Czym są celebrytki? Kto nosi naszyjniki gwiazd? Sprawdź najmodniejszą biżuterię

Odkryj wygodę i różnorodność w sklepach internetowych z bielizną damską. Znajdź idealny stanik w swoim rozmiarze i kupuj online. Sprawdź, co oferuje sklep internetowy z bielizną. 
celebrytka

Celebrytka jest coraz popularniejszą odmianą biżuterii, która inspirowana jest stylem gwiazd kina lub telewizji. Wyznacza się prostotą i naturalnością względem sporych naszyjników z dużą ilością zdobień. Pod pewnymi względami przypomina wisiorek, na którym zamieszczone są różne zawieszki. Czym są celebrytki i w jakich wariantach można je kupić?

Czym są celebrytki?

celebrytki - czym są

Celebrytka to rodzaj naszyjnika, który wyróżnia się prostotą i ascetyzmem. Nie jest przesadnie zdobiony kamieniami szlachetnymi, co nie znaczy, że nie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Łańcuszek bardzo często wykonany jest ze złota lub srebra. Najczęściej wisi na nim ozdoba w formie zawieszki, która może przyjąć różnorodne kształty i rozmiary. Może to być m.in.

  • serduszko z grawerem;
  • symbol nieskończoności;
  • czterolistna koniczynka, czyli symbol szczęścia;
  •  koronkowe kółko;
  • gwiazdka lub stylowa blaszka.

Najczęściej wzór inspirowany jest stylem różnych gwiazd, które pokazują się w takiej biżuterii na wybiegach. Wiele osób za celebrytki uznaje dodatkowo kolczyki, które również zakończone są przeróżnymi zawieszkami.

Naszyjnik celebrytka a bransoletka 

celebrytki - naszyjnik a bransoletka

Czym są celebrytki? To naszyjniki i bransoletki! Zarówno naszyjnik celebrytka, jak i bransoletka celebrytka są popularne w świecie mody i często noszone przez osoby pragnące wyrazić swoją indywidualność i zainteresowania poprzez personalizowane akcesoria. Mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby lub wyjątkowym, minimalistycznym dodatkiem do własnej kolekcji biżuterii.

Do jakich stylizacji pasują celebrytki? Do jakich ubrań je nosić?

celebrytki - do jakich stylizacji pasują

Wiesz już, czym są celebrytki, ale czy wiesz, z czym je nosić? Celebrytki można wykorzystać przy wielu stylizacjach, niezależnie od okoliczności. Sprawdzają się do zwykłego wyjścia do pracy lub na uczelnię. Celebrytkę można też wykorzystać na ważnych uroczystościach rodzinnych lub firmowych. Pasują do wielu eleganckich sukien oraz oficjalniejszych spódnic. Dopasują się też do lekko rozpiętej koszuli. Celebrytka czasami nie pasuje do innych rodzajów biżuterii, należy więc uważać z dużymi kolczykami. Różnych zdobień będzie po prostu za dużo, co da wrażenie przesytu i słabego dopasowania.

Celebrytki najlepiej sprawdzają się w przypadku bardziej stonowanych ubrań. Zbyt duża ilość wzorów lub jaskrawe sukienki są samowystarczalne i nie potrzebują dodatkowych zdobień. Wiele kobiet lubi wydłużać za pomocą biżuterii odsłoniętą szyję. Warto wtedy wybierać dłuższą wersję naszyjnika, która często podkreśla dekolt i zwraca dodatkową uwagę.

Warianty zawieszek w celebrytkach

Łańcuszki w celebrytkach są raczej podobne, a różnią się jedynie materiałem (często złotym albo srebrnym). Większą uwagę należy zwrócić na zawieszkę, która może przyjąć przeróżne wzory i kształty. Ciekawą opcją są wersje grawerowane, na których można umieścić ważną datę albo inicjały. Zawieszki w celebrytce mogą przyjąć postać serca, koniczyny albo tabliczki. Wyborów jest w zasadzie nieskończenie wiele. Należy wybrać taką postać zawieszki, która mówi coś o właścicielce biżuterii. Warto pamiętać, że może być ich kilka naraz, co daje większą możliwość wykazania się. Nie należy jednak przesadzać, bo uzyska się wrażenie przesytu.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: