X

Bezpieczna jazda samochodem z dzieckiem – TOP 3 foteliki samochodowe dla małego dziecka

Jako rodzice od pierwszych chwil musimy dbać o bezpieczeństwo dziecka na wielu różnych płaszczyznach. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Kluczowym momentem, kiedy szczególnie należy przyjrzeć się kwestii doboru odpowiedniego fotelika, jest ten, kiedy malec przestaje być niemowlęciem. Poniżej przedstawiamy zestawienie TOP 3 modeli fotelików samochodowych dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.
TOP 3 foteliki samochodowe

Trzeba pamiętać o tym, że również starsze dzieci powinny mieć foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. To bardzo ważne, ponieważ takie ustawienie fotelika samochodowego znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa. Pokazują to liczne badania i crashtesty.

Producenci oferują dziś jednak bezpieczną alternatywę pod postacią opatrzonych stosownymi certyfikatami fotelików FWF (przodem do kierunku jazdy). Dopóki dziecko może i chce podróżować tyłem – należy zapewnić mu jednak fotelik RWF (tyłem do kierunku jazdy).

Oczywiście fotelik należy dopasować do samochodu – najlepiej zrobić to w sklepie stacjonarnym, gdzie na miejscu można „przymierzyć” fotelik zarówno do auta, jak i do dziecka. Jeśli bardzo zależy nam na najkorzystniejszej na rynku cenie (nie ma w tym nic złego – porządny fotelik to wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych), to można potem kupić ten sam model w sklepie internetowym.

W dobrej cenie kupisz foteliki samochodowe w sklepie Bobowózki. W bobowózki znajdziesz również przydatne akcesoria, jak i spacerówki ze sklepu bobowózki (wbrew pozorom przedszkolaki ciągle z nich korzystają).

Zobacz też:  Jaki tornister wybrać dla pierwszoklasisty?

Jaki fotelik samochodowy wybrać? TOP 3 modele dla małego dziecka

Foteliki samochodowe dla dzieci należy dobierać do wielkości dziecka, a przede wszystkim jego wagi. Dzieci, które wychodzą z okresu niemowlęcego i zaczynają przygodę ze żłobkiem czy przedszkolem powinny się przesiąść do nowego fotelika, ale wciąż montowanego tyłem do kierunku jazdy (RWF). A zatem: jaki fotelik samochodowy wybrać dla starszych dzieci?

  1. Jane fotelik Groowy i-Size 60-150cm Ten uniwersalny fotelik niejako „rośnie” razem z dzieckiem. Można go zamontować zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Czterostopniowa regulacja wysokości oparcia zapewnia dziecku maksymalną ochronę. Ponadto fotelik wyposażony jest w regulowany zagłówek, a dziecko zabezpieczone jest za pomocą pasów bezpieczeństwa. Montowany na Isofix. Fotelik posłuży od około 4 aż do 12 roku życia, a zatem jest to inwestycja na dobre kilka lat. Warto jednak mieć na uwadze, że po osiągnięciu przez dziecko wzrostu 105 cm producent rekomenduje zmianę pozycji fotelika na przodem do kierunku jazdy.
  2. AXKID MINIKID fotelik RWF dla dzieci 9-25kg Fotelik ten montuje się za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego. To kompaktowe rozwiązanie zapewni troszkę starszemu dziecku bezpieczną podróż. Fotelik jest niezwykle komfortowy, dzięki temu, że posiada trzystopniową regulację nachylenia oparcia. Dziecko może więc spokojnie się zdrzemnąć w czasie jazdy. O wysokim poziomie bezpieczeństwa świadczy test zderzeniowy Test Plus, jaki przeszedł ten model fotelika.
  3. KLIPPAN CENTURY fotelik RWF dla dzieci 9-25 kg Fiński producent, jakim jest Klippan, opracował niezwykle bezpieczny fotelik. Homologacja aż do 25 kg sprawia, że model ten posłuży na bardzo długo. Fotelik montuje się za pomocą trzypunktowych pasów samochodowych. W zestawie mamy dodatkowo nogę stabilizującą i pasy kotwiczące. Obszerne głębokie siedzisko zapewnia maksymalną ochronę właściwie dla całego ciała dziecka, które jest niejako schowane w foteliku. Ponadto zagłówek jest regulowany, jak również istnieje możliwość idealnego dopasowania wysokości pasów.
Zobacz też:  Świąteczne prezenty dla młodzieży – jakie kupić?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: