7 krasnoludków – imiona i opisy bohaterów „Królewny Śnieżki”

Czy pamiętasz bajkę Disneya pod tytułem „Królewna Śnieżka”? Ulubieńcami większości widzów jest grupa 7 krasnoludków. Imiona i opisy tych bohaterów znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!
7 krasnoludków imiona

„Królewna Śnieżka” to bajka, która powstała na podstawie baśni braci Grimm. Jednymi z najważniejszych postaci zarówno w ludowej opowieści, jak i filmie była grupa 7 krasnoludków. Imiona tych postaci zostały nadane dopiero przez twórców produkcji Disneya. Czy znasz je wszystkie?

Mędrek

Mędrek to przywódca siedmiu krasnoludków. Bohater cierpi z powodu nadwagi, jest łysy i nosi siwą brodę oraz okulary. Do jego najważniejszych cech należy dobroduszność, a także stanowczość. Często zdarza mu się przekręcać słowa, gdy chce coś powiedzieć coś.

Gburek

Gburek to szczupły, łysy krasnoludek o niebieskich oczach. Do jego najbardziej charakterystycznych cech należy wyjątkowo długi nos oraz grube i ciemne brwi. Zawsze ubiera fioletowy kubrak ze złotymi guzikami, ciemne spodnie, a także brązową oklapniętą czapkę.

Apsik

Apsik jest krasnoludkiem pracującym w kopalni. Wraz z przyjaciółmi zauważa śpiącą Śnieżkę, po czym śpiewa jej piosenkę i tańczy. Rozpoznasz go po czerwonym nosie, krótkiej brodzie oraz ciemnożółtej czapce, którą ma na głowie.

Wesołek

Wesołek nosi siwą brodę podobnie jak większość z 7 krasnoludków. Imię zawdzięcza swojemu niesamowitemu poczuciu humoru. Zawsze jest ubrany w żółtą czapkę, błękitne spodnie oraz kaftan w brązowym kolorze.

Śpioszek

Ulubionym zajęciem Śpioszka jest drzemanie w każdej wolnej chwili. Jego najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu są ciemne powieki. Ma długą siwą brodę, czerwony nos oraz brązowe oczy.

Nieśmiałek

Nieśmiałek to najbardziej wstydliwy ze wszystkich siedmiu krasnoludków. Ma duży czerwony nos oraz długą siwą brodę. Nosi turkusową czapkę oraz kaftan w kolorze żółtym.

Gapcio

Gapcio nie nosi brody jako jedyny z 7 krasnoludków. Imię zawdzięcza swojej niezdarności. Rozpoznasz go po błękitnych oczach, fioletowej czapce oraz luźnym kombinezonie w kolorze zieleni.

Królewna śnieżka i 7 krasnoludków – imiona pozostałych postaci

Poznaj imiona pozostałych bohaterów produkcji Disneya:

  • Śnieżka,
  • Książę,
  • Zła Królowa,
  • Łowca,
  • Magiczne lustro.

Czy wiesz, że Walt Disney oferował każdemu pracownikowi 5 dolarów za najzabawniejsze gagi, których mógłby użyć w historii Śnieżki? Jak się okazało, metoda była skuteczna, ponieważ nazwy bohaterów zapadły w pamięć większości widzów.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: