Na co zwrócić uwagę kupując wózek dziecięcy?

Aby zakupić wózek dziecięcy warto poznać szczegóły na temat tego, jakie rodzaje pojazdów  dla dzieci można wyróżnić, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie oraz jakie marki wózków dziecięcych na rynku rozróżniamy.  Spis treści Pokaż 1 Jakie cechy ma dobrze dobrany wózek?

Aby zakupić wózek dziecięcy warto poznać szczegóły na temat tego, jakie rodzaje pojazdów  dla dzieci można wyróżnić, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie oraz jakie marki wózków dziecięcych na rynku rozróżniamy. 

Jakie cechy ma dobrze dobrany wózek?

Wózki dziecięce występują w bardzo szerokim asortymencie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wybierając akcesorium warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych cech. Pierwszą  z nich jest rodzaj wózka np. spacerowy czy gondola. Więcej informacji o typach akcesoriów można znaleźć w kolejnym akapicie. Następną kwestią jest kolor – tutaj rodzice mają szeroki wybór: od beży, szarości, czerni po odważne kolory oraz wzory. Należy zwrócić  uwagę na liczbę kół. Wózki dziecięce mogą mieć ich: trzy, cztery lub sześć. Czwarta kwestia to rodzaj kół np. piankowe, bezdętkowe, gumowe, żelowe oraz pompowane. Dodatkowo stelaż do wózka może być aluminiowy lub stalowy. Dla wygody warto sprawdzić rodzaj składania, który może być na płasko lub jako parasolka. Dla rodziców dziecka niezwykle ważna może okazać się również waga. Nie chodzi tu tylko o pchanie wózka, ale i podnoszenie go np. podczas wchodzenia po schodach. Inne techniczne kwestie to też rodzaj hamulca: ręczny lub nożny. Wózek powinien być również dobrany do wagi dziecka. 

Dobrze dobrany wózek może posiadać dodatkowe akcesoria takie jak:

  • folia przeciwdeszczowa
  • kosz na zakupy
  • materac
  • moskitiera
  • osłonka na nóżki
  • pałąk
  • torba do wózka
  • uchwyt na kubek

Wózek wielofunkcyjny – rodzaje?

 Kupując wózek w sklepach można znaleźć taki podział jak:

  • wózek dla bliźniaków
  • wózek do biegania
  • wózek głęboki
  • wózek głęboko-spacerowy (2w1)
  • wózek spacerowy
  • wózek wielofunkcyjny (3w1) 
  • wózek potrójny 

Najczęściej wybierany wśród rodziców jest wózek wielofunkcyjny. Dzięki niemu można mieć pojazd dla malucha na dłuższy czas. Jest to zestaw, w skład którego wchodzi najczęściej stelaż, wpinana gondola oraz spacerówka. Niekiedy występuje również fotelik samochodowy oraz baza pod fotelik. Każdy rodzic może z pewnością potwierdzić, że maluch bardzo szybko rośnie i już po kilku miesiącach gondola może być zbyt mała. Dzięki temu nie trzeba inwestować w kilka modeli. Takie rozwiązanie często zajmuje również mniej miejsca, bo jest bardzo kompaktowe.

W przypadku każdego z tych wózków dla dzieci najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Kolejne ważne to: wygoda, funkcjonalność, wyposażenie – wskazane w poprzedniej części.

Najbardziej popularne marki jeżeli chodzi wózki dziecięce

Najbardziej znani producenci wózków to: Bebetto, Tako Junama, Espiro, Anex, Muuvo, Maxi Cosi, Baby Jogger, Peg Perego, Easywalker, KinderKraft, Lionelo. Do renomowanych producentów należą również Cybex czy Venicci. 

Wózki dziecięce można znaleźć w różnych kategoriach cenowych – od kilkuset złotych do dziesiątek tysięcy. Sporo zależy również od tego, jakie akcesoria są w zestawie do danego pojazdu dla malucha. Wybierając wózki dziecięce można zdecydować się na modele nowe lub używane.

Podsumowanie 

Wózki dziecięce to szeroki zakres produktów, w którym rodzice z pewnością znajdą optymalne rozwiązanie dla siebie, takie, które będzie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Wiele zależy od terenu, po którym przede wszystkim będzie jeździł wózek, jaki styl – baby design wózka się nam podoba oraz na jak długo chcemy go mieć. 

Na popularności zyskują nowoczesne wózki, które mają wiele funkcji i mogą posłużyć również dla starszych dzieci. Przy zakupie zwróć uwagę głównie na jego funkcjonalność. Oczywiście wybór danego pojazdu to przede wszystkim kwestia gustu rodziców. 

Artykuł sponsorowany 


Sprawdź także:
Archiwum: wrzesień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: