X

Urządzamy mieszkanie na jesień – na jakie dodatki warto postawić?

Zmiana wystroju mieszkania niekoniecznie musi wiązać się z dużym remontem. Choć mniejszy remont warto od czasu do czasu przemyśleć, bo np. malowanie ścian uciążliwe nie jest, a może zdziałać cuda. Podobnie jak wymiana grzejnika na taki, który stanie się ozdobą wnętrza, a nie elementem ogrzewania montowanym z konieczności. Jak wystylizować pomieszczenia na jesienny czas za pomocą dodatków? Podpowiadamy.

Intensywna czerwień kolorem jesieni

Czerwony jest wyjątkowo intensywnym kolorem, a jej nadmiar może przytłoczyć. Ale zastosowana w odpowiedni sposób sprawi, że nudnawe wnętrze nabierze rumieńców. Czerwień ożywia, wprowadza energią i radosny nastrój. Dobrze ją łączyć z rozbielonymi różami, delikatnymi pomarańczami, świetnie ożywia też kolory ziemi. Jeśli chcemy wprowadzić ją do kuchni i łazienki, możemy pomyśleć o frontach szafek lub ceramicznych dekorach, albo mozaice położonej na fragmencie ściany. 

W salonie możemy położyć czerwony dywan i dekoracyjne koce na kanapie. Bardzo niekonwencjonalnie będzie też wyglądać czerwony zlewozmywak, czy bateria kuchenna. Jeśli w naszej kuchni dotąd dominowały szarości, taka kropla czerwieni sprawdzi się znakomicie. A dekoracyjny kaloryfer w czerwonym kolorze, rozgrzeje nas samym wyglądem.

Energetyczny żółty i stonowany niebieski – jak je wpasować w aranżację mieszkania?

Żółty kolor ma różne oblicza. W zależności od odcienia i nasycenia może działać relaksująco lub pobudzać do działania. Jako jasny kolor – powiększa też optycznie przestrzeń. Świetnie się też sprawdza w nieco ciemniejszych wnętrzach (np. przy oknach wychodzących na północ), bo rozświetla je i może nawet dawać złudzenie odrobiny słonecznego blasku.

Zobacz też:  Pierwszy laptop dla dziecka - jaki wybrać?

Żółty tworzy bardzo harmonijne i modne połączenie z odcieniami szarości, a także bieli. Dobrze wygląda też w towarzystwie czerni i czerwieni, ale to bardzo mocne zestawienia kolorów, które lepiej stosować z umiarem.

Na żółto warto pomalować ściany ciemnych i niewielkich pokojów, ale możemy się zdecydować również na same dodatki w tym kolorze. Tym bardziej, że są one modne. A zmywanie naczyń w towarzystwie żółtej, nowoczesnej baterii, może nadać zupełnie nowy charakter tej czynności. Wybierać też możemy wśród lamp, dywanów, poduszek czy zainwestować w narzuty na łóżko.

Jeśli wolimy bardziej stonowane kolory, polecamy niebieski. Ma on mnóstwo zróżnicowanych odcieni i działa relaksująco, a także odprężająco. Korzystnie wpływa też na wygląd wnętrz – wydają się większe i bardziej uporządkowane. W zależności od tego, z jakimi innymi kolorami go zestawimy, może mieć bardzo różny charakter. Pasuje do brązów, odcieni bieli, beżów, szarości.


Sprawdź także:
Zobacz też:  Zaburzenia lękowe u dzieci — czym się objawiają?
Może Cię także zainteresować: