Dziecięce wózki wielofunkcyjne 2w1 i 3w1 – jakie są ich największe zalety?

Wózki wielofunkcyjne to must-have dla rodziców. Dzięki opcji 3w1 lub 2w1 można je szybko przekształcić w fotelik lub spacerówkę. Dziecko może siadać lub można go wpiąć do fotelika samochodowego, a rodzic może cieszyć się swobodą i funkcjonalnością.
wózki wielofuncyjne

Wózek to podstawa wśród akcesoriów dziecięcych. Przez pierwsze lata życia stanowi główny środek transportu, w którym dziecko najpierw leży, a potem siedzi podczas spacerów. Zróżnicowane potrzeby sprawiają, że coraz większą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne. Rozwiązanie łączy cechy klasycznej spacerówki, wózka głębokiego, a nawet fotelika samochodowego! Jakie są ich największe zalety?

Wózki wielofunkcyjne – co to jest?

wózki wielofunkcyjne - co to jest

Wózek to bardzo ważne akcesorium dziecięce, potrzebne niemal od pierwszego dnia życia. Pierwszym pojazdem noworodka jest tzw. gondola, czyli głęboki wózek, w którym dziecko układa się w pozycji leżącej. Po około 6 miesiącach maluch zaczyna korzystać ze spacerówki, czyli wózka, w którym podróżuje na siedząco. Wózek wielofunkcyjny łączy obie możliwości, posiadając jeden stelaż, w którym możesz umieścić gondolę lub siedzisko spacerówki (zestaw 2 w 1). Na rynku dostępne są również wózki wielofunkcyjne z funkcją fotelika samochodowego. Dzięki temu zamiast trzech osobnych artykułów wystarczy jeden pojazd.

Zalety wózków wielofunkcyjnych 3w1 i 2w1

Wózek wielofunkcyjny 3w1 lub wózek 2w1 nazywany również hybrydowym lub głęboko spacerowym to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zrewolucjonizowało podejście do zakupu wózków dziecięcych. Rodzice doceniają korzyści finansowe, uniwersalność pojazdu oraz oszczędność miejsca, którą zapewnia. Jakie są największe zalety wózków wielofunkcyjnych?

Cena wózków dziecięcych wielofunkcyjnych

wózki wielofunkcyjne - cena

Ceny wózków wielofunkcyjnych nie należą do najniższych. Taki pojazd to wydatek rzędu 1500 zł lub więcej. Mimo ceny i tak jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż oddzielny zakup wózka spacerowego oraz gondoli. Wybierając wózek wielofunkcyjny, rodzice malucha płacą raz i nie muszą martwić się kolejnymi wydatkiem związanymi z transportem przez kolejne dwa lata.

Oszczędność miejsca

Wózek wielofunkcyjny to także oszczędność miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich metraży oraz mieszkań bez piwnicy, komórki lokatorskiej lub wózkowni. Jeden, nawet sporych rozmiarów wózek, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od dwóch pojazdów. To dobre rozwiązanie dla osób dysponujących niewielką przestrzenią do przechowywania.

Uniwersalność wózków wielofunkcyjnych

Wózek wielofunkcyjny sprawdzi się już w pierwszych dniach życia, jako wygodna gondola oraz później w charakterze wózka spacerowego. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wózek rośnie wraz z dzieckiem. Dodatkowo stabilny stelaż oraz odpowiednia budowa koła sprawiają, że pojazd sprawdzi się nie tylko w mieście, ale także podczas spacerów w trudniejszym terenie, na przykład na łonie natury.

Wygoda i funkcjonalność

wózki wielofunkcyjne - wygoda i funkcjonalność

Zakup jednego produktu, który zapewnia wiele rozwiązań to wygoda oraz oszczędność czasu. Planujący zakup wózka rodzice nie muszą porównywać wielu modeli różnych typów wózków, ani zastanawiać się który typ pojazdu będzie bardziej odpowiedni na danym etapie rozwoju dziecka. Możliwość demontażu gondoli sprawia, że wózek wielofunkcyjny sprawdzi się również w roli wygodnego nosidełka.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wózków wielofunkcyjnych to sprawa kluczowa dla każdego rodzica. Przed zakupem warto upewnić się, czy wózek posiada odpowiednie certyfikaty i spełnia normy bezpieczeństwa. Ważne, aby mieć pewność, że konstrukcja jest stabilna, a hamulce skuteczne. Należy również zwrócić uwagę na pasy bezpieczeństwa, poduszki amortyzujące i zapięcia, które uniemożliwią dziecku przypadkowe wypadnięcie. Wózki wielofunkcyjne cechują się stabilniejszą i bardziej solidną konstrukcją, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe i dostosowane do różnego podłoża. Nowoczesna konstrukcja oraz dobre amortyzatory zapewniają łatwość manewrowania i stabilność podczas prowadzenia wózka.

Dodatki do nowoczesnych wózków wielofunkcyjnych

Hybrydowa konstrukcja wózków wielofunkcyjnych pozwala na montaż wielu dodatków. Wśród nich znajduje się m.in. adapter na fotelik samochodowy (niektóre modele), uchwyt na butelkę, osłona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa, moskitiera oraz praktyczna torba na akcesoria i zakupy. Takie dodatki oferują zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne.

Podsumowanie

Wiesz już, jakie zalety mają wózki wielofunkcyjne. Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo istotny. Będzie on bowiem towarzyszył dzieciom i ich rodzicom każdego dnia, przez najbliższe lata. Powinien być on więc komfortowy dla dziecka, bezpieczny i sprawdzać się w wielu sytuacjach. Z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu rodzicom  oraz dzieciom marka Recaro przygotowała kilka modeli wielofunkcyjnych wózków. Sprawdź, czym się wyróżniają i dlaczego warto rozważyć ich zakup w naszym sklepie.


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: