoim rodzaju przyjęcie, które zwiastuje rychłe narodziny dziecka. Jak zatem uczynić je niepowtarzalnym? Po jakie dekoracje na Baby Shower warto sięgnąć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Organizacja baby shower – czy to już polska tradycja?

jakie dekoracje na baby shower - organizacja Najczęściej takie przyjęcie urządzają przyjaciółki przyszłej mamy i uczestniczą w nim wyłącznie kobiety. Impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ najczęściej ma miejsce na kilka tygodni przed porodem. To party bez alkoholu, ale za to dobrym jedzeniem i wyjątkowym wystrojem. Niezwykle ważne są ozdoby i dodatki, którymi przystraja się salę, pokój lub restaurację, w której odbywa się baby shower. Najczęściej organizatorki zaczynają kompletowanie niezbędnych akcesoriów już na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed tą ważną imprezą. A jakie dekoracje na Baby Shower warto wybrać? To niewątpliwie niemałe wyzwanie.

Motyw przewodni przyjęcia i gry i zabawy

Jeśli chcesz zorganizować baby shower najbliższej przyjaciółce, siostrze czy kuzynce, pamiętaj, aby stworzyć plan przyjęcia i określić jego motyw i kolorystykę. Motywem może być na przykład płeć dziecka (np. pastelowe lub różowe dodatki w przypadku narodzin dziewczynki i niebieskie, jeśli ma narodzić się chłopiec). Do kolorów dekoracji możesz dopasować zastawę stołową, np. kubeczki, talerzyki, słomki, topper do babeczek. Nie zapomnij o zaplanowaniu gier i zabaw, w których udział weźmie przyszła mama i uczestniczki przyjęcia.

Jakie dekoracje na baby shower wybrać?

Dekoracje na Baby Shower, po które sięgają organizatorki tego przyjęcia, to przede wszystkim kolorowe banery i papierowe girlandy. One obwieszczają wszystkim gościom o tym, co jest powodem do świętowania. Głoszą hasła „baby happy”, „oh baby”, „baby boy” albo „baby girl”. Bardzo popularne są też okolicznościowe ozdoby na stół, w tym chociażby pikiery dekoracyjne do ciast, papierowe butelki lub wózki do postawienia, a także oryginalne konfetti w kształcie dziecięcych stópek. Genialne są też serwetki w formie dziecięcych śpioszków. Polecamy nadto oryginalne rekwizyty do fotografii. Wiele osób decyduje się bowiem na zrobienie sesji zdjęciowej z tego wydarzenia. Niektórzy zatrudniają w tym celu nawet profesjonalnych fotografów. Bardzo uniwersalnym dodatkiem są także girlandy z balonów. One w zasadzie pasują do każdej okazji, nie tylko jako dekoracje na Baby Shower.

Baby shower dekoracje – na co zwrócić uwagę? Przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy

jakie dekoracje na baby shower- dekoracje Aranżacja sali lub pokoju, w którym odbędzie się baby shower, wymaga umiaru i dobrego gustu. Nie można przesadzić z liczbą tematycznych ozdób, by po prostu nie przytłoczyć imprezowej przestrzeni. Warto jednak wybrać przynajmniej coś wiszącego, czyli ozdobną girlandę lub zawieszki, coś stojącego, czyli oryginalne elementy na stół, a także tematyczną zastawę. Oczywiście polecamy też dekoracje na Baby Shower w formie girland balonów, które można ustawić gdzieś z boku i uzupełnić nimi przestrzeń. Świetnie wyglądają też jednolite kolorystycznie aranżacje – w błękicie albo różu. Wiesz już, jakie dekoracje na baby shower wybrać. Jeśli szukasz najpiękniejszych ozdób, sprawdź kolekcje ozdób w różnych kolorach w internecie lub sklepach stacjonarnych. W sklepach znajdziesz balony na baby shower, upominki dla uczestniczek przyjęcia, elementy do udekorowania tortu i inne urocze akcesoria, których możesz użyć podczas przygotowania imprezy z okazji nadchodzących narodzin maluszka.

Najczęściej zadawane pytania


Sprawdź także:
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: