Jakie kalosze dla dziecka kupić? Praktyczny przewodnik

Jesień, zwłaszcza ta złota, uważana jest za najpiękniejszą porę roku. Urzeka bogactwem kolorów, malowniczymi widokami i wspaniałym, rześkim powietrzem. Jesienna aura cechuje się dużą zmiennością. Czasami możemy liczyć na słoneczne dni, ale nieraz jest zimno i pada deszcz. Gdy dni stają się krótsze, a temperatura na zewnątrz spada, rodzice stają przed wyzwaniem odświeżenia garderoby swoich pociech. Żeby zapewnić dziecku maksimum komfortu i nie rezygnować z doskonałej zabawy na dworze nawet mimo niesprzyjającej aury, warto wyposażyć się w solidne kalosze. Zastanawiasz się, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze takich butów dla dziecka? Podpowiadamy!

Materiał promocyjny.

Cechy dobrych kaloszy dziecięcych

Buty to jeden z najbardziej istotnych elementów garderoby dziecięcej. Chociaż wydawać by się mogło, że są tylko jednym z dodatków do codziennego ubioru, mają one bezpośredni wpływ na zdrowie i komfort malucha. Odpowiednio dobrane obuwie może wspierać naturalny rozwój stopy, a wraz z nim prawidłową postawę ciała. Jakie więc powinny być idealne buty dla dzieci, w tym kalosze? Przede wszystkim lekkie – nie mogą obciążać stóp, nóg ani kręgosłupa. Jednocześnie muszą być wytrzymałe, aby przez cały czas odgrywać swoją rolę. Cholewka powinna być miękka i elastyczna, by umożliwiać stopom maksymalnie naturalny ruch. Warto wybierać modele z podeszwą wyróżniającą się dobrą przyczepnością – to zapobiegnie poślizgnięciom na śliskich kamieniach czy błocie. Bardzo ważny jest również dobór kaloszy w odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do stopy dziecka, ale umożliwiającym włożenie cieplejszych skarpetek. Warto zwrócić uwagę na czubki butów. Zdaniem ortopedów, najlepsze są kalosze z szerokimi noskami, taki kształt pozwala bowiem na swobodne poruszanie palcami, bez zbędnego, przeszkadzającego ucisku. Na koniec jest jeszcze jedna ważna sprawa, czyli wygląd. Idealne kaloszki, tak jak każde inne buty, muszą się dziecku podobać. Jeśli uda nam się trafić w gust naszego brzdąca, będziemy mieli pewność, że maluch będzie chętnie korzystał z tego typu obuwia.

Z jakiego materiału kalosze wybrać dla dziecka?

Kalosze dla dzieci i młodzieży powinny być wykonane z materiałów o bardzo dobrej jakości oraz odporności na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu posłużą przez wiele sezonów. Buty na deszcz dla najmłodszych produkowane są najczęściej z PVC lub pianki EVA. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Gumiaki z tworzywa PVC są mocne, elastyczne (po zgięciu wracają do swojej normalnej formy), ładnie wyprofilowane i posiadają szeroką gamę kolorów – od stonowanych, przez głębokie, intensywne, aż po jaskrawe. Wśród wad obuwia tego typu należy wskazać niską izolację termiczną – gdy dziecko wejdzie w takich butach do kałuży, to już po chwili stopy zaczynają marznąć. Druga opcja, czyli kalosze wykonane z pianki, zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców. Są ultralekkie, co zapewnia dużą wygodę i w żaden sposób nie obciąża stopy, mięciutkie oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Co ważne, pianka EVA lepiej chroni przed chłodem niż PVC. Takie buty znajdziemy w wersjach dla chłopców i dziewczynek, czego przykładem mogą być produkty renomowanej marki Befado: https://befado.pl/kalosze-dziewczece. To polski producent obuwia dziecięcego o wysokiej jakości, który wspiera zdrowy rozwój stóp od pierwszych kroków.

Kalosze dla dziecka – ocieplane czy nie?

Konkretny wybór kaloszy zależeć będzie w dużej mierze od tego, na jaką porę roku szukamy obuwia przeciwdeszczowego. Modele bez ocieplenia sprawdzą się w deszczowe, ale ciepłe dni. Będą idealne na pory roku, takie jak lato. Natomiast jeżeli poszukujesz obuwia odpowiedniego na deszcz w jesiennych miesiącach, to postaw na buty cieplejsze i nieprzepuszczające temperatury. Kaloszki dla małych dzieci wyposażone w dodatkowy wkład ocieplający chronią przed pluchą, zimnem i pozwalają w pełni korzystać z niesprzyjającej aury. Natomiast zimą lepiej zastąpić kalosze standardowymi śniegowcami.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: