X

Jak klepać dziecko do snu

Jeżeli ty jesteś rodzicem, ty mogłeś zastanawiać się dlaczego zmniejszać ilość czas ty pataszkować dziecko kłaść one sen. Na szczęście istnieją sposoby, aby to zrobić bez narażania na szwank snu dziecka. Poniżej wymieniono kilka prostych wskazówek dotyczących zmniejszenia ilości czasu, w którym klepiesz swoje dziecko. Miejmy nadzieję, że teraz możesz używać klepania jako narzędzia, które pomoże uspokoić Twoje dziecko. Możesz również użyć tego jako sposobu, aby Twoje dziecko zrelaksowało się po długim dniu w pracy.

Zmniejsz czas spędzony na klepaniu dziecka

Patting może być nadal dobrą techniką, aby uspokoić płaczące dziecko, nawet w wieku trzech lat. Spróbuj postawić krzesło przy boku łóżeczka zamiast klepania dziecka. Pozostawienie dziecka, aby zasnęło na własną rękę jest łatwiejsze i zmniejszy ilość czasu spędzonego na klepaniu go. Chociaż klepanie może być kuszące, unikaj go, jeśli chcesz uniknąć spowodowania dyskomfortu dziecka. Ochroni to również Twoje plecy.

Zobacz też:  Noworodek nie chce spać - 10 najczęstszych przyczyn

Zmniejsz czas spędzony na klepaniu dziecka do snu

Aby zmniejszyć ilość czasu spędzonego na klepaniu dziecka do snu, spróbuj delikatnie kołysać je do snu. Możesz to robić jako kilka minut każdej nocy lub stopniowo zmniejszać ilość czasu przez kilka nocy. Jeśli Twoje dziecko dużo płacze, nie spiesz się, aby je pocieszyć. Zamiast tego spróbuj techniki klepania i zobacz, czy działa lepiej dla twojego dziecka.

Jeśli twoje dziecko ma 3 lata, klepanie może nadal działać, ale powinieneś spróbować zmniejszyć swoje ręce, aby odpocząć na jego ciele przed zasypianiem. Staraj się unikać kołysania rękami pleców dziecka, co może powodować problemy. Ponadto, możesz użyć krzesła obok łóżeczka, aby chronić swoje plecy. Pozostawanie w pokoju z dzieckiem jest również dobrym pomysłem, ponieważ pomoże mu to poczuć się bezpiecznie i pewnie. Unikaj wymykania się do toalety lub wychodzenia z pokoju podczas płaczu dziecka. Wymykanie się sprawi tylko, że będzie niespokojne i dłużej nie będzie mogło zasnąć.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami?

Może Cię także zainteresować: