X

Wózki wielofunkcyjne – jakie są ich największe zalety?

wózki wielofuncyjne

Wózek to podstawa wśród akcesoriów dziecięcych. Przez pierwsze lata życia stanowi główny środek transportu, w którym dziecko najpierw leży, a potem siedzi podczas spacerów. Zróżnicowane potrzeby sprawiają, że coraz większą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne. Rozwiązanie łączy cechy klasycznej spacerówki, wózka głębokiego, a nawet fotelika samochodowego! Jakie są ich największe zalety?

Wózki wielofunkcyjne — co to jest?

Wózek to bardzo ważne akcesorium dziecięce, potrzebne niemal od pierwszego dnia życia. Pierwszym pojazdem noworodka jest tzw. gondola, czyli głęboki wózek, w którym dziecko układa się w pozycji leżącej. Po około 6 miesiącach maluch zaczyna korzystać ze spacerówki, czyli wózka, w którym podróżuje na siedząco. Wózek wielofunkcyjny łączy obie możliwości, posiadając jeden stelaż, w którym możesz umieścić gondolę lub siedzisko spacerówki (zestaw 2 w 1). Na rynku dostępne są również wózki wielofunkcyjne z funkcją fotelika samochodowego. Dzięki temu zamiast trzech osobnych artykułów wystarczy jeden pojazd.

Zobacz też:  Jakie funkcje i akcesoria powinien posiadać dobry blender ręczny?

Zalety wózków wielofunkcyjnych

Wózek wielofunkcyjny nazywany również hybrydowym lub głęboko spacerowym to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zrewolucjonizowało podejście do zakupu wózków dziecięcych. Rodzice doceniają korzyści finansowe, uniwersalność pojazdu oraz oszczędność miejsca, którą zapewnia. Jakie są największe zalety wózków wielofunkcyjnych?

Cena wózków wielofunkcyjnych

Ceny wózków wielofunkcyjnych nie należą do najniższych. Taki pojazd to wydatek rzędu 1500 zł lub więcej. Mimo ceny i tak jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż oddzielny zakup wózka spacerowego oraz gondoli. Wybierając wózek wielofunkcyjny, rodzice malucha płacą raz i nie muszą martwić się kolejnymi wydatkiem związanymi z transportem przez kolejne dwa lata.

Oszczędność miejsca

Wózek wielofunkcyjny to także oszczędność miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich metraży oraz mieszkań bez piwnicy, komórki lokatorskiej lub wózkowni. Jeden, nawet sporych rozmiarów wózek, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od dwóch pojazdów. To dobre rozwiązanie dla osób dysponujących niewielką przestrzenią do przechowywania.

Uniwersalność wózków wielofunkcyjnych

Wózek wielofunkcyjny sprawdzi się już w pierwszych dniach życia, jako wygodna gondola oraz później w charakterze wózka spacerowego. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wózek rośnie wraz z dzieckiem. Dodatkowo stabilny stelaż oraz odpowiednia budowa koła sprawiają, że pojazd sprawdzi się nie tylko w mieście, ale także podczas spacerów w trudniejszym terenie, na przykład na łonie natury.

Zobacz też:  Zabawki dla niemowlaka - prezent dla dziewczynki i chłopca. Wybierz z nami!

Wygoda

Zakup jednego produktu, który zapewnia wiele rozwiązań to wygoda oraz oszczędność czasu. Planujący zakup wózka rodzice nie muszą porównywać wielu modeli różnych typów wózków, ani zastanawiać się który typ pojazdu będzie bardziej odpowiedni na danym etapie rozwoju dziecka. Możliwość demontażu gondoli sprawia, że wózek wielofunkcyjny sprawdzi się również w roli wygodnego nosidełka.

Bezpieczeństwo

Wózki wielofunkcyjne cechują się stabilniejszą i bardziej solidną konstrukcją, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe i dostosowane do różnego podłoża. Nowoczesna konstrukcja oraz dobre amortyzatory zapewniają łatwość manewrowania i stabilność podczas prowadzenia wózka.

Dodatki do wózków wielofunkcyjnych

Hybrydowa konstrukcja wózków wielofunkcyjnych pozwala na montaż wielu dodatków. Wśród nich znajduje się m.in. adapter na fotelik samochodowy (niektóre modele), uchwyt na butelkę, osłona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa, moskitiera oraz praktyczna torba na akcesoria i zakupy.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo istotny. Będzie on bowiem towarzyszył dzieciom i ich rodzicom każdego dnia, przez najbliższe lata. Powinien być on więc komfortowy dla dziecka, bezpieczny i sprawdzać się w wielu sytuacjach. Z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu rodzicom  oraz dzieciom marka Recaro przygotowała kilka modeli wielofunkcyjnych wózków. Sprawdź, czym się wyróżniają i dlaczego warto rozważyć ich zakup.

Zobacz też:  Spacerówki, które można złożyć w książkę – przedstawiamy wybrane modele

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: