X

W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe?

rowerki biegowe

Aktywni rodzice często zastanawiają się jak wcześnie mogą wprowadzić swoje pociechy w świat swojej pasji, jaką jest kolarstwo. Chcą, by ich dzieci od najmłodszych lat miały wyrobiony poprawny stosunek do jednośladów i znały zalety płynące ze zdrowego, sportowego trybu życia. Sprawdzamy więc, jakie rowerki biegowe warto brać pod uwagę i kiedy można wprowadzać je w życie malucha.

Modele sprawdzonych producentów, takich jak Puky, umożliwiają jazdę na rowerku biegowym dzieciom już od pierwszego roku życia, wystarczy, że maluch zaczął samodzielnie chodzić. Takie konstrukcje mogą służyć do około piątego roku życia, oczywiście ważne jest, by zawsze były dobrze dopasowane do wzrostu pociechy. Bazując na ofercie marki Puky przedstawimy jakie dokładnie modele warto brać pod uwagę w poszczególnych momentach rozwoju dziecka.

Rowerki biegowe, które powstały z przeznaczeniem na pierwszy pojazd to modele Pukylino i Wutsch, będące czterokołowymi jeździkami. Pukylino to model skierowany do dzieci od pierwszego roku życia, który można stosować wyłącznie w pomieszczeniach. Model Wutsch sprawdzi się u maluchów starszych o pół roku, jednak jego konstrukcja została zaprojektowana tak, by był on dobrym pojazdem do wykorzystywania poza domem.

Zobacz też:  Jaki fotelik dla niemowlaka? Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka?

Gdy dziecko skończy dwa lata możemy sprawdzić model LR M Plus będący już prawdziwym rowerkiem biegowym na dwóch kołach. Pół roku później sprawdzi się model LR 1L oraz LR Light.

W momencie, gdy dziecko osiągnie wiek trzech lat, posiadamy znacznie lepszy wybór pod względem rowerków z wyposażeniem i ciekawymi dodatkami. Dla pociech w tym wieku przeznaczone są między innymi modele LR XL BR Classic i LR Ride.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wiek podany dla poszczególnych modeli jest jedynie wartością orientacyjną. Wybierając rowerki biegowe kierujemy się najważniejszymi danymi producenta – jaki powinien być przekrok dziecka oraz jego wzrost. Niektóre dzieci rosną szybciej od innych, może się więc okazać, że teoretycznie przeznaczony dla ich wieku pojazd może być dla nich znacznie za mały.

rowerek biegowy
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Gdzie kupować rowerki biegowe?

Poszukując konstrukcji dla naszej pociechy powinniśmy zadbać o jej bezpieczeństwo, wygodę i doskonałe dopasowanie produktu do jej potrzeb. Warto więc wybierać modele renomowanych producentów, takich jak Puky, którzy przy tworzeniu swoich konstrukcji na pierwszym miejscu stawiają dobro dzieci i posiadają bogate doświadczenie. Rowerki biegowe Puky i innych renomowanych marek znajdziemy w profesjonalnych sklepach rowerowych. W takich miejscach dodatkowo pracują doświadczeni, profesjonalni doradcy, z których pomocą możemy wybrać modele najlepiej dostosowane do potrzeb naszych pociech. Rodzice, którzy dobrze znają się na dwukołowcach mogą wybierać rowerki biegowe online – na stronie bikesalon.pl znajduje się pełna oferta sklepu rowerowego BikeSalon, zawierająca wyłącznie sprawdzone konstrukcje i produkty najlepszych marek w atrakcyjnych cenach. Rowerki biegowe Gdańsk możemy kupić w sklepie BikeSalon przy alei Grunwaldzkiej 211, w galerii City Meble. Rodzice mieszkający w stolicy wyszukując „rowerki biegowe Warszawa” mogą znaleźć dwie lokalizacje sklepu rowerowego BikeSalon – przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup przez internat, czy online, w każdym z tych miejsc możemy liczyć na pomoc w doborze, profesjonalną obsługę oraz najlepszą ofertę w atrakcyjnych cenach.

Zobacz też:  Jak dobrze wybrać fotelik samochodowy z przedziału 9-25 kg?

Rowerki biegowe warto wprowadzać w życie jak najszybciej, by wyrobić w maluchu zdrowe nawyki i pokazać mu, że sport to doskonała zabawa. Stawiając na ofertę najlepszych producentów i dbając o odpowiednie dopasowanie dwukołowca do pociechy mamy pewność, że dziecko szybko polubi się z taką formą przemieszczania się, a my w przyszłości będziemy mogli z nim jeździć na wspólne, rodzinne wycieczki rowerowe. 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: