W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe?

Rowerki biegowe są doskonałym narzędziem, które pomaga najmłodszym rozwijać równowagę, koordynację i umiejętności rowerowe. Sprawdź, w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe.
rowerki biegowe

Jazda na rowerze to świetna zabawa dla dzieci, a rowerek biegowy może być pierwszym krokiem do opanowania umiejętności poruszania się na dwóch kółkach. Rowerki bez pedałów, zwane biegówkami, pozwalają dziecku na stopniowe oswajanie się z siodełkiem, kierownicą oraz z balansem ciała. Kiedy dziecko jest gotowe, by przejść na tradycyjny rower z pedałami? Jakie umiejętności powinno opanować, by móc jeździć bezpiecznie? W artykule przedstawiamy wskazówki dotyczące tego, w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe oraz jakie umiejętności musi posiąść, by móc poruszać się na rowerku bezpiecznie i pewnie.

Rower biegowy dla twojej pociechy

 w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe - rower biegowy dla twojej pociechy

Aktywni rodzice często zastanawiają się, jak wcześnie mogą wprowadzić swoje pociechy w świat swojej pasji, jaką jest kolarstwo. Chcą, by ich dzieci od najmłodszych lat miały wyrobiony poprawny stosunek do jednośladów i znały zalety płynące ze zdrowego, sportowego trybu życia. Sprawdzamy więc, w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe i jakie rowerki warto brać pod uwagę.

Pierwszy rok życia

W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe? Modele sprawdzonych producentów, takich jak Puky, umożliwiają jazdę na rowerku biegowym dzieciom już od pierwszego roku życia, wystarczy, że maluch zaczął samodzielnie chodzić. Takie konstrukcje mogą służyć do około piątego roku życia, oczywiście ważne jest, by zawsze były dobrze dopasowane do wzrostu pociechy. Bazując na ofercie marki Puky przedstawimy, jakie dokładnie modele warto brać pod uwagę w poszczególnych momentach rozwoju dziecka.

Jakie biegówki dla maluszków?

 w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe - jakie biegówki dla maluszków

Rowerki biegowe, które powstały z przeznaczeniem na pierwszy pojazd to modele Pukylino i Wutsch, będące czterokołowymi jeździkami. Pukylino to model skierowany do dzieci od pierwszego roku życia, który można stosować wyłącznie w pomieszczeniach. Model Wutsch sprawdzi się u maluchów starszych o pół roku, jednak jego konstrukcja została zaprojektowana tak, by był on dobrym pojazdem do wykorzystywania poza domem.

Wybór rowerka biegowego dla dwulatków i starszych

W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe? Gdy dziecko skończy dwa lata, możemy sprawdzić model LR M Plus będący już prawdziwym rowerkiem biegowym na dwóch kołach. Pół roku później sprawdzi się model LR 1L oraz LR Light. W momencie, gdy dziecko osiągnie wiek trzech lat, posiadamy znacznie lepszy wybór pod względem rowerków z wyposażeniem i ciekawymi dodatkami. Dla pociech w tym wieku przeznaczone są między innymi modele LR XL BR Classic i LR Ride.

W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe?

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wiek podany dla poszczególnych modeli jest jedynie wartością orientacyjną. Wybierając rowerki biegowe, kierujemy się najważniejszymi danymi producenta – jaki powinien być przekrok dziecka oraz jego wzrost. Niektóre dzieci rosną szybciej od innych, może się więc okazać, że teoretycznie przeznaczony dla ich wieku pojazd może być dla nich znacznie za mały.

rowerek biegowy

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Sprawdź, gdzie kupować rowerki biegowe!

Poszukując konstrukcji dla naszej pociechy, powinniśmy zadbać o jej bezpieczeństwo, wygodę i doskonałe dopasowanie produktu do jej potrzeb. Wiesz już, w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe. Warto więc wybierać modele renomowanych producentów, takich jak Puky, którzy przy tworzeniu swoich konstrukcji na pierwszym miejscu stawiają dobro dzieci i posiadają bogate doświadczenie. Rowerki biegowe Puky i innych renomowanych marek znajdziemy w profesjonalnych sklepach rowerowych. W takich miejscach dodatkowo pracują doświadczeni, profesjonalni doradcy, z których pomocą możemy wybrać modele najlepiej dostosowane do potrzeb naszych pociech. Rodzice, którzy dobrze znają się na dwukołowcach mogą wybierać rowerki biegowe online – na stronie bikesalon.pl znajduje się pełna oferta sklepu rowerowego BikeSalon, zawierająca wyłącznie sprawdzone konstrukcje i produkty najlepszych marek w atrakcyjnych cenach.

Rowerki biegowe Gdańsk możemy kupić w sklepie BikeSalon przy alei Grunwaldzkiej 211, w galerii City Meble. Rodzice mieszkający w stolicy wyszukując „rowerki biegowe Warszawa” mogą znaleźć dwie lokalizacje sklepu rowerowego BikeSalon – przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup przez internat, czy online, w każdym z tych miejsc możemy liczyć na pomoc w doborze, profesjonalną obsługę oraz najlepszą ofertę w atrakcyjnych cenach.

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerku biegowym?

 w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe - jak nauczyć dziecko

Chcesz nauczyć swoje dziecko jazdy na rowerku biegowym? Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  1. Wybierz odpowiedni rowerek biegowy. Musi być odpowiedniej wielkości, aby dziecko bezpiecznie i wygodnie mogło na nim jeździć.

  2. Rozpocznij naukę w spokojnym i bezpiecznym miejscu, pozbawionym ruchu samochodowego. Na początek wystarczy płaski teren.

  3. Pozwól dziecku poczuć rowerek. Niech siada na siodełku, trzyma kierownicę i stopami odpycha się od ziemi.

  4. Zachęć dziecko do pokonywania krótkich dystansów. Początkowo będą to zaledwie kilka kroków, ale z czasem dziecko nabierze pewności siebie i będzie potrafiło pokonywać coraz większe odległości.

  5. Uczyń naukę jazdy na rowerze zabawą. Wprowadź różne ćwiczenia, które pomogą dziecku opanować równowagę, takie jak jazda na jednej nodze, zmiana kierunku jazdy, zatrzymywanie rowerka.

  6. Pamiętaj, że cierpliwość i pozytywne podejście są kluczowe. Dzieci uczą się w swoim tempie, nie zmuszaj ich do zbyt szybkiego postępu.

Pamiętaj, że nauka jazdy na rowerze to proces, który wymaga czasu i cierpliwości, ale z pewnością przyniesie wiele radości zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Zalety jazdy na rowerku biegowym

Wiesz już, w jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe. Nauczenie dziecka jazdy na rowerku biegowym to świetny sposób na rozwijanie koordynacji ruchowej, równowagi oraz rozwijanie umiejętności motorycznych. Rowerki biegowe warto wprowadzać w życie jak najszybciej, by wyrobić w maluchu zdrowe nawyki i pokazać mu, że sport to doskonała zabawa. Stawiając na ofertę najlepszych producentów i dbając o odpowiednie dopasowanie dwukołowca do pociechy mamy pewność, że dziecko szybko polubi się z taką formą przemieszczania się, a my w przyszłości będziemy mogli z nim jeździć na wspólne, rodzinne wycieczki rowerowe. 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: