Pingwiny z Madagaskaru – imiona postaci z serialu

Bohaterami serialu i filmu są zwierzęta różnych gatunków mieszkające w nowojorski zoo, jednak największą sympatią cieszą się oczywiście pingwiny z Madagaskaru. Imiona oraz opisy tych postaci przedstawimy w naszym artykule.
pingwiny z madagaskaru imiona

Serial opowiada o perypetiach grupy niezwykłych lemurów oraz pingwinów z Madagaskaru. Imiona i charakterystykę tych barwnych postaci znajdziesz poniżej. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Skipper

To dowódca grupy, który odpowiada za organizację całej misji. Jest pewny siebie, odważny oraz dobrze wyszkolony. Nierzadko popełnia błędy, a potem nie potrafi się do nich przyznać. Odczuwa strach przed hippisami oraz igłami.

Kowalski

Pełni funkcję zastępcy, a także doradcy Skippera. największą zaletą tego bohatera jest inteligencja, jednak jego projekty rzadko są pożyteczne. Mówi się wręcz, że mogą one zniszczyć pół Ameryki. Niektórzy podejrzewają, że pochodzi z Polski.

Rico

Rico jest fanem tworzenia ładunków wybuchowych oraz niszczenia wszystkiego dookoła. Pozostawiony bez opieki Skippera szybko traci nad sobą kontrolę i zmienia się w psychopatę. Rzadko mówi, zazwyczaj komunikuje się przy pomocy chrząknięć.

Szeregowy

Ten bohater jest najbardziej infantylnym ze wszystkich pingwinów z Madagaskaru.

Imię „Szeregowy” zostało mu nadane, ponieważ jest najmłodszym i najniższym rangą wśród wszystkim należących do grupy. Jajko, z którego się wykluł, zostało znalezione przez starsze pingwiny.

Król Julian

Julian uważa się za poważanego władcę, chociaż w rzeczywistości służą mu jedynie dwa inne lemury. To bohater pozbawiony empatii oraz inteligencji, jednak dzięki niemu produkcja jest pełna zabawnych scen i dobrego humoru.

Maurice

Maurice jest poddanym Juliana, jednak dzięki wysokiemu poziomowi inteligencji z łatwością potrafi go przechytrzyć. Wciąż przy nim trwa, ponieważ czuje się za niego odpowiedzialny i obawia się, że ten nie dałby sobie bez niego rady.

Mort

To najbardziej infantylna oraz naiwna postać w serialu. Bez zastanowienia wykonuje wszystkie rozkazy Króla Juliana i uważa go za nieomylnego.

Pingwiny z Madagaskaru – imiona postaci drugoplanowych

Znasz już grupę lemurów oraz pingwinów z Madagaskaru. Imiona drugoplanowych bohaterów znajdziesz poniżej.

  • Marlenka,
  • Alice,
  • Edek,
  • Mason,
  • Bolo,
  • Król Szczurów,
  • Czerwony Wiewiór,
  • Doktor Bulgot,
  • Doris.

W serialu pojawia się także wiele innych postaci, jednak mają one zazwyczaj charakter epizodyczny, w związku z czym nie zostały przytoczone w artykule.

Fot. główne: Ivan Bandura via Flickr, CC BY 2.0


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: