Jakie dekoracje na Baby Shower?

dekoracje baby shower

Wiele przyszłych mam czeka na swoje własne Baby Shower. To jedyne w swoim rodzaju przyjęcie, które zwiastuje rychłe narodziny dziecka. Jak zatem uczynić je niepowtarzalnym? Po jakie dekoracje na Baby Shower warto sięgnąć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Baby Shower – czy to już polska tradycja?

Baby Shower to impreza, którą organizuje się z okazji nadchodzących narodzin dziecka. Najczęściej takie przyjęcie urządzają przyjaciółki przyszłej mamy i uczestniczą w nim wyłącznie kobiety. Impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ najczęściej ma miejsce na kilka tygodni przed porodem. To party bez alkoholu, ale za to dobrym jedzeniem i wyjątkowym wystrojem. Niezwykle ważne są ozdoby i dodatki, którymi przystraja się salę, pokój lub restaurację, w której odbywa się baby shower. Najczęściej organizatorki zaczynają kompletowanie niezbędnych akcesoriów już na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed tą ważną imprezą. A jakie dekoracje na Baby Shower warto wybrać? To niewątpliwie niemałe wyzwanie.

Jak udekorować dom na Baby Shower?

Dekoracje na Baby Shower, po które sięgają organizatorki tego przyjęcia, to przede wszystkim kolorowe banery i papierowe girlandy. One obwieszczają wszystkim gościom o tym, co jest powodem do świętowania. Głoszą hasła “baby happy”, “oh baby”, “baby boy” albo “baby girl”. Bardzo popularne są też okolicznościowe ozdoby na stół, w tym chociażby pikiery dekoracyjne do ciast, papierowe butelki lub wózki do postawienia, a także oryginalne konfetti w kształcie dziecięcych stópek. Genialne są też serwetki w formie dziecięcych śpioszków. Polecamy nadto oryginalne rekwizyty do fotografii. Wiele osób decyduje się bowiem na zrobienie sesji zdjęciowej z tego wydarzenia. Niektórzy zatrudniają w tym celu nawet profesjonalnych fotografów. Bardzo uniwersalnym dodatkiem są także girlandy z balonów. One w zasadzie pasują do każdej okazji, nie tylko jako dekoracje na Baby Shower.

Na co zwrócić uwagę wybierając ozdoby?

Aranżacja sali lub pokoju, w którym odbędzie się Baby Shower wymaga umiaru i dobrego gustu. Nie można przesadzić z liczbą tematycznych ozdób, by po prostu nie przytłoczyć imprezowej przestrzeni. Warto jednak wybrać przynajmniej coś wiszącego, czyli ozdobną girlandę lub zawieszki, coś stojącego, czyli oryginalne elementy na stół, a także tematyczną zastawę. Oczywiście polecamy też dekoracje na Baby Shower w formie girland balonów, które można ustawić gdzieś z boku i uzupełnić nimi przestrzeń. Świetnie wyglądają też jednolite kolorystycznie aranżacje – w błękicie albo różu.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: