Jak ubrać dziecko na wesele? Poradnik dla rodziców

Wesele to jedna z bardziej uroczystych imprez, na której Para Młoda bawi się w towarzystwie gości. Z całą pewnością rodzice zdecydują się na udanie się na wesele w towarzystwie swoich pociech. Wobec tego, jak ubrać dziecko na wesele?
jak ubrać dziecko na wesele

Jak ubrać dziecko na wesele? Pamiętaj o złotych zasadach

Zanim przejdziemy konkretnie do tego, jak ubrać dziecko na wesele, rodzice powinni mieć wiadomość istnienia kilku złotych zasad. Przede wszystkim od naszych maluchów nikt nie wymaga w pełni uroczystego i ozdobnego stroju. Dziecko na wesele po prostu ma czuć się swobodnie i wygodnie. Dzięki temu impreza weselna dla naszego malucha nie będzie przykrym i traumatycznym doświadczeniem. Po drugie- szczególnie w przypadku dziewczynek- rodzice nie powinni przesadzać z ozdobnością kreacji. Stylizowanie je na małe księżniczki z diademami i koronami we włosach z pewnością nie jest najlepszym pomysłem. Na weselu, gdzie najważniejsza jest Para Młoda, nasz maluch nie powinien przykuwać zbytniej uwagi. Co więcej diademy, korony, czy też kokardy mogą się plątać we włosy i sprawdzić, że nasza mała księżniczka przez całą, długą imprezę nie będzie mogła się dobrze bawić z innymi dziećmi. Zamiast tego będzie ona próbowała się oswobodzić z tego, co krępuje jej ruchy i sprawia ból. Takie ubranie grozi również niekontrolowanym wybuchem płaczu i manifestacją niezadowolenia, a każdy rodzic na weselnym przyjęciu z pewnością wolałby tego uniknąć. Więcej informacji znajdziesz na LovelyWedding.pl!

Jak ubrać dziecko na wesele?- stylizacja dla dziewczynki

Wiele mam zastanawia się jak ubrać dziecko na wesele. Ma ono bowiem prezentować się maksymalnie elegancko i uroczyście, jednocześnie musi mu być wygodnie. Wobec tego jak przygotować stylizację dla córeczki na wesele? Otóż można zdecydować się na:

  • uroczystą sukienkę- powinna być ona utrzymana w jasnym kolorze, tak, by świetnie wpasowała się w wymagania weselnego dress code’u. Niemniej jednak warto zadbać o to, by sukienka dla małej księżniczki nie miała zbyt wielu falban i innych dodatków. Taka sukienka ma przede wszystkim zapewnić dziecku maksymalną wygodę i nie ograniczać jego ruchów. Oczywiście długość i model powinna być również uzależniona od pory roku w jakiej wesele się odbywa.
  • spódniczka i koszulka- to również dobry pomysł na weselną stylizację dla dziewczynki. Warto jednak pamiętać o tym, by obie części garderoby pasowały ze sobą pod względem koloru i tworzyły jednolitą i spójną kompozycję. Co więcej, warto postawić na krótką spódniczkę. Będzie ona o wiele praktyczniejsza, a zimą można dobrać do niej grubsze rajstopki.
  • buciki- buciki na wesele dla dziecka muszą być absolutnie najwygodniejsze. Nie można bowiem doprowadzić do sytuacji, w której nasza pociecha nabawi się odcisków czy po prostu nie będzie czułą się w nich wygodnie. Najlepiej postawić na eleganckie buciki ze sznurowanym zapięciem.

Jak ubrać dziecko na wesele?- stylizacje dla chłopców

Jak ubrać dziecko na wesele? W przypadku chłopców sytuacja wydawać by się mogła nieco łatwiejsza. Niemniej jednak rodzice chętnie stawiają na dziecięce garnitury, co jednak nie zawsze będzie dobrym wyborem. Garnitury dla chłopców z całą pewnością prezentują się wyjątkowo elegancko i uroczyście, jednak jeśli nie będą one odpowiednio dobrane, nasz maluch nie będzie czuł się w nich wygodnie. W przypadku chłopców można zdecydować się na to, by skomponować stylizację z eleganckich jeansów oraz eleganckiego t-shirtu. Oczywiście warto również postawić na trampki lub inne buty, które będą wygodne i nie będą obcierać stóp dziecka. Co więcej ciekawym pomysłem na podkreślenie charakteru stylizacji jest dobranie dziecięcej muszki lub niewielkiego krawata dziecięcego. Doda to całej stylizacji odpowiedniego i bardziej uroczystego wydźwięku, a jednocześnie nie ograniczy swobody naszego malucha. Pamiętajmy, że marynarka ze sztywnego materiału nie spełni swojej roli!


Sprawdź także:
Archiwum: luty 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: