Niewidzialna walka z bezsennością: naturalne suplementy, które mogą odmienić Twoje noce

Szybkie tempo życia, przewlekły stres, zła dieta i nieregularny tryb życia to podstawowe czynniki wpływające na powstawanie zaburzeń snu. Bezsenność to wciąż rosnący problem. Dotyka już 45% ludzi na całym świecie! Jak można sobie z nią poradzić? Czy istnieje jeden sprawdzony sposób? Jak naturalne suplementy mogą wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia?

Materiał promocyjny.

Bezsenność – cichy zabójca

W zależności od organizmu, zalecana dawka snu to około 8-10 godzin. Niestety wiele osób nie potrafi tyle spać. Ma to poważne konsekwencje zdrowotne. 

Wśród głównych przyczyn bezsenności możemy wyróżnić:

  • stres, 
  • złą dietę, 
  • brak wysiłku fizycznego, 
  • problemy związane ze zdrowiem psychicznym, np. depresja,
  • nadmiar alkoholu i innych używek. 

Brak snu lub jego zła jakość może objawiać się wieloma problemami w życiu codziennym. Osoby, które zmagają się z zaburzeniami snu są ciągle zmęczone, mają gorsze samopoczucie, są drażliwe lub apatyczne. Oprócz tego posiadają osłabioną koncentrację, mniejszą motywację do działania oraz wiele innych dolegliwości.

Aby jakość snu utrzymywała się na dobrym poziomie, należy zadbać o prawidłową higienę snu. Jak to zrobić?

Sposoby na bezsenność

Aby zadbać o zdrowy sen można zastosować kilka sposobów:

Kładź się spać regularnie

Osoby zmagające się z bezsennością powinny wprowadzić do swojego życia większą regularność. Chodzenie spać o wyznaczonych porach i wstawanie wraz z budzikiem może pomóc w dostrojeniu się organizmu do rytmu dobowego.

Zjedz dobrą kolację

Posiłek należy zaplanować nie później niż 2-3 godziny przed spaniem. Kolacja powinna być lekka i bogata w magnez, witaminy z grupy B oraz tłuszcze omega 3.

Zrezygnuj z kofeiny i alkoholu

Kofeina zawarta w kawie, słodyczach czy napojach gazowanych sprawia, że sen staje się płytszy lub w ogóle nie można zasnąć. Natomiast alkohol powoduje skrócenie oddechu i zaburzenie jakości fazy REM.

Więcej się ruszaj

Badania udowadniają, że ludzie cierpiący na bezsenność częściej prowadzą siedzący tryb życia. Codzienna dawka ruchu to minimum 30 minut dziennie. 

Idź na terapię

W przypadku poważnych zaburzeń i ciągłej bezsenności niezbędna będzie pomoc terapeuty. Pomoże on znaleźć przyczyny problemu i zaproponuje rozwiązania. 

Zastosuj odpowiednie suplementy

W walce z bezsennością pomocne mogą okazać się uspokajające preparaty ziołowe. Najczęściej zawierają walerianę, wyciąg z szyszek chmielu, melisę oraz wiele innych składników. Jest to coraz bardziej popularna i skuteczna metoda.

Zadbaj o zdrowy sen z naturalnymi suplementami

Na rynku istnieje wiele preparatów, które wspomagają organizm w walce z bezsennością. Jednymi z najbardziej skutecznych są suplementy diety na spokojny sen. Regularne przyjmowanie substancji ziołowych pomaga obniżyć poziom stresu i ukoić nerwy. Zioła wydłużają poszczególne fazy snu, a także poprawiają ogólną jakość snu. 

Najlepsze naturalne suplementy to te, które zawierają wyciągi z melisy, waleriany, szyszek chmielu, ziela dziurawca lub kwiatów lawendy. Wśród polecanych preparatów możemy znaleźć Forsen Forte z walerianą, Nervomix Control czy Mbrace Good Night. 

Dzięki suplementom na zdrowy sen możesz w końcu poczuć relaks i odprężenie. Daj szansę ziołowym substancjom w codziennym zwalczaniu braku snu.


Sprawdź także:
Archiwum: czerwiec 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: