Sprzęty, które przydają się młodym mamom. Lista polecanych urządzeń

Przyszli rodzice, którzy spodziewają się narodzin pierwszego dziecka, często nie wiedzą, jakie urządzenia przydają się do opieki nad niemowlęciem. W sklepach czekają na nich setki gadżetów, spośród których jedynie część zasługuje na uwagę. Jeśli już wkrótce będziesz świeżo upieczonym rodzicem, sprawdź, jakie są polecane urządzenia do opieki nad maluchem.

Materiał promocyjny.

Nie każde dziecko musi spać z monitorem oddechu i nie każde potrzebuje codziennego ważenia na niemowlęcej wadze, jednak istnieje kilka sprzętów, które naprawdę przydają się większości rodziców. Świeżo upieczonym rodzicom, w szczególności mamom, poleca się kilka urządzeń. Oto ich lista.

Niania elektroniczna

Elektroniczna niania to sprzęt przydatny, gdy niemowlę śpi w innym pomieszczeniu niż znajdują się rodzice. Dzięki niej rodzic słyszy, kiedy maluch płacze lub wierci się w łóżeczku, gdyż źle się czuje. Polecane nianie elektroniczne można zostawiać w innym pokoju i przemieszczać się z odbiornikiem sygnału na odległość kilkuset metrów bez utraty zasięgu. Najlepsze nianie elektroniczne pozwalają zatem zająć się domem lub odpocząć bez stresu, że maluszkowi dzieje się coś złego.

Laktator

Laktator przydaje się mamom, które karmią piersią i chcą zyskać więcej swobody. Dzięki niemu niemowlak może otrzymywać mleko matki, nawet gdy mamy nie ma w pobliżu. Z pomocą laktatora można wcześniej odciągnąć pokarm i pozostawić go tacie, babci lub niani do odgrzania. Mama w tym czasie może pracować, uczyć się lub wykonywać inne czynności. Na młode mamy czekają laktatory ręczne, tradycyjne, które wymagają naciskania pompki w celu imitowania odruchu ssania piersi przez dziecko. Nowocześniejsze modele mają z kolei zasilanie elektryczne lub na baterie i pracują automatycznie, przyspieszając odciąganie pokarmu.

Podgrzewacz i sterylizator do butelek

Podgrzewacz do butelek sprawia, że pokarm mamy lub mleko modyfikowane mają optymalną temperaturę i są gotowe do podania. Dzięki temu maluch może otrzymać ciepły posiłek, gdy tylko zacznie płakać. Dodatkowo w podgrzewaczu można grzać obiadki i deserki oraz sterylizować butelki, smoczki itp. Podgrzewacz można ustawić na dowolną temperaturę, co ogranicza ryzyko poparzenia niemowlęcia lub podania mu zbyt chłodnego posiłku. Podgrzewacz zużywa niewiele prądu, dlatego bez przeszkód może pracować przez całą dobę, ułatwiając opiekę nad wymagającym maluszkiem.

Szumiący miś

Szumiący miś to pluszak wyposażony w elementy do emitowania dźwięku, który naśladuje odgłosy słyszane przez dziecko w łonie matki. Specyficzny szum sprawia, że dziecko szybko się wycisza i spokojnie śpi. Odgłosy wydawane w nocy przez misia sprawiają, że czuje się bezpieczniej i lepiej znosi rozłąkę z mamą, która sama odpoczywa w swoim łóżku. Miś szumiący przydaje się w szczególności w przypadku choroby lub kolki, gdy maluszek potrzebuje więcej uwagi i troski.

Karuzela z pozytywką

Karuzela z pozytywką do zawieszania nad łóżeczkiem to znacznie więcej niż modny gadżet, który dobrze wygląda na zdjęciach w mediach społecznościowych. Karuzela, która wygrywa cichą, spokojną melodyjkę i powoli obraca się dookoła, szybko przykuwa uwagę niemowlęcia. Maluszek spokojniej leży w łóżeczku, skupiony na grającej nad nim zabawce. Dzięki temu przyzwyczaja się do odpoczywania na swoim materacyku i samodzielnego zasypiania. Dziecięca, spokojna melodia koi zmysły i pomaga wyciszyć się przed popołudniową drzemką lub wieczorem.


Sprawdź także:
Archiwum: luty 2024
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: