Kupujemy piaskownicę dla dziecka – otwarta czy zamykana? Co wybrać i na co zwracać uwagę?

Sprawdź, jak kupić idealną piaskownicę dla dziecka! Wybór odpowiedniego produktu zależy od wieku malucha. Znajdź piaskownicę, która spełni wszystkie oczekiwania i zapewni radość Twojemu dziecku. Uwaga, kupujemy piaskownicę dla dziecka!
Kupujemy piaskownicę dla dziecka – otwarta czy zamykana?

Kupujemy piaskownicę dla dziecka! Dzieci uwielbiają bawić się w piasku, dlatego piaskownice są najbardziej obleganą atrakcją na placach zabaw. Mając do dyspozycji własny ogród, również możesz zaaranżować w nim kącik rekreacyjny dla swojej pociechy i wyposażyć go w przydomową piaskownicę. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który ułatwi Ci znalezienie najlepszego rozwiązania – kupujemy piaskownicę dla dziecka!

Piaskownica – plastikowa czy drewniana?

kupujemy piaskownicę dla dziecka - piaskownica plastikowa czy drewniana

Wpadł ci do głowy pomysł „kupujemy piaskownicę dla dziecka”? Świetnie! Zabawy w piasku to nie tylko atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Tworzenie budowli, kopanie labiryntów czy wypełnianie foremek pobudza również wyobraźnię i stanowi świetny trening umiejętności motorycznych. Piaskownica ma więc także wymiar edukacyjny, jednak żeby należycie spełniła swoją funkcję, musisz wybrać odpowiednią konstrukcję. Pierwszym dylematem, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć przy zakupie, jest podjęcie decyzji o sposobie wykonania piaskownicy. Na rynku znajdziesz modele:

 

    • plastikowe – występują w bogatej gamie kolorów i kształtów. Są lekkie, łatwe w transporcie i nie wymagają montażu. Wadą piaskownic z tworzyw sztucznych jest podatność na uszkodzenia i pęknięcia, co przekłada się na  krótką żywotność,

    • drewniane – to ekologiczne rozwiązanie, które będzie towarzyszyć maluchom przez cały okres dzieciństwa. Takie piaskownice są wytrzymałe, bezpieczne i efektownie się prezentują, dlatego mogą służyć jako dekoracja ogrodu.

Warto mieć na uwadze to, że deski w drewnianych konstrukcje wymagają odpowiedniej impregnacji, dzięki czemu przez wiele lat zachowają się w nienagannym stanie.

Kupujemy piaskownicę dla dziecka – zamykaną czy otwartą?

Gdy kupujemy piaskownicę dla dziecka, istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj konstrukcji. Powszechnie spotykanym rozwiązaniem na publicznych placach zabaw są proste modele otwarte bez dodatkowych elementów wyposażenia. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalności i bezpieczeństwie, lepszym rozwiązaniem będzie piaskownica zamykana. Takie modele są wyposażone w specjalną pokrywę lub plandekę, którą można przykryć konstrukcję po zakończonej zabawie. Chroni to piasek przed zabrudzeniem i deszczem, a także odchodami zwierząt.

Ciekawe rozwiązanie stanowią piaskownice zamykane z ławeczkami z drewna, które po złożeniu pełnią funkcję osłony. Wartymi uwagi są również modele wyposażone w składany daszek, który zadba o bezpieczeństwo Twojego malucha podczas upalnych dni i zapewni mu ochronę przed słońcem.

Gdzie ustawić piaskownicę ogrodową dla dziecka?

kupujemy piaskownicę dla dziecka - gdzie ustawić

Miejsce, w którym znajduje się piaskownica dla dziecka, ma duże znaczenie dla ich bezpieczeństwa i wygody. Najlepiej ustawić piaskownicę w miejscu dobrze widocznym, gdzie łatwo będzie utrzymać nadzór nad maluchem. Ważne jest także, aby wybrać miejsce, które pozwala na swobodne poruszanie się wokół piaskownicy i zapewnia wystarczającą przestrzeń do zabawy. Dobrym pomysłem jest umieszczenie piaskownicy na płaskiej powierzchni, z dala od przeszkód i niebezpiecznych miejsc. To pozwoli dziecku cieszyć się bezpiecznym i radosnym czasem spędzonym w piaskownicy.

Piaskownica – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiesz już, co robić, gdy wpadnie ci do głowy myśl „kupujemy piaskownicę dla dziecka”. Przy zakupie piaskownicy kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i jakością wykonania. Zwróć uwagę, aby konstrukcja była stabilna i wykonana z wytrzymałych materiałów, bez ostrych krawędzi. Najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest drewniana piaskownica zamykana, gdyż świetnie skomponuje się z roślinnością w ogrodzie, a przy tym będzie służyła Twojemu dziecku przez długi czas.

 


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: