X

Gry dla 3 latka – najlepsze planszówki

Gry dla 3 latka

Kiedy na horyzoncie pojawia się grudzień chyba wszyscy rodzice zaczynają zadawać sobie pytanie w jakie prezenty dla malucha zainwestować, aby stanowiły one nie tylko doskonałą rozrywkę, ale także rozwijały kreatywność i wyobraźnie. Zastanawiałam się długo nad tym wpisem, ale ostatecznie postanowiłam podzielić się z wami tym jakie gry dla 3 latka sprawdziły się u nas najlepiej. Podczas przygotowań do tej notki postanowiłam kierować się naszym doświadczeniem i tym jak Maksio reagował na poszczególne gry. Na tej podstawie przygotowałam dla Was zestawienie samych perełek. Mam nadzieję, że będzie to fajna rekomendacja nie tylko przed nadchodzącymi Świętami ;)!

Zanim przejdziemy do właściwego zestawienia jeszcze dwa słowa na temat tego, czym kierowałam się podczas wyboru gier. Przede wszystkim chciałam podzielić się z wami tymi grami, które zrobiły furorę w naszym domu. Jest to więc dosyć subiektywny ranking oparty na naszych prywatnych doświadczeniach. Jesteśmy rodziną, w której bardzo silna jest tradycja grania w planszówki, dlatego przed zakupem kierowałam się tym, aby rozwijały one w Maksie pasję do gier i szacunek do zasad fair play. Ponadto wybrane przeze mnie gry są kolorowe, ciekawe i stanowią doskonałą zabawę dla malucha! To jak? Gotowi? 🙂

Ratuj Króliczki

Fantastyczna kolorowa i doskonale wykonana gra, która już od jakiegoś czasu jest stałym punktem zabawy w naszym domu. Ponadto zasady gry są proste i idealne dla dziecka w wieku około trzech lat. Maksio zakochał się w uroczych króliczkach. To doskonałe wprowadzenie do gier planszowych dla malucha.

Zobacz też:  Pomysły na zabawki edukacyjne na prezent

Trzy małe świnki

Bajki odgrywają w naszym domu bardzo ważną rolę. Staramy się od dzieciństwa zapoznawać Maksia z bohaterami książkowymi, dlatego gra planszowa o trzech małych świnkach była dla mnie oczywistym wyborem. Połączenie lektury i gier planszowych to coś, na co natychmiast zwróciłam uwagę. Sama gra jest zdecydowanie godna polecenia. Dobrze wykonana, kolorowa i przyjazna dla dzieciaków. Dodatkowo zawiera także książeczkę o Trzech Małych Świnkach. Dzięki niej podczas zabawy można tworzyć swoje własne wersje historii. Polecam z całego serca!

Potwory do szafy

Gra, która natychmiast zwróciła moją uwagę ciekawym designem opakowania. Uwielbiam opowieści grozy, więc gra dla małych pogromców potworów musiała znaleźć się w kąciku zabaw mojego synka. Zaletą gry jest możliwość dostosowania jej wariantów do wieku dziecka. Zabawa wymaga kooperacji, jest to więc doskonała gra dla całej rodziny. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje, które zaciekawiają i przyciągają wzrok. Hasło “uciekaj potworze do szafy”  przez długi czas było jednym z ulubionych zawołań Maksia. Potrzeba wam lepszej rekomendacji? 😉 Gra dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie, więc może stanowić doskonały prezent dla Mikołajki.

Kot w worku

“Gry i zabawy Smoka Obiboka” to seria, którą pamiętam z własnego dzieciństwa, dlatego gra o Kocie w worku od razu przyciągnęła mój wzrok. To doskonała gra dla 3 latka, która rozwija zdolności sensoryczne. Elementy gry wykonane zostały z tektury o różnym kształcie. Umieszcza się je w woreczku a dziecko ma za zadanie po kształcie poznać z czym ma do czynienia. Do doskonała zabawa dla całej rodziny, która u nas została stałym elementem wieczornych gier.

Zobacz też:  Zabawy sensoryczne, które rozwijają, uczą oraz bawią

Tomcio i wiosenne porządki

To bardzo prosta gra, która z pewnością będzie doskonałą rozrywką dla dzieci w wieku około trzech. Kolorowe elementy i przejrzyste zasady  sprawiają, że naprawdę przyciąga do zabawy, dziecko jednak musi wykazać się podczas niej pewnego rodzaju kreatywnością i myśleniem. W mojej opinii to doskonały przykład pierwszej gry planszowej dla malucha.

W co się ubrać

Wydaje wam się, że problem kompletowania garderoby to potencjalna zabawa jedynie dla dziewczynek? Muszę odmienić wasz światopogląd – Maks od razu zakochał się w tej niepozornej grze. Tworzenie oryginalnych i modnych kreacji okazało się w naszym domu pretekstem do kreatywnego zabicia wolnego czasu.

Nogi Stonogi

Ciekawa i kolorowa gra dla trzylatka, która jest fantastyczną nauką rzucania kośćmi. Podczas zabawy mamy za zadanie stworzyć jak najdłuższą stonogę, dodając do niej coraz więcej nóg. Wyśmienita zabawa, naprawdę! Ponadto elementy gry zostały wykonane z tektury, są więc odporne i odpowiednie nawet dla najmłodszych.

Czyj to pojazd?

Gra przyciągnęła moją uwagę bardzo sympatycznymi i uroczymi ilustracjami. To ciekawa zabawa edukacyjna idealna dla dzieci od trzech lat. Pozwala łączyć zabawę z nauką, dziecko może dopasowywać pojazdy do prowadzących je osób. Od tej gry zaczęła się fascynacja Maksa różnego rodzaju samochodzikami 🙂

Zobacz też:  Domowy plac zabaw

Moje dinozaury

Absolutnie ukochana gra Maksa, który przechodzi ostatnio etap małego paleontologa 🙂 Ilustracje dinozaurów są zabawne i urocze, a sama gra łączy w sobie rzucanie kostką, układanie puzzli i inne kreatywne czynności, które są tak ważne na drodze rozwoju naszego dziecka.

Gra w kolory

Sympatyczna gra, która pomaga najmłodszym rozpoznawać i zapamiętywać kolory. Gramy w nią dosyć długo i jeszcze się Maksiowi nie znudziła. Cieszy mnie to, ponieważ starszym dzieciom pomaga ona w ćwiczeniu pamięci.

Pszczółki

Początkowo ranking miał mieć dziesięć pozycji, ale ostatecznie uznałam, że bez “Pszczółek” się nie obejdzie. Ta gra bije bowiem rekordy popularności w naszym domu. Maks zakochał się kolorowych pszczółkach i cierpliwie spędza czas zbierając figurki i uzupełniając ule. Polecam z całego serca!

To by było na tyle. Mam nadzieję, że powyższy ranking będzie dla Was inspiracją w poszukiwaniu tej idealnej gry dla 3 latka. Dla mnie gromadzenie gier jest niezwykle istotne, dlatego że od najmłodszych lat próbuję wyrobić w Maksie miłość do planszówek.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: