Stoły jadalniane – jakie modele są najbardziej praktyczne w niewielkich wnętrzach? Sprawdzamy!

Wydzielenie komfortowego miejsca do spożywania posiłków ma szereg zalet. Wspólne jedzenie to okazja do nawiązywania znajomości, prowadzenia intrygujących rozmów, budowania więzi i pogłębiania relacji. To sprawia, że nawet posiadacze małego M decydują się na zaaranżowanie przynajmniej niewielkiego kącika jadalnego. Jak zabrać się za urządzanie takiej strefy i jaki stół do jadalni o skromnych rozmiarach sprawdzi się najlepiej? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na kreatywne zagospodarowanie niedużego metrażu i sprytne wkomponowanie stołu do jadalni loft, rustykalnej i skandynawskiej.

Materiał promocyjny.

Rozkładany okrągły stół drewniany do jadalni scandi

W aranżowaniu małych pomieszczeń priorytetem jest funkcjonalność mebli i optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Kiedy każdy centymetr miejsca jest na wagę złota, lepiej powstrzymać się od zastawiania jadalni i selekcjonować produkty wielofunkcyjne i sprytnie zaprojektowane. Takie właśnie są rozkładane stoły. Okrągłe, drewniane, prostokątne, z płyty, minimalistyczne, bogato zdobione… wybór jest przeogromny. 

Do jadalni scandi polecamy na przykład drewniany rozkładany okrągły stół z blatem o naturalnym wybarwieniu. Fantastycznie zaprezentuje się w towarzystwie białych krzeseł o prostej formie i pośród dodatków charakterystycznych dla skandynawskiego nurtu. Na co dzień będzie wystarczający dla pary domowników lub małej rodziny. W razie potrzeby jego rozłożenie zajmie dosłownie kilka chwil, a blat o większym rozmiarze pozwoli komfortowo ugościć kilka dodatkowych osób. To też fantastyczny mebel dla miłośników celebrowania ważnych momentów w większym gronie, którzy na co dzień nie potrzebują dużego stołu, ale od czasu do czasu chcą móc wygodnie biesiadować z przyjaciółmi. Okrągły stół ma jeszcze ten niepodważalny atut, że wygląda dość lekko i nie trzeba się obawiać, że jadalnia sprawi wrażenie przeładowanej. 

Mały stół do jadalni loft

Znając atuty rozkładanych stołów, trudno wyobrazić sobie inne, równie funkcjonalne rozwiązanie. Jednak czy taki praktyczny model będzie pasował do nowocześniejszego wnętrza, np. urządzonego według stylistyki industrialnej? Oczywiście! Perfekcyjnym uzupełnieniem aranżacji inspirowanej amerykańskimi przestrzeniami postprzemysłowymi będzie drewniany stół loft z blatem imitującym naturalne drewno i czarną, metalową podstawą. Nieskomplikowana forma i nowoczesny design to dokładnie to, co charakterystyczne dla loftowych przestrzeni. Jeśli na co dzień nie jadasz posiłków w większym gronie, możesz ustawić prostokątny stół przy ścianie i dobrać do niego 2 lub 3 proste krzesła z metalowymi nogami. W razie wizyty gości wystarczy, że odsuniesz blat od ściany i dostawisz krzesła. Proste prawda? Dokładnie to, czego szukasz to funkcjonalne i efektowne wizualnie stoły z Agaty. Przejrzyj ofertę online i w sklepach stacjonarnych.

Kwadratowy stół z opuszczanym blatem

Oprócz okrągłego i prostokątnego stołu do jadalni o niewielkim metrażu możesz wstawić model kwadratowy. Ale nie po prostu foremny i kompaktowy, tylko… z opuszczanym blatem. To niemal kultowy wariant, który na stałe wpisał się w wystrój wielu malutkich jadalni. Projekt został opracowany specjalnie z myślą o wielofunkcyjnych przestrzeniach i dlatego tak fantastycznie zdaje egzamin w kawalerkach, małych pokojach dziecięcych czy właśnie niedużych jadalniach. 

Dużym atutem, który wyróżnia tego typu model spośród popularnych rozkładanych stołów, jest fakt, że do dyspozycji użytkownika są 3 wielkości blatu. Większy zakres regulacji to więcej możliwości. Można korzystać z mebla bez rozkładania, podnieść jedno ramię z dodatkowym blatem albo oba. Co ważne, nieskomplikowana forma prostego stolika odnajdzie się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i prowansalskich, eklektycznych czy skandynawskich. 


Sprawdź także:
Archiwum: październik 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: