X

Najlepszy fotelik dla niemowlaka – jak wybrać?

fotelik dla niemowlaka

Przygotowując wyprawkę dla swojego dziecka, dużo uwagi warto poświęcić kwestii bezpieczeństwa podróży. Dobry fotelik dla noworodka to rozwiązanie, które zapewni ci spokój podczas każdego kilometra w trasie. Najlepiej jest wybrać się do stacjonarnego sklepu, gdzie doświadczeni sprzedawcy przedstawiają dostępne opcje i przymierzają wstępnie wybrane modele do waszego auta. Na co powinni zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla niemowlaka.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

W pierwszej kolejności uwzględnij grupę wiekową i wagę. W okresie pierwszych kilku miesięcy, dziecko powinno podróżować w modelu, który jest stworzony dla niemowląt mieszczących się w zakresie wagowym 0-13 kg i/lub o wzroście 40-75 cm. Tego rodzaju foteliki samochodowe dla niemowlaków zapewniają prawidłowe ułożenie ciała i niezbędną stabilizację. Nie mniej istotne jest to, by wybrany produkt był dopasowany do waszego auta – to właśnie dlatego rekomendujemy zakupy w stacjonarnym sklepie specjalistycznym.

fotelik dla noworodka

Dobry fotelik samochodowy dla niemowlaka ma przede wszystkim chronić dziecko podczas każdego kilometra podróży. Niezależnie od tego, jak długie trasy planujecie pokonywać w przyszłości, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego modelu. Zawsze sięgaj po produkty, które przeszły testy zderzeniowe. To bardzo ważne – wypadek może zdarzyć się nawet tuż pod twoim domem czy w drodze do najbliższego sklepu

Zobacz też:  Jak dobrze wybrać fotelik samochodowy z przedziału 9-25 kg?

fotelik dla noworodka

Aby wybrać naprawdę sprawdzony fotelik dla noworodka, nie bój się szukać rekomendacji innych rodziców. Nawet jeśli brakuje ich wśród twoich znajomych lub rodziny, możesz przejrzeć fora internetowe. Oczywiście, potrzeby każdej rodziny są inne, jednak dzięki takim poszukiwaniom prawdopodobnie uda ci się namierzyć producentów, którzy zdążyli wypracować sobie renomę. Jednym z nich jest skandynawska firma BeSafe, która oferuje foteliki samochodowe 0-13 kg. Co istotne, wchodzą one w skład większego systemu modularnego BeSafe iZi Modular. Wyróżniają je interesujące rozwiązania: to m.in. skorupa z kombinacji pianki i materiału EPS, dzięki której model jest bardzo wygodny i wytrzymały. Na szczególne uznanie zasługuje natomiast ochrona boczna SIP+, która dodatkowo zabezpiecza dziecko, pochłaniając część sił w momencie zderzenia bocznego. Elementem must have w foteliku dla niemowlaka są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które w razie wypadku czy kolizji utrzymują poprawnie całe ciało dziecka.

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Co jeszcze ma znaczenie, gdy wybierasz fotelik dla noworodka? Bardzo ważna jest wygoda. Przede wszystkim, wybrany model musi zapewniać prawidłowy kąt nachylenia ciała dziecka (od 35 do 45 stopni). Istotne są również technologie wspierające główkę, nad którą noworodek nie ma absolutnie żadnej kontroli. Wybrany fotelik powinien więc zapewniać niezbędną stabilizację. Koniecznie przeanalizuj jakość materiałów, które zostały wykorzystane do jego wykonania i upewnij się, że producent dołącza niezbędną wkładkę dla noworodka.

Zobacz też:  Butelki dla niemowląt – pielęgnacja, wymiana

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Rodzice, którzy kupują fotelik dla niemowlaka, powinni również zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. To ważne, by wybierane rozwiązania ułatwiały nam codzienne funkcjonowanie. Współcześni rodzice żyją dość szybko i dzielą obowiązek opieki między sobą po równo, niekiedy angażując w nią również osoby trzecie. Jeśli używacie przynajmniej dwóch samochodów, zwróćcie uwagę na koncepcję modularną od BeSafe, która ułatwi wam codzienne przenoszenie i montowanie fotelików.

Rodzice mają tutaj dwa wybory – montaż fotelika na pas samochodowy oraz montaż fotelika na bazie ISOfix. Z punktu widzenia rodzica, w szczególności tego mniej doświadczonego, zdecydowanie szybsza i wygodniejsza opcja to montaż na bazie ISOfix.

foteliki samochodowe 0-13 kg

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg bardzo często dają możliwość montażu na bazie ISOfix. We wspomnianej koncepcji modularnej zaproponowanej przez skandynawską markę BeSafe pojawia się możliwość wykorzystywania jednej bazy do dwóch modeli – dla niemowląt do 13 kg oraz dla dzieci do 18 kg. Dzięki temu nie musisz wymieniać jej przez nawet 4 lata. To więc nie tylko bezpieczeństwo oraz wygoda w czasie jazdy, ale także realna oszczędność pieniędzy.

Zobacz też:  Regał na książki dla dzieci. Jak model sprawdzi się w pokoju malucha?

 


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: