Jakie ubezpieczenie na życie wybrać dla przyszłych rodziców? Sprawdź ranking 2023 i zobacz, na co musisz zwrócić w nim uwagę!

Planujesz w przyszłości powiększenie rodziny? Warto już teraz zadbać o zakup korzystnej polisy na życie i zdrowie. Pozwoli na zabezpieczenie finansowe bliskich i uzyskanie dodatkowych świadczeń, np. medycznych. Jednak jak wybrać najlepszą ofertę, gdy na rynku czeka tak wiele propozycji? Skorzystaj z rankingów polis na życie. Zobacz, na co powinni w nich zwrócić uwagę przyszli rodzice.

Ranking polis na życie 2023 – co to jest i na jakiej podstawie się go tworzy?

Zastanawiasz się, jaka oferta ubezpieczenia na życie i zdrowie będzie najlepsza dla Ciebie? Przede wszystkim warto porównać oferty dostępne u różnych TU. Nie musisz jednak samodzielnie pozyskiwać i analizować propozycji. Gotowe, przetworzone informacje zawiera ranking polis na życie na rankomat.pl.

Jest on tworzony w oparciu o dane od najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu dobrze odzwierciedla aktualną sytuację rynkową. Zwykle wyróżnia 3 najlepsze oferty w danym miesiącu, ale znajdują się w nim także bardziej obszerne zestawienia. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na samodzielne pozyskiwanie ofert od TU i porównywanie ich.

Podczas tworzenia rankingu polis na życie brane są pod uwagę najważniejsze aspekty ofert. Są to wysokość sumy gwarantowanej, cena składki, a także zakres ochrony. Dzięki temu wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest znacznie łatwiejszy, a wszystkie niezbędne dane są czytelnie przedstawione.

W rankingu ubezpieczeń na życie są uwzględniane różne typy polis – indywidualne, grupowe, ale także NNW dziecka. Dzięki temu łatwiej znajdziesz propozycję dopasowaną do Twojej sytuacji życiowej.

Jakie ubezpieczenie na życie sprawdzi się dla osób planujących powiększenie rodziny?

Rodzina to nie tylko źródło miłości i szczęścia, ale również ogromny obowiązek. Dlatego pary planujące dziecko oraz rodzice powinni zadbać o bezpieczeństwo finansowe dla najbliższych. Oto, jakie elementy ubezpieczenia na życie to must-have.

W podstawowym wariancie polisa na życie chroni jedynie w przypadku zgonu ubezpieczonego. Dzięki temu rodzina może uzyskać środki finansowe na pokrycie zobowiązań zmarłego czy uregulowanie kosztów związanych z pochówkiem.

Natomiast coraz więcej klientów TU decyduje się na rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia na życie. W przypadku osób mających rodzinę lub planujących jej powiększenie, warto uwzględnić zdarzenia takie jak:

  • poród – w zależności od oferty, TU może zapewnić wypłatę świadczenia nie tylko za urodzenie dziecka, ale również w przypadku poronienia lub choroby malucha. Możliwe jest także uzyskanie dodatkowego wsparcia medycznego w trakcie ciąży;
  • utrata zdolności do pracy – czasowa lub trwała niezdolność do wykonywania obowiązków zawodowych może stanowić problem, zwłaszcza gdy w grę wchodzi utrzymanie rodziny. Świadczenie ZUS zwykle nie wystarcza, aby pokryć opłaty. Dlatego warto uwzględnić również to zdarzenie i uzyskać wsparcie finansowe od TU;
  • hospitalizacja – dłuższy pobyt w szpitalu także może być podstawą do wypłaty świadczenia od ubezpieczyciela. Jest to szczególnie pomocne, gdyż pozwala na pokrycie kosztów rehabilitacji, wykupienia leków czy wykonania dodatkowych badań medycznych;
  • zdiagnozowanie poważnej choroby – problemy zdrowotne mogą znacząco skomplikować życie, a przy tym przyczyniają się do dodatkowych wydatków. Warto zatem uwzględnić je w zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu uzyskasz finansowe wsparcie, które pozwoli Ci skupić się na rekonwalescencji, zamiast na piętrzących się wezwaniach do zapłaty;
  • śmierć członka rodziny – przy wykupie polisy można również uwzględnić zgon małżonka, dziecka, rodziców czy teściów. Uzyskane świadczenie pozwoli na uregulowanie zobowiązań finansowych czy na pokrycie kosztów pogrzebu.

To najpopularniejsze zdarzenia, które można uwzględnić w zakresie ochrony ubezpieczeniowej z myślą o rodzinie. Dopasuj je odpowiednio do swoich potrzeb, tak aby uzyskać najlepsze zabezpieczenie finansowe.

Gdzie szybko i tanio kupić najlepsze ubezpieczenie na życie?

Rankingi ubezpieczeń na życie pozwalają na szybkie sprawdzenie, która oferta obecnie jest najlepsza. Warto także skorzystać z internetowych porównywarek polis. Dobry kalkulator ubezpieczenia na życie pozwoli Ci w ciągu kilku minut uzyskać propozycje od wielu TU. Poza tym, dzięki wypełnieniu krótkiego formularza, oferty będą dopasowane do Twoich potrzeb np. pod względem wysokości sumy świadczenia czy zakresu ochrony. Dzięki temu znacznie łatwiej wybierzesz najlepszą polisę dla siebie.

Skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego jest całkowicie bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Zestawienie zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. To pozwoli na to, abyś w dogodnej dla siebie chwili mógł wrócić do uzyskanej tabeli i na spokojnie przeanalizować wyniki wyszukiwania.

Skontaktuje się także z Tobą telefonicznie specjalista, który odpowie na pytania i pomoże przeprowadzić transakcję zakupu ubezpieczenia. Korzystanie z kalkulatora polis na życie pozwala zatem na zakup najkorzystniejszej oferty bez wychodzenia z domu.

Artykuł promocyjny.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Katarzyna Kowalska

Popularne wpisy: