Jakie zalety ma malowanie po numerach?

malowanie po numerach

Malowanie po numerach to nie tylko kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale również zajęcie twórcze, które niesie za sobą szereg korzyści. Swoją popularność zdobyło między innymi dzięki temu, że jest to technika przeznaczona do wszystkich osób niezależnie od ich wieku, a także bez względu na umiejętności. Na czym polega i jakie zalety ma malowanie po numerach? Wyjaśniamy!

Na czym polega malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to kreatywna dziedzina, która pozwala na to, aby każdy niemal jak profesjonalista, mógł oddać się aktywności twórczej. Każdy zestaw do malowania po numerach zawiera płótno bawełniane z nadrukiem, pędzle, instrukcję, a także farby akrylowe. – mówi przedstawiciel sklepu Twoje Hobby z obrazami do malowania po numerach. – Poszczególne elementy obrazu oznaczone są konkretnymi numerkami, które odpowiadają numerom umieszczonym na farbach. Takie rozwiązanie pozwala na pokrycie poszczególnych partii obrazu konkretnymi odcieniami i w efekcie stworzenie wyjątkowego dzieła artystycznego.

W zależności od własnych preferencji, a także dla kogo obraz ma być przeznaczony, istnieje szeroki wybór zestawów, m.in. malować można zarówno portery, krajobrazy, naturę, jak i istnieją również specjalne zestawy przeznaczone dla dzieci z ulubionymi postaciami z bajek lub kreskówek, a także ze zwierzętami. Ciekawym pomysłem jest również malowanie po numerach na podstawie własnego zdjęcia, które może dać jeszcze większą satysfakcję i jednocześnie będzie stanowić niebagatelną ozdobę domu lub świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Zobacz też:  Trampki dla dzieci – jakie wybrać najlepsze?

Jakie zalety ma malowanie po numerach?

Malowanie po numerach przede wszystkim swoją popularność zawdzięcza temu, że uważane jest za dobry sposób na relaks i odpoczynek, do którego nie potrzeba żadnych zdolności artystycznych. Aktywność twórcza wymaga pełnego skupienia i koncentracji, dzięki czemu pozwala na oderwanie swoich myśli od rzeczywistości i całkowite poświęcenie się wykonywanej czynności, przy jednoczesnym antystresowym oddziaływaniu.

Taka forma malowania to również dobre zajęcie wspierające funkcjonowanie mózgu osób starszych, ponieważ oprócz tego, że wycisza i odpręża, dodatkowo ma wpływ na stymulację różnych zmysłów oraz układu nerwowego, a także rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię, co jest niezwykle ważne do utrzymania prawidłowego poziomu funkcji poznawczych w starszym wieku.

Malowanie po numerach dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju aktywność plastyczna to świetne zajęcie mające wpływ na rozwój każdego dziecka. Z tego powodu malowanie po numerach dla dzieci będzie stanowić nie tylko formę edukacyjnej zabawy, ale również będzie mieć znaczenie dla rozwoju funkcji poznawczych i zadbania o prawidłowy rozwój dziecka w różnych dziedzinach życia. Przede wszystkim malowanie po numerach wspiera rozwój kreatywności, a tym samym krytycznego myślenia, dzięki czemu dzieci uczą się szukać nowych rozwiązań w otaczającym je świecie. Z racji tego, że malowanie wymaga od dzieci dużej uwagi i koncentracji, dziecko wycisza się oraz uczy się samodzielności i dążenia do postawionego sobie celu.

Zobacz też:  Powodzie i zalane wodą drogi w wyniku ulewy

Warto również wspomnieć o tym, że malowanie po numerach wpływa również na rozwój motoryki małej oraz koordynacji. Mianowicie dziecko za pomocą trzymania pędzla uczy się, jak prawidłowo i precyzyjnie się nim posługiwać, co jest bardzo istotne do dalszej nauki pisania i innych czynności wykonywanych za pomocą precyzyjnych ruchów rąk.


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: