X

Ile śpi 2-miesięczne dziecko?

Ile śpi 2-miesięczne dziecko? Dziecko potrzebuje od 11 do 12 godzin snu w nocy i 45 minut w czasie drzemki. Być może martwisz się o drzemki i chcesz wiedzieć, jak zabawić dziecko przez 45 minut, podczas gdy Ty załatwiasz swoje sprawy. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zapewnić swojemu maluchowi rozrywkę, abyś mogła załatwić swoje sprawy. Po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Oto kilka wskazówek!

11-12 godzin nocnego snu

Jeśli chodzi o nocny sen, większość rodziców dąży do jedenastu do dwunastu godzin nieprzerwanej drzemki. Niektóre dzieci rodzą się śpiąc 11 do 12 godzin lub więcej, podczas gdy inne mają szczęście zbliżyć się do ideału. Należy jednak pamiętać, że nie ma ustalonej reguły, jeśli chodzi o określenie, ile snu potrzebuje Twoje dziecko. Idealny czas na ułożenie dziecka na drzemkę to około dwie godziny po przebudzeniu.

Cykl snu noworodka jest bardzo krótki, a połowę cyklu stanowi sen REM. W związku z tym ważne jest, aby rodzice unikali zmuszania noworodka do zasypiania i budzenia się w nocy. Zamiast próbować wymuszać harmonogram snu, rodzice powinni nauczyć się sygnałów dziecka. Obejmuje to karmienie piersią do snu, które jest całkowicie zdrowe i normalne. Noworodek prawdopodobnie będzie miał 4 wyraźne drzemki, w tym krótkie drzemki, drzemki kontaktowe i drzemki ruchowe.

Jeśli Twoje dziecko nie dostaje zalecanej ilości snu, powinieneś skonsultować się z pediatrą. Medycznie zalecana ilość snu dla dwumiesięcznego dziecka to jedenaście do dwunastu godzin. Ale co zrobić, jeśli Twoje dziecko często się budzi? Być może masz problem zdrowotny, którym należy się zająć. To, czy Twoje dziecko dostaje za mało czy za dużo snu, jest ważnym pytaniem.

Dwumiesięczne czuwanie ma tendencję do bycia krótszym niż w pierwszych tygodniach, więc ważne jest, aby dostosować swój codzienny harmonogram. Z reguły Twoje dziecko będzie potrzebowało minimum czterech godzin nieprzerwanego snu w nocy. Ponadto, nadal będzie się budzić na karmienie kilka razy w ciągu dnia. Jednak długość tych okresów będzie się zmniejszać wraz z wiekiem dziecka.

Dzieci w tym wieku zazwyczaj kładą się spać około godziny 22.00 i dryfują przez całą noc. Dziecko karmione mieszanką zazwyczaj budzi się co najmniej trzy razy w nocy. Możliwe jest dłuższe spanie, jeśli Twoje dziecko jest karmione formułą. Możesz też spróbować obudzić dziecko później. Tablica drzemek może pomóc Ci ustalić, jak długo Twoje dziecko powinno spać, aby uzyskać najlepszy sen.

Zobacz też:  Jakie buty dla dzieci będą właściwe do ćwiczeń fizycznych?

45-minutowe drzemki

To częste pytanie, ale jak długo trwają 45-minutowe drzemki dla Twojego dwumiesięcznego dziecka? Drzemki mają być dla dziecka regenerującym restartem. Pozwalają one spowolnić montażowy napęd snu i zresetować ich mózg do nauki. To pomaga im w pełni wykorzystać życie na jawie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Twojemu dziecku spać dłużej:

Po pierwsze, pamiętaj, że 45-minutowe drzemki są całkowicie normalne dla większości niemowląt. Niektóre dzieci mogą obudzić się niezadowolone po tym czasie, ale w większości przypadków będą po prostu kontynuować swój dzień. Jeśli jednak Twoje dziecko po 45 minutach nadal jest marudne, może to oznaczać, że doświadcza regresji i musi mieć inny harmonogram snu. Aby upewnić się, że sen Twojego dziecka jest tak dobry, jak to możliwe, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest ustalenie, co powoduje przerwę. Istnieje wiele powodów, dla których może to być przypadek, ale najczęstszym powodem jest skok wzrostu. Jeśli tak jest, to 45-minutowy intruz może budzić Twoje dziecko. Jeśli 45-minutowy intruz utrzymuje się, być może trzeba rozważyć karmienie dziecka wcześnie rano.

Innym powodem, dla którego dzieci mogą się wcześnie obudzić, jest głód. Nakarm swoje dziecko tuż przed drzemką, aby pomóc dziecku przygotować się do drzemki. Możesz nawet chcieć zaoferować przekąskę swojemu dwumiesięczniakowi przed snem. Może on potrzebować czegoś, co przywróci mu energię. W takich przypadkach dziecko może potrzebować czuwania przez około pół godziny na raz, aby uniknąć nadmiernego wysiłku.

W ciągu dnia drzemki Twojego dziecka trwają około 45 minut. Po 45-minutowej drzemce Twoje dziecko zacznie płakać, co będzie sygnałem potrzeby większej ilości snu. Zacznie wołać o te same rzeczy, które go usypiają, takie jak mleko matki, butelka lub kołysanie. Oprócz tych technik, musisz poznać czas, aby zapewnić, że drzemki są zarówno krótkie, jak i wysokiej jakości.

Zobacz też:  Ile powinno ważyć dziecko?

Zabawianie dziecka podczas załatwiania spraw

Zabawianie dwumiesięcznego dziecka podczas załatwiania innych spraw może być wyzwaniem, ale jest kilka sztuczek, które mogą ci pomóc. Niemowlęta lubią zabawy w błocie i mogą się bawić zabawkami i działaniami, w tym ukrywaniem i szukaniem. Spróbuj ukryć zabawkę lub roztwór mydła na minutę, a następnie nagle pojawić się przed nimi. Możesz również użyć zagiętego drutu do dmuchania baniek mydlanych. Te proste czynności zapewnią dziecku rozrywkę na wiele godzin.

Babcie są zafascynowane przedmiotami i twarzami, więc postaraj się, aby te przedmioty pojawiły się bliżej nich. Niemowlęta nie widzą daleko, ale mogą łatwo podążać za palcem. Odtwarzaj muzykę lub rób pokazy lalek na palcach i staraj się utrzymać obiekt w odległości co najmniej 18 cali od twarzy dziecka. Najlepiej trzymać przedmiot co najmniej 18 cali od twarzy dziecka, aby mogły go zobaczyć i naśladować.

Gadanie do dziecka to kolejny sposób na utrzymanie jego zaangażowania. Możesz mówić do dziecka, robiąc mimikę twarzy i używając swojego głosu. Kiedy mówisz do swojego dziecka, będzie gruchać, co zwiększy ich rozpiętość uwagi i sprawi, że będziesz bardziej interaktywny. Pozwala to również na załatwianie spraw, podczas gdy ty wiążesz się ze swoim dzieckiem. Istnieje wiele sposobów na zabawianie dwumiesięcznego dziecka, podczas gdy ty załatwiasz sprawy.

Czytanie do dziecka jest ważne w każdym wieku, a dwumiesięczne uwielbia słyszeć twój głos, więc równie dobrze możesz wejść w nawyk czytania dziecku na co dzień. Staraj się używać różnych książek, takich jak książki z planszami, książki z klapkami do podnoszenia i książki z teksturą. Dodatkowo, zajęcia sensoryczne to świetny sposób na zajęcie dwumiesięcznego dziecka podczas Twojej pracy.

Ustalenie harmonogramu snu dla dwumiesięczniaka

Chociaż może się wydawać, że to ta sama rutyna, harmonogram snu dwumiesięcznego dziecka jest nieco inny niż Twój. W idealnej sytuacji Twoje dziecko powinno spać przez co najmniej 6-7 godzin każdego dnia. Nawet wtedy Twoje dziecko może nie drzemać idealnie od 1,5 do dwóch godzin w ciągu dnia i może nawet preferować krótszą drzemkę od czasu do czasu. Niemniej jednak, ogólny cel dla snu dziecka to trzy pełne drzemki i jeden krótki katnap w ciągu dnia. Może to oznaczać 5. drzemkę, jeśli dziecko jest nadal obudzone przez długi czas, co jest całkowicie normalne i dopuszczalne.

Zobacz też:  Jak wychować dziecko we właściwy sposób

Jedną z metod ustanowienia harmonogramu snu dla dwumiesięcznego dziecka jest utrzymanie świateł przyciemnionych w nocy. Jest to szczególnie korzystne, gdy dziecko jest we wczesnych fazach snu. Ważne jest, aby ustalić rutynę na dobranoc, tak aby dziecko zasypiało samodzielnie. Ważne jest również, aby utrzymać środowisko tak ciche, jak to możliwe i ograniczyć rozproszenia do minimum.

Inna technika, która może być korzystna, to wystawianie dziecka na światło słoneczne przed snem. Twoje dziecko potrzebuje co najmniej siedmiu godzin światła słonecznego każdego dnia przed snem. Jeśli karmisz piersią, spróbuj wprowadzić kilka godzin światła słonecznego każdego dnia. Pomoże to Twojemu dziecku nauczyć się spać w nocy. Wystawiając dziecko na światło słoneczne w ciągu dnia, przyzwyczai się ono do światła i zacznie kojarzyć je ze snem.

Chociaż harmonogram snu 2-miesięcznego dziecka nie jest bardzo przewidywalny z dnia na dzień, są pewne elementy, które pozostaną stałe, takie jak długość drzemki i czas budzenia. Skup się na podstawach snu i przyrostu wagi, aby zapewnić dziecku zdrowie i szczęście. Jeśli nie możesz tego zrobić, spróbuj harmonogramu drzemki z innymi zajęciami. Możesz nawet uznać za przydatne wprowadzenie nocnej rutyny w środku dnia.

Długość drzemek Twojego dziecka będzie się różnić z dnia na dzień, ale większość noworodków będzie się drzemać przez co najmniej trzy godziny każdego dnia. Długość drzemki również powinna być dostosowana, ponieważ długie drzemki oznaczają mniej jedzenia w ciągu dnia. To sprawi, że dziecko będzie również głodne w ciągu dnia. Jeśli nie dostosujesz długości drzemki, Twoje dziecko może mieć trudności z przespaniem nocy.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: