Ananas w ciąży – właściwości, jaki wybrać?

Ananas w ciąży

Wiele przyszłych mam bardzo uważnie podchodzi do tego, co je w czasie ciąży. I choć różnorodne owoce i warzywa są wskazane i polecane praktycznie na każdym etapie naszego życia, kobiety zastanawiają się, czy każdy owoc będzie właściwy dla nich podczas tego wyjątkowego stanu. I tak np. ananas w ciąży to jeden z tych zdrowych produktów, nad którymi często zastanawiają się ciężarne mamy. Czy mogą go swobodnie jeść? Jaka ilość jest wskazana dla kobiet w ciąży? Jaki ananas najlepiej wybierać? Poniżej odpowiedź na te i na wiele innych pytań.

Ananas i jego właściwości

Nie od dziś wiadomo, iż ananas posiada wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia. Ten żółty, słodki, lekko twardawy owoc kryje w sobie wiele właściwości, które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

W jego składzie znajduje się bowiem enzym bromelaina, który znajduje się tylko i wyłącznie w tym owocu. Osoby, które systematycznie go spożywają, mogą szybko zauważyć, iż łagodzi on wszelkie bóle, zmniejsza opuchliznę oraz znacznie przyczynia się do szybszego gojenia ran. Ponadto, ananas nazywany się królem odchudzania. Istnieje szereg diet opartych na tym owocu, gdyż posiada on niewiele kalorii. W jego składzie znajduje się bowiem biotyna, która odpowiada za przyspieszony proces odchudzania oraz znacznie przyspiesza ona metabolizm. Dodatkowo, ananas idealny jest w porze zwiększonych zachorowań. Jest on źródłem witamin takich jak: witamina C, witamina, B, B1, B2 a także B6.

Zobacz też:  Jakie buty dla dzieci będą właściwe do ćwiczeń fizycznych?

Ananas w ciąży

Czy mogą go jeść panie będące w ciąży? Zdecydowanie tak. Wielu dietetyków poleca swoim ciężarnym pacjentkom spożywanie ananasa w dużych ilościach, gdyż łagodzi on nieprzyjemne bóle oraz świetnie radzi sobie z zaparciami (których to w błogosławionym stanie nie brakuje). Ponadto, wiele pań w ciąży ma często ochotę na coś słodkiego. Ananas będzie idealny, gdyż nawet kilka kawałków szybko poradzi sobie z ochotą na słodkie oraz sprawi, iż żołądek kobiety się zapełni.

ananas w ciąży

Ananas a karmienie piersią

Mamy często zastanawiają , czy podczas karmienia piersią mogą swobodnie rozszerzyć swoją dietę o ten właśnie owoc. Zarówno lekarze, jak i dietetycy zgodnie twierdzą, iż młode mamy jak najbardziej mogą go jeść (w umiarkowanych ilościach). Po jego spożyciu zaleca się jednak obserwację dziecka, czy czasem nie pojawia się na jego skórze jakiekolwiek uczulenie, wywołane ananasem. Jeśli nie, to jak najbardziej można go swobodnie jeść i dodawać go do wielu zdrowych i smacznych dań.

Jaki ananas wybrać?

Panie w ciąży (i nie tylko) powinny wybierać przede wszystkim świeżego ananasa, którego samodzielnie w domu obiorą i od razu po obraniu – skonsumują. Tylko taki ananas jest soczysty, posiada przyjemny słodki smak oraz można go zjeść samodzielnie lub jako dodatek do różnych potraw i deserów. Zdecydowanie nie poleca się jedzenia ananasa w puszce. Mimo, iż ten właśnie owoc dostępny jest w Polsce w prawie każdym sklepie spożywczym o każdej porze roku to warto wiedzieć, iż zawiera on w sobie mnóstwo cukru a jego zalewa nie należy do zbytnio zdrowych i korzystnych dla naszego organizmu.

Zobacz też:  Opalanie w ciąży

Jak wynika z powyższego, ananas jest wskazany w diecie nie tylko kobiet ciężarnych, ale i każdego człowieka. Ponadto, owoc ten jest naprawdę pyszny i można go wykorzystać w naprawdę wielu daniach (zarówno w tych wytrawnych jak i słodkich). W sezonie letnim można go kupić za dosłownie kilka złotych za kilogram. Panie w ciąży powinien zachęcić fakt, iż owoc ten można jeść tak naprawdę bezkarnie, nie obawiając się o dodatkowe kilogramy. Zdecydowanie warto sięgnąć po ananas w ciąży!


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: