Wybieramy lampy dla dzieci w różnym wieku. Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Oświetlenie w pokoju dziecięcym pełni ważną rolę w rozwoju dziecka. Dlatego warto wybrać odpowiednie lampy dziecięce, które nie tylko są świetlne, ale również estetyczne i dopasowane do różnych etapów życia malucha. Zobacz lampy dla dzieci w różnym wieku.
Wybieramy lampy dla dzieci

Oświetlenie w naszych domach pełni podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Wybór idealnej lampy dla dzieci w różnym wieku powinien być podyktowany ich aktualnymi potrzebami, uzależnionymi od wieku i zainteresowań. A może wolisz prostsze, lecz długofalowe rozwiązania? Postaw na maksymalnie funkcjonalne lampy, które nie rzucają się w oczy. Asortyment w sklepach na naszym rynku jest jednak tak obszerny, że trudno jest oprzeć się częstszej wymiany dekoracji. Sprawdź, jakie oświetlenie pokoju dziecięcego będzie najlepsze. 

Lampy dziecięce – udekoruj pokój dziecka w uroczym stylu

lampy dla dzieci w różnym wieku - lampy dziecięce

Urządzanie pokoju dla nowo narodzonego dziecka jest wyjątkową chwilą. Wielu rodziców decyduje się na wykorzystanie pastelowych barw i typowo dziecięcych kształtów. Lampy dla dzieci w rożnym wieku w formie kotka lub misia są niczym zabawka – cieszą oko, wprowadzają miłą atmosferę i dają poczucie bezpieczeństwa. W pokoiku dla niemowlaka warto zadbać o dodatkowe źródło przytłumionego światła, które pozwala na dyskretne zaglądanie do niego wieczorem lub w nocy.

Lampy dla małego dziecka

Również dla kilkulatków znajdą się lampy zaprojektowane specjalnie dla nich. Nawet jeśli oświetlenie górne będzie minimalistyczne, kup maluchom rozkoszne lampki nocne lub biurkowe będące podobiznami zwierząt. Mocniejszym akcentem może być lampa wisząca z kloszem zdobionym ilustracją – wśród nich znajdziesz m.in. wróżki, samochodziki i motywy roślinne. Jakim hobby para się Twoja pociecha?

Lampy dla dzieci w różnym wieku. Stwórz dobre warunki do nauki i zabawy

lampy dla dzieci w różnym wieku

Gdy dziecko dorasta, jego pokój staje się już nie tylko sypialnią i miejscem do zabawy. Uczęszczanie do szkoły, jak również na inne dodatkowe zajęcia, wiąże się z koniecznością wygospodarowania miejsca do nauki. Pamiętaj, żeby światło przy biurku było dostatecznie mocne – jasne i neutralne, ponieważ właśnie takie pobudza do pracy i ułatwia efektywne działanie.

Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności lub mieszka z rodzeństwem, uzupełnij oświetlenie o lampy stołowe lub taśmy LED. Delikatnie świecące lampy dla dzieci w różnym wieku podniosą ich komfort, a nie będą zakłócały snu. Niektóre produkty mają opcję regulacji natężenia strumienia – taki wynalazek także sprawdzi się tym przypadku. Rozważ zakup kilku różnych lamp do pokoju dziecięcego (np. lampy sufitowe, plafony czy lampy ścienne) dzięki którym będą mogły dopasować światło do różnych zajęć.

Oświetlenie pokoju dziecięcego. Postaw na praktyczną uniwersalność

W wielu sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazuje się zakup lamp dla dzieci, które posłużą im – lub Tobie – przez wiele lat. Jeśli masz w domu nastolatka, być może sam namówi Cię na klasyczne oświetlenie, dalekie od dziecięcego wzornictwa. Będzie ono pasować do wnętrza nawet wtedy, kiedy pociecha wyfrunie do szkoły do innego miasta lub całkowicie wyprowadzi się z domu.

Zakup uniwersalnej lampy do pokoju dziecięcego – niezależnie od wieku dziecka – pozwala na wykorzystanie jej w przyszłości, bez konieczności wydawania kolejnych pieniędzy. W ten sposób unikniesz też przesytu kolorami i wzorami, jeśli w pokoiku jest wystarczająco dużo barwnych elementów.

Lampy w nowoczesnym stylu

lampy dla dzieci w różnym wieku - lampy w nowoczesnym stylu

Ta opcja do Ciebie przemawia? Pójdźcie na kompromis. Żeby dziecku nie było zbyt nudno, spróbujcie wspólnie wybrać ciekawą lampę w nowoczesnym stylu. Być może będzie to nietypowy kształt (jak np. kinkiet wyglądający jak liść monstery) lub wzór (jak w przypadku okazałych abażurów z printem zwierzęcym). W zależności od tego, jaką stylistykę preferuje Twoja latorośl, podsuń jej nietuzinkowe projekty, które sam uznasz za wyrafinowane. Lampy dla dzieci w różnym wieku mogą być nowoczesne!

Zrób trafione zakupy – powodzenia!

Wiesz już, jak wybierać lampy dla dzieci w różnym wieku. Każdy rodzic wie, że poglądy dzieci zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie warto się tym martwić – to tylko świadczy o ich rozwoju. Jesteś osobą decyzyjną, dlatego zastanów się nad budżetem i stylistyką. Ciekawe lampy do pokoju dziecięcego można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Sam zobacz, ile radości mogą sprawić!


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: