Sushi w ciąży

Z całą pewnością wiele kobiet zastanawia się, czy można jeść sushi w ciąży. Wiele osób uważa, że nie, jednak spożywanie tego rodzaju produktów oficjalnie nie jest w ciąży zabronione. Jednakże warto przestrzegać kilku podstawowych zasad związanych ze spożywaniem sushi.

Zakaz jedzenia sushi to mit

Zakaz jedzenia sushi w ciąży jest bardzo popularnym mitem. Prawdopodobnie pochodzi on od tego, że jedzenie sushi kojarzy się przede wszystkim z jedzeniem surowych produktów, które mają być dla kobiet w ciąży zakazane. Jednak nie każde sushi składa się z surowej ryby. Mogą się w nim znajdować ryby gotowane, pieczone lub smażone, które z całą pewnością nie zaszkodzą ciężarnej. Są one zawinięte w glony oraz ryż, podobnie jak sushi, które jest wykonywane z surowych ryb czy owoców można, uważanych za przeciwwskazane w tym wyjątkowym stanie. Wśród różnych rodzajów sushi można wyróżnić także sushi wegetariańskie, które składa się w dużej mierze z warzyw. Na pewno nie są one szkodliwe dla kobiet w ciąży.

Zobacz też:  Zgrzytanie zębami u dzieci

Odpowiednio przygotowane ryby

Kobiety w ciąży mogą spożywać sushi, które złożone jest z odpowiednio przygotowanych ryb. Mogą być one gotowane, pieczone, a nawet smażone. Dlatego kobiety w ciąży mogą spożywać takie produkty jak grillowana krewetka czy pieczony łosoś. Natomiast nie jest zalecane przez lekarzy spożywanie surowych ryb czy owoców morza przez kobiety w ciąży. Produkty tego rodzaju, które są w odpowiedni sposób przechowywane nie powinny zaszkodzić kobiecie w ciąży, jednakże dla zachowania pełnego bezpieczeństwa nie poleca się ich spożywać w tym stanie. Kwestia higieny jest jedną z najbardziej priorytetowych kwestii podczas przygotowywania każdego pożywienia dla kobiet w ciąży.

Znaczenie miejsca

Bardzo istotny jest wybór miejsca, w którym będzie się spożywało sushi w ciąży. Sushi jest potrawą formowaną ręką, która jest przygotowywana z wielu surowych składników. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać podstawowych zasad higieny podczas przygotowywania tego rodzaju posiłków. Ponadto istotne jest, aby wszystkie składniki, z których przygotowywana jest ta potrawa charakteryzowały się najwyższymi parametrami jakościowymi oraz przede wszystkim były świeże. Dlatego warto wybrać się na sushi w ciąży wyłącznie do renomowanej restauracji, która zatrudnia wybitnych kucharzy. W takich miejscach często potrawy przygotowywane są na oczach klientów i można być świadkiem całego procesu ich tworzenia. Istotna jest również estetyka podawania tego rodzaju potraw. Nie warto natomiast kupować sushi w sklepie, ani też zamawiać go z dostawą, ponieważ wtedy nie wiadomo, w jakich okolicznościach ono powstawało.

Zobacz też:  Pieczarki w ciąży - czy można jeść?

Sushi dla ciężarnych

Wiele renomowanych restauracji, które zajmują się serwowaniem sushi posiada w swojej ofercie specjalnie wybrane menu dla ciężarnych, w którym znajdują się wyłącznie dozwolone produkty. Dlatego kobieta, która się znajduje w tym wyjątkowym stanie nie musi odmawiać sobie od czasu do czasu takiej potrawy, jaką jest sushi. Wbrew pozorom jest ona bardzo dobrze zbilansowana, ponieważ posiada lekkostrawny ryż, świeże warzywa, a także rybę z zawartością kwasów omega. Jest to bardzo wartościowe, a także proste danie, które może być spożywane przez każdą kobietę, niezależnie od jej stanu. Warto wybrać je odpowiednio, na przykład pieczony łosoś wraz ze świeżymi warzywami.

Default image
Karolina Woźniak
Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.
Articles: 122