X

Płyn do baniek – jak zrobić?

Płyn do baniek - jak zrobić?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które nie kochałoby zabaw z bańkami mydlanymi. Tak samo jak my, nasi rodzice, jak i nasze dzieci kochamy tworzyć różnorodne unoszące się w powietrzu bańki. Wciąż je gonimy, łapiemy, a zabawa nigdy się nie nudzi.

Ze względu na swoją wyjątkową popularność dla niektórych osób jest to nawet sposób na zarobek. Niestety bańki w wielu wypadkach wiążą się ze sporym nakładem finansowym. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy płyn do baniek kupowany jest w sklepie. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być domowe bańki mydlane. Jak zrobić płyn do baniek?

Bańki mydlane

Szczęśliwie istnieje kilka sposobów, aby zagwarantować naszym dzieciom doskonałą zabawę i równocześnie nie zbankrutować. Potrzebne będą jedynie podstawowe składniki, które najczęściej można znaleźć w każdej kuchni. Aby bańki były duże, kolorowe oraz wytrzymała\e konieczna będzie woda, płyn do naczyń, gliceryna. Należy jednak pamiętać, że jakość poszczególnych składników będzie miała bezpośredni wpływ na wytrzymałość i walory estetyczne stworzonych baniek.

Zobacz też:  Co daje dzieciom zabawa domkiem dla lalek?

Odpowiednia woda

Pierwszym i podstawowym składnikiem jest woda, która jest konieczna, aby stworzyć bańki mydlane przepis najczęściej nie określa, jakiej jakości musi być woda, aczkolwiek powinna być ona czysta. Jeżeli taka nie będzie, banki mogą ulegać łatwemu zniszczeniu. Jeżeli woda w kranie nie ma najlepszej jakości, warto zakupić wodę destylowaną. Jej koszt to zaledwie kilka złotych za kilku litrowy baniak. Oznacza to, że tego rodzaju wydatek jest niewielki w stosunku do kwoty, którą trzeba wydać gotowy płyn do baniek. Jeżeli więc zastanawiasz się, z czego zrobić bańki mydlane to już wiesz od czego zacząć.

Płyn do baniek

Płyn do mycia naczyń

Kolejnym niezbędnym elementem do stworzenia wysokiej jakości płynu do baniek jest płyn do naczyń. Należy jednak pamiętać, że różne płyny odznaczają się odmienną jakością. W praktyce oznacza to, że użycie jakiegokolwiek płynu do naczyń może nie być najlepszym rozwiązaniem. Osobom, którym zależy na najwyższej jakości bańkach, zaleca się eksperymenty z płynami od różnych producentów.

Oczywiście zawsze należy zacząć od tego płynu, który znajduje się w kuchni. Przy odrobinie szczęścia może się okazać, że jest to doskonały płyn do stworzenia domowego płynu do baniek. Najprostszym sposobem, aby przekonać się o jakości płynu do mycia naczyń jest ilość piany, którą można z niego wytworzyć. Im więcej piany, tym lepiej!

Zobacz też:  Adaptacja w przedszkolu - poradnik dla rodzica

Gliceryna

Kolejnym składnikiem domowego płynu do baniek jest gliceryna. To właśnie ten składnik sprawia, że banki są kolorowe wytrzymałe i sprężyste. Szczęśliwie glicerynę można zakupić w niewielkich opakowaniach Już za kilka złotych. Należy pamiętać, że do stworzenia wysokiej jakości baniek potrzebna jest jedynie odrobina gliceryny.

Mieszanie składników

Oczywiście składniki to nie wszystko. Aby stworzyć dobre bańki mydlane trzeba zachować odpowiednie proporcje. Jeżeli chodzi o wodę i płyn do mycia naczyń, to na 1 litr wody dodajemy około 100 mililitrów płynu do mycia naczyń. Następnie w czasie delikatnego mieszania stopniowo dodajemy niewielką ilość gliceryny. Na 1 litry mieszanki nie może przypadać więcej niż jedna łyżka gliceryny.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: