5 sposobów na opaleniznę jesienią!

Chociaż lato już się skończyło, nie oznacza to, że musisz na kolejne parę miesięcy pożegnać się z opalenizną.
sposoby na opaleniznę jesienią

Chociaż lato już się skończyło, nie oznacza to, że musisz na kolejne parę miesięcy pożegnać się z opalenizną. Jeśli lubisz swój wakacyjny look i chcesz się nim cieszyć także jesienią to podpowiemy Ci parę sposobów, które pomogą Ci osiągnąć naturalnie wyglądającą opaleniznę nawet podczas chłodniejszych miesięcy!

Niektórzy wybierają solarium jako zastępcę słońca podczas jesieni, zimy i w przypadku klimatu Polski, zazwyczaj również wiosny. I chociaż faktycznie wizyta w solarium pozwala osiągnąć spektakularne efekty w krótkim czasie, to jednak ma ona negatywny wpływ na naszą skórę jak i przyspiesza jej starzenie.

Dlatego w tym artykule, przygotowaliśmy dla Was porady i wskazówki, które pozwolą Wam osiągnąć efekt naturalnej opalenizny, bez konieczności wizyty w solarium. Teraz również, mając do E-Glamour kod rabatowy możesz kupić w atrakcyjnych cenach samoopalacze jak i inne preparaty do ciała, twarzy i włosów. Sprawdź koniecznie co na Ciebie czeka w ich ofercie!

Pielęgnacja skóry

Zacznijmy od sposobów, które w naturalny sposób pomogą Ci przedłużyć opaleniznę letnią, tak abyś mogła się nią cieszyć nawet jesienią! Po pierwsze postaraj się aby opalenizna była wynikiem dłuższego procesu, niż tylko spędzeniem intensywnie paru dni w roku na plaży. Przyzwyczajaj swoją skórę do częstszego kontaktu ze słońcem, dzięki czemu Twoja wakacyjna opalenizna utrzyma się znacznie dłużej. Nim zaczniesz opalanie, przygotuj też do tego odpowiednio swoją skórę. Pamiętaj o regularnych peelingach, dzięki którym unikniesz w znacznym stopniu łuszczenie się skóry po opalaniu. Nie zapominaj także o odpowiednim nawilżaniu Twojej skóry.

Jesteś tym co jesz

Na pewno niejednokrotnie słyszałaś to zdanie i chociaż, może Ci się wydać banalne to jednak nawet w przypadku opalenizny ma ono swoje zastosowanie, a oto dlaczego! Jeśli chcesz się cieszyć ładną i trwałą opalenizną to zaprzyjaźnij się z witaminą A i C. Witaminę A znajdziesz między innymi w dyni, szpinaku czy marchewce. Witaminę C zawierają za to cytrusu jak i brokuły czy kalafior. Pamiętaj też aby odpowiednio nawadniać swój organizm, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na elastyczność i nawilżenie Twojej skóry.

Balsamy brązujące

Samą pielęgnacją skóry i odpowiednią dietą, nie otrzymamy jednak najpewniej takiego efektu opalenizny, jaki sobie wymarzyłyśmy. I tutaj z pomocą przychodzą nam balsamy brązujące. Ich użycie gwarantuje uzyskanie naturalnego efektu opalenizny. Jest to proces stopniowy, ale zarazem prosty w aplikacji. Na co musimy zwrócić uwagę, to równomierne nałożenie balsamu i dokładne rozsmarowanie go. Warto tutaj też dodać, że istnieją produkty w innych formułach, które mają takie same właściwości jak balsamy brązujące, a są to między innymi, pianki brązujące, masła brązujące, spraye czy olejki.

Samoopalacze

Cel samoopalaczy jest takim sam jak w przypadku balsamów brązujących, ale ich użycie się trochę różni. W przeciwieństwie do balsamów, samoopalacze dają szybszy i bardziej wyrazisty efekt. Jednak powinnyśmy wiedzieć jak je precyzyjnie nałożyć i rozsmarować, aby na ciele, jak i na ubraniach, nie zostały nieestetyczne smugi. Aby lepiej się przygotować, zaopatrz się w specjalne rękawice i zabezpiecz miejsca, które łatwo mogą zostać zabrudzone. Efekt samoopalacza zazwyczaj utrzymuje się do kilku dni, po czym musisz powtórzyć cały proces. Jeśli lubisz używać samoopalaczy, to może zainteresować Cię fakt, że na rynku możesz znaleźć produkt zwany rajstopy w sprayu. Imituje on rajstopy, zakrywając tym samym niedoskonałości, pobudzając mikrokrążenie i sprawiając tym samym, że Twoje nogi wyglądają o wiele lepiej!

Opalenizna na twarzy

Jeśli nasze ciało już przybrało ciemniejszy odcień, to teraz warto zadbać, aby również twarz wyglądało podobnie. Skóra na twarz, szczególnie w newralgicznych miejscach jest naprawdę delikatna, więc trzeba uważać z aplikacją różnych produktów. Warto sięgnąć po delikatniejsze kosmetyki, takie jak kropelki brązujące, specjalne serum na noc do opalania czy po mgiełkę o podobnym działaniu. Dzięki tego typu produktom, efekt opalenizny będzie subtelny i naturalny. Możesz również zaopatrzyć się w bronzer. Zadbaj tylko o to, aby wybrać jak najbardziej naturalny odcień, który nie da przerysowanego efektu


Sprawdź także:

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: