X

Jak zorganizować kącik do przewijania dziecka?

Pisząc o kąciku do przewijania dla dziecka robimy to z dużą przyjemnością. Cała procedura organizowania wyprawki dla naszego maluszka jest bardzo miła i ekscytująca.
kącik do przewijania dziecka

Od czego zacząć?

Podstawową sprawą, zanim zabierzemy się do zorganizowania kącika do przewijania dla dziecka, jest wybór odpowiedniego miejsca. Niektórzy kącik taki organizują w pokoju maluszka, niektórzy zaś w sypialni, żeby mieć dziecko blisko siebie.
Przy wyborze miejsca na kącik do przewijania bardzo ważne jest, aby było to miejsce, wokół którego będzie przestrzeń.
W kąciku takim najważniejszy jest przewijak, bądź szafka czy komoda z wbudowanym na samej górze, na blacie przewijakiem. Przewijak powinien być mięciutki, a jeżeli jest to szafka to powinniśmy zakupić miękki podkład do przewijania, który kładziemy na szafkę.
Musimy pomyśleć też o tym, żeby wszystkie akcesoria do przewijania naszego dziecka mieć w zasięgu ręki. Jest bardzo istotne, ponieważ jeśli przewijamy dziecko na wysokości, nie możemy pozwolić żeby choć na chwilę spuścić nasze dziecko z oczu.

Akcesoria do przewijania dziecka

Żeby odpowiednio zadbać o naszego maluszka musimy pomyśleć absolutnie o wszystkim, o każdej rzeczy, która jest niezbędna dlatego tak ważne są akcesoria do przewijania dzieci.

Zobacz też:  Ekorodzicielstwo – na czym polega?

Bardzo ważne są kosmetyki. W kąciku do przewijania każdego maluszka powinien znaleźć się krem na odparzenia, gdyż skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i delikatna i tak małe dzieci często dostają pieluszkowego zapalenia skóry. W takiej sytuacji krem na odparzenia jest nam niezbędny. Istotną a w zasadzie najważniejszą rolę odgrywają pieluszki. Niektórzy starą szkołą używają pieluch tetrowych czy flanelowych, jednakże większość używa pampersów tj. pieluszek jednorazowych. Oczywiście każde z tych pieluch mają swoje wady i zalety, dlatego nie należy negować żadnego z wyborów, gdyż jest to indywidualna sprawa każdego rodzica. W miejscu przewijania powinny znajdować się chusteczki nawilżane. Chusteczki takie są dla rodziców bardzo ważne, gdyż są wygodne. Wytrzemy nimi naszego maluszka do czysta i nie musimy za każdym razem przy przewijaniu myć. Do chusteczek takich możemy zakupić specjalny podgrzewacz. To bardzo fajny element, gdyż jesteśmy wtedy pewni, że chusteczki nie będą zimne i nasze dziecko nie poczuje dyskomfortu przy wycieraniu. Istotnym elementem jest także pojemnik na chusteczki nawilżane, ponieważ zapewni on, że nasze chusteczki nie będą wysychać.

Zobacz też:  Jak przykładać dziecko do karmienia? Poznaj triki, które zmienią Twoje życie z maluchem.


Ważne jest abyśmy w miejscu przewijania mieli kosz na odpady. Powinien on być hermetycznie zamykany, żeby nie było czuć nieprzyjemnych zapachów. Jednakże możemy zamontować również pojemnik na woreczki do zużytych pieluch dla naszej wygody, wypełniony odpowiednimi woreczkami.

Pamiętajmy, że nie ma co przesadzać z z kosmetykami i gromadzić ich w nadmiernych zapasach. Lepiej kupujmy niewielką ilość, zapewni nam to odpowiednią datę ważności i świeżość. Urządzanie kącika do przewijania dziecka powinno być przyjemnością dla świeżo upieczonych rodziców, bądź tych oczekujących na swoją pociechę.


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: