X

Czym są celebrytki i na jakie okazje warte je założyć?

celebrytka

Celebrytka jest coraz popularniejszą odmianą biżuterii, która inspirowana jest stylem gwiazd kina lub telewizji. Wyznacza się prostotą i naturalnością względem sporych naszyjników z dużą ilością zdobień. Pod pewnymi względami przypomina wisiorek, na którym zamieszczone są różne zawieszki. Czym wyróżniają się celebrytki i w jakich wariantach można je kupić?

Czym wyróżniają się celebrytki?

Celebrytka to rodzaj naszyjnika, który wyróżnia się prostotą i ascetyzmem. Nie jest przesadnie zdobiony kamieniami szlachetnymi, co nie znaczy, że nie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Łańcuszek bardzo często wykonany jest ze złota lub srebra. Najczęściej wisi na nim zawieszka, która może przyjąć różnorodne kształty i rozmiary. Może to być serduszko z grawerem albo koronkowe kółko. Najczęściej wzór inspirowany jest stylem różnych gwiazd, które pokazują się w takiej biżuterii na wybiegach. Wiele osób za celebrytki uznaje dodatkowo kolczyki, które również zakończone są przeróżnymi zawieszkami.

Do jakich stylizacji pasują celebrytki?

Celebrytki można wykorzystać przy wielu stylizacjach, niezależnie od okoliczności. Sprawdzają się do zwykłego wyjścia do pracy lub na uczelnię. Celebrytkę można też wykorzystać na ważnych uroczystościach rodzinnych lub firmowych. Pasują do wielu eleganckich sukien oraz oficjalniejszych spódnic. Dopasują się też do lekko rozpiętej koszuli. Celebrytka czasami nie pasuje do innych rodzajów biżuterii, należy więc uważać z dużymi kolczykami. Różnych zdobień będzie po prostu za dużo, co da wrażenie przesytu i słabego dopasowania.

Zobacz też:  W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe?

Celebrytki najlepiej sprawdzają się w przypadku bardziej stonowanych ubrań. Zbyt duża ilość wzorów lub jaskrawe sukienki są samowystarczalne i nie potrzebują dodatkowych zdobień. Wiele kobiet lubi wydłużać za pomocą biżuterii odsłoniętą szyję. Warto wtedy kupić dłuższą wersję naszyjnika, która często podkreśla dekolt i zwraca dodatkową uwagę.

Warianty zawieszek w celebrytkach

Łańcuszki w celebrytkach są raczej podobne, a różnią się jedynie materiałem (często złotym albo srebrnym). Większą uwagę należy zwrócić na zawieszkę, która może przyjąć przeróżne wzory i kształty. Ciekawą opcją są wersje grawerowane, na których można umieścić ważną datę albo inicjały. Zawieszki w celebrytce mogą przyjąć postać serca, koniczyny albo tabliczki. Wyborów jest w zasadzie nieskończenie wiele. Należy wybrać taką postać zawieszki, która mówi coś o właścicielce biżuterii. Warto pamiętać, że może być ich kilka naraz, co daje większą możliwość wykazania się. Nie należy jednak przesadzać, bo uzyska się wrażenie przesytu.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Bluza dresowa dla chłopca i dziewczynki – idealna na chłodniejsze dni

Może Cię także zainteresować: