X

Płytki do łazienki – przegląd trendów na 2022 rok

Choć połowa roku już za nami, to tak naprawdę, sezon na wszelkie remonty dopiero startuje. Jak wiadomo, trendy wnętrzarskie praktycznie co sezon się zmieniają, co sprawia, że ciężko jest nadążyć za modą w tym temacie.
płytki do łazienki 2022

W końcu produkty takie jak płytki do łazienki nie należą do najtańszych… Z tego powodu nasza redakcja przygotowała zestawienie płytkowych trendów, modnych nie tylko w 2022 roku, ale stanowiących swego rodzaju klasykę, która będzie się sprawdzać jeszcze przez co najmniej kilkanaście dobrych lat.

Nawiązania do natury – płytki do łazienki imitujące drewno

Pierwszego trendu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – od kilku sezonów jest niekwestionowanym hitem i nie zanosi się na to, żeby miało się w tym temacie coś zmienić. Zaczęło się od stylu skandynawskiego w salonach i sypialniach, którego podstawą jest nawiązywanie do przyrody (naturalne kolory i dodatki). Następnie przeniosło się to do łazienek, gdzie ze względu na charakter pomieszczenia początkowo było ciężko przelać ten motyw. Strzałem w dziesiątkę okazały się imitujące drewno płytki do łazienki, na których widoczne są nawet słoje drewna i jego faktura. Idealnym przykładem takiego produktu jest płytka Bosque Beige 15,5×62 Ceramica Limone, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są także funkcjonalne.

Zobacz też:  Ubieramy roczne dziecko. Rozmiar ubranek zależy od wzrostu i wymiarów

Płytki do łazienki w wersji “total white”

Fani minimalistycznych rozwiązań upodobali sobie szczególnie białe płytki do łazienki i monokolorystyczne pomieszczenia. W tej wersji praktycznie wszystko jest białe, co sprawia, że w pomieszczeniu łatwiej się zrelaksować i odpocząć. Jedyne wprowadzenie koloru odbywa się tutaj za pomocą dodatków, np. baterii czy dekoracji. Jeśli marzy Ci się łazienka w surowym klimacie to powinieneś sprawdzić, np. płytki ścienne Navi Białe Połysk 29,8×59,8 WAKV4000 Ceramica Limone w wersji z połyskiem lub bez – płytki ścienne Navi Białe Mat 29,8×59,8 Ceramica Limone. Takie płytki do łazienki nadają się szczególnie do mniejszych pomieszczeń, ponieważ optycznie je powiększają odbijając światło. Jeśli jednak łazienka w opcji “total white” nie jest dla Ciebie, warto pamiętać także o tym, że takie płytki będą stanowiły idealną bazę do innych stylów wnętrzarskich, jak np. glamour.

Powiew przeszłości, czyli płytki do łazienki à la lastryko

Lastryko (zwane też terrazzo) powraca do łask po kilkunastu latach w unowocześnionej formie. Niegdyś można je było spotkać w polskich mieszkaniach w kuchniach, jak i łazienkach – w 2022 roku króluje on głównie w tym drugim pomieszczeniu. Płytki do łazienki we wzorze à la lastryko można znaleźć zarówno na ścianach, jak i podłogach, a czasem nawet na jednym i drugim. Chcąc wprowadzić do swojego pomieszczenia nieco awangardy warto postawić, np. na płytkę podłogową Stracciatella Nacar 80×80 Arcana. Takie kafle stanowią także świetną podpowiedź, co do tego, jaką kolorystyką się kierować przy urządzaniu reszty pomieszczenia. Przykładowo w przypadku wspomnianych przed chwilą płytek do łazienki marki Arcana, świetną bazę będzie stanowił beżowy kolor. Dodatki natomiast można wybierać pośród czerni, khaki czy rudego, niemal rdzawego odcienia.

Zobacz też:  Pierwszy plecak do szkoły – jaki wybrać?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: