Funkcjonalny rodzinny samochód – jaki model sprawdzi się dla rodziny z dziećmi?

Samochód rodzinny Rodzinny samochód to niemal auto do zadań specjalnych. Na pewno przyda się pojemny bagażnik, spora przestrzeń, poduszki powietrzne, kurtyny. Na tym jednak nie koniec. Sprawdź, jak wybrać idealny wóz dla całej rodziny!to niemal auto do zadań specjalnych. Musi być wygodne, dobrze wyposażone i bezpieczne. Na pewno przyda się pojemny bagażnik, spora przestrzeń, poduszki powietrzne, kurtyny. Na tym jednak nie koniec. Sprawdź, jak wybrać idealny wóz dla całej rodziny!
rodzinny samochód

Gdy rodzina się powiększa, rosną również jej potrzeby. Rodzinny samochód ma przewozić nie dwie osoby, ale kilka, znacznie zwiększy się ilość bagażu i fotelików, a rodzice jeszcze bardziej pochylą się nad kwestią bezpieczeństwa. Nic w tym dziwnego, że wraz z przyjściem na świat kolejnego potomka wiele rodzin odczuwa potrzebę zmiany samochodu. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak wybrać auto, które spełni rosnące wymagania i zapewni komfort? Spróbuj razem z nami znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Rodzinny samochód  – bezpieczeństwo to podstawa

rodzinny samochód  – bezpieczeństwo to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się dziecka zwiększa obawy rodziców. Każdy dzień to wyzwanie i troska o bezpieczeństwo potomka. Nie inaczej się dzieje, gdy przychodzi czas na wybór rodzinnego auta. Musi być sprawne i właśnie bezpieczne. Jeśli decydujesz się na zakup samochodu używanego, sprawdź, czy jest bezkolizyjne, czy nie brało udziału w wypadku. Zweryfikuj jego stan techniczny. Kupując rodzinny samochód, zwróć uwagę na spalanie i elementy wpływające na bezpieczną jazdę. To nie tylko sprawne poduszki powietrzne, kurtyny i hamulce, ale m.in. specjalne systemy bezpieczeństwa, a więc ABS, ESP, BLIS, ICC, BAS. 

Ubezpieczenie samochodu dla rodziny

O bezpieczeństwo dbasz na różne sposoby, nie tylko wybierając odpowiedni model samochodu, ale także szukając najlepszego ubezpieczenia. Oprócz obowiązkowego OC warto zastanowić się nad polisą AC, czyli autocasco. Gdy już kupisz rodzinny samochód, sprawdź, ile zapłacisz za kompleksowe ubezpieczenie, które zapewni ochronę na wypadek kolizji, ale również kradzieży czy wandalizmu. Koszty zweryfikujesz na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Dobrze przygotowane do drogi i ubezpieczone auto pozwoli ci podróżować z większym spokojem.

Przestrzeń, schowek i pojemny bagażnik w autach rodzinnych

Kolejne cechy dobrego samochodu rodzinnego to przestronność i spory bagażnik. Warto zwrócić uwagę na tylne fotele – najlepiej, jeśli są dzielone lub pełnowymiarowe. Takie rozwiązanie będzie komfortowe dla każdego pasażera podróżującego z tyłu. Jeśli masz dzieci, wiesz, jak ważny jest duży i funkcjonalny bagażnik, w którym zmieścisz wszystkie niezbędne rzeczy (podróż z maluchem to naprawdę spore wyzwanie). Istotne, aby wszystkie torby i pakunki znalazły się w bagażniku, nie zaś wewnątrz auta – to również wpływa na bezpieczeństwo podróżnych. Być może przydadzą się też relingi na dachu, które pozwolą na przewożenie sprzętu sportowego.

Względy praktyczne, czyli koszty utrzymania samochodu dla rodziny

Dla wielu osób szukających rodzinnego samochodu ważną kwestią jest również koszt eksploatacji auta. Jednym z wydatków jest zakup polisy. Wysokość ubezpieczenia zależy od wielu czynników – jednym z nich jest wiek i doświadczenie kierowcy. Musisz pamiętać, że OC dla młodego kierowcy będzie wyższe. Wiąże się to z większym ryzykiem, jakie ponoszą firmy ubezpieczeniowe. 

Inne wydatki przeznaczane na rodzinny samochód dotyczą napraw. Warto sprawdzić, czy części zamienne są łatwo dostępne i tanie, czy też ich wymiana będzie trudna i kosztowna. Im bardziej skomplikowane mechanizmy, tym większa szansa, że cena za ich naprawę czy wymianę będzie dość wysoka.  

Samochód rodzinny – SUV a może w wersji kombi?

rodzinny samochód - samochód rodzinny – SUV a może w wersji kombi?

Kwestią, na którą zwraca uwagę wiele osób, jest również wygląd samochodu. Choć minivan jest kompaktowy, bardzo praktyczny i wygodny, nie każdemu się podoba. Może się jednak pochwalić kilkoma ważnymi zaletami – przestronnością (są szerokie i wysokie), sporym bagażnikiem, opcjonalnym miejscem na trzeci rząd siedzeń, wyżej umieszczonymi siedzeniami. Również samochody z nadwoziem typu kombi są chętnie wybierane przez rodziców. Są praktyczne, wygodne, przestronne, wyposażone w duży bagażnik. Niestety także im zarzuca się niezbyt elegancki wygląd. Auta te mają jednak swoich zwolenników, a podczas długiej podróży z dziećmi sprawdzają się doskonale, zapewniając przyjemność z jazdy. 

SUV – auto dla rodziny?

Zainteresowaniem cieszą się również SUV-y, które słyną z bezpiecznych rozwiązań i wygody użytkowania. Łatwe wsiadanie i wysiadanie, lepsze pole widzenia, wysoki próg załadunku, wygodne manewry nawet w zatłoczonym mieście to tylko kilka zalet tego typu pojazdów. Wybór napędu (diesel czy benzynowy) zależy od twoich preferencji.

Najlepszy samochód rodzinny – podsumowanie

samochód rodzinny - najlepszy samochód rodzinny – podsumowanie

Wiesz już, na co zwracać uwagę, kupując rodzinny samochód. Zastanawiasz się nad Skodą Octavią, Audi, Peugeotem, Volkswagenem, Fordem lub Renault? Wybór najlepszego samochodu rodzinnego to zazwyczaj kwestia gustu, upodobań i, nie oszukujmy się, zasobności portfela. Jakikolwiek byłby to pojazd, przede wszystkim ma bezpiecznie dowieźć do celu pasażerów. Jeśli podróżują w nim także dzieci, bezpieczeństwo staje się bezsprzecznie najważniejszą z cech auta rodzinnego.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki samochód dla 5-osobowej rodziny?

Dla pięcioosobowej rodziny polecane śą takie modele rodzinnych samochodów jak Skoda Superb Combi, Mazda 6, Opel Insignia czy Peugeot 508 z silnikiem diesel 2.0.

Jaki kupić samochód rodzinny?

Częstym wyborem rodzin z dziećmi jest Volkswagen Tiguan lub Opel Zafira. Możesz też sprawdzić, czy Seat Alhambra lub Toyota Avensis spełni twoje wymagania.

Jakie auto rodzinne do 15 tys.?

Najlepsze używane auta rodzinne mieszczące się w tym budżecie to: Opel Astra kombi, Honda Accord VII, Renault Espace IV lub Volkswagen Golf V.


Sprawdź także:
Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: