Espumisan w ciąży – czy to dobry wybór na wzdęcia?

Espumisan w ciąży – czy można go stosować? To pytanie często zadają sobie kobiety w ciąży, ponieważ wzdęcia można znaleźć na liście najczęstszych dolegliwości ciążowych. Co należy wiedzieć na ten temat? Czy to dobry sposób na wzdęcia? Sprawdź to!
espumisan w ciąży

To zapamiętaj!

  • Espumisan to lek, który skutecznie zwalcza wzdęcia brzucha.
  • Za najczęstszą przyczynę wzdęć w ciąży uznaje się nieprawidłową dietę przyszłej mamy.
  • Espumisan w ciąży powinien być stosowany wyłącznie wtedy, gdy pojawią się problemy z nadmiarem gazów i wzdęciami.
  • Espumisan może być bezpiecznie stosowany na każdym etapie ciąży, także w tych pierwszych tygodniach.

Espumisan – co to za lek?

Ciąża to okres, w którym ciężarne mogą zmagać się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak np. wzdęcia. Dlatego też ciężarne często zastanawiają się, czy popularny Espumisan w ciąży jest dozwolony. Espumisan jest lekiem, który jest dostępny bez recepty. Substancją aktywną w tym leku jest simetikon, czyli substancja powierzchniowo czynna, która jest pozbawiona aktywności farmakologicznej. Zdecydowanie ułatwia pękanie pęcherzyków powietrza w przewodzie pokarmowym, a to przekłada się na to, że nie dochodzi do uciążliwych wzdęć brzucha. Jednak czy mimo wszystko Espumisan w ciąży jest bezpieczny? 

Jakie są przyczyny powstawania wzdęć w ciąży?

Zanim dowiesz się, czy Espumisan w ciąży to bezpieczny wybór, to warto przybliżyć temat przyczyn wzdęć w ciąży. Otóż okazuje się, że najczęściej za wzdęcia w ciąży odpowiada niezdrowa dieta czy też niewłaściwy sposób spożywania posiłków przez przyszłą mamę. Ciężarne często sięgają po produkty wzdymające, napoje gazowane, a także cukry proste, które mogą być powodem kumulacji gazów w przewodzie pokarmowym. Okres ciąży to także czas, gdy występuje skłonność do zaparć, a to oznacza trudniejsze pozbywanie się powstałych gazów. Na to wszystko ma wpływ także wysoki poziom hormonów, który znacznie spowalnia proces trawienia. Do tego wszystkiego należy dodać stale rosnącą macicę, która może powodować ucisk na jelita i mieć wpływ na powstawanie zaparć i wzdęć w ciąży. 

Czy Espumisan w ciąży jest bezpieczny?

Espumisan w ciąży jest dozwolony i bezpieczny. Zanim jednak przyszła mama zdecyduje się go zażyć, to powinna przeczytać w ulotce, jak stosować Espumisan. Wówczas z pewnością nie wpływie negatywnie na przyszłą mamę, ani na płód. Należy podkreślić, że lek ten powinien być stosowany wyłącznie wtedy, kiedy będzie to konieczne (absolutnie nie wolno go stosować w nadmiernych ilościach). Co więcej, Espumisan może być stosowany na każdym etapie ciąży, także w pierwszych tygodniach ciąży.

Z powyższego artykułu dowiedziałaś się już, czy Espumisan w ciąży jest bezpieczny. Jest to jeden z najskuteczniejszych leków na wzdęcia, który naprawdę działa i nie wywołuje niebezpiecznych efektów ubocznych. Jeśli zadbasz o to, aby był stosowany zgodnie z zaleceniami, to z pewnością przyniesie ci ulgę przy bólach brzucha spowodowanych wzdęciami i nagromadzeniem gazów.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: