Imiona z Harrego Pottera – ile postaci pamiętasz? Sprawdź!

Rowling to nazwisko cieszące się światową sławą ze względu na ogromny sukces, jaki odniosła seria powieści o czarodziejach. Czy znasz wszystkie imiona z Harrego Pottera? Sprawdź, w naszym artykule!
imiona z harrego pottera

Ron i Hermiona to najpopularniejsze obok Harrego, ale nie jedyne postacie powieści. W dalszej części tekstu znajdziesz pozostałe imiona z Harrego Pottera, które pomogą ci lepiej zrozumieć fabułę tej popularnej na całym świecie książki.

Harry Potter

Harry został osierocony tuż po urodzeniu i zamieszkał przy ulicy Privet Drive 4. Wierzył, że jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Harry spotkał swoich przyjaciół pierwszy raz w pociągu do Hogwartu. Harry wraz z Ronem i Hermioną często spotykali się w gospodzie pod świńskim łbem. Wziął udział w turnieju trójmagicznym. Cho była jego sympatią i zaprosił ją na bal bożonarodzeniowy.

Ron Weasley

Harry i Ron są najlepszymi przyjaciółmi. Ron jest synem Artura i Molly, a także bratem Freda i George’a Weasleyów. Brał udział w bitwie w Departamencie Tajemnic i zniszczył medalion Salazara Slytherina.

Hermiona

Jest mugolką uczęszczającą do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Rona i Hermionę łączy romantyczne uczucie. Pomogła ominąć trójgłowego psa pilnującego klapy w podłodze, co pośrednio spowodowało, że kamień filozoficzny został zniszczony. Za pomocą eliksiru wielosokowego Hermiona chciała wziąć udział w weselu Billa i Fleur.

McGonagall

Ulubiona nauczycielka Harrego. Stanęła w obronie Hagrida i ranna trafiła do szpitala świętego Munga.

Molly

Matka Rona i Ginny uwielbiała Harrego i podarowała mu zegarek w momencie osiągnięcia przez niego pełnoletności, stanęła w jego obronie i doprowadziła do śmierci Czarownicy Bellatriks.

Tom Marvolo Riddle

Chodził do Hogwartu i często odwiedzał sklep Borgina i Burkesa. Podjął się przejęcia Ministerstwa Magii w celu zapanowaniem nad mugolami i czarodziejami.

Draco Malfoy

Przyjaciel Crabbe i Goyle dostał się do drużyny szkolnej, a gra w quidditcha była jego pasją. Harry uratował go podczas bitwy o Hogwart.

Syriusz Black

Chrzestny Harrego, jeden z członków Zakonu Feniksa, który uciekł z Azkabanu. Mieszkał w domu przy Grimmauld Place 12.

Neville Longbottom

Syn Franka i Alicji wziął udział w bitwie o Hogwart, upozorował własną śmierć i zniszczył horkruksa mieczem wykonanym przez gobliny.


Sprawdź także:
Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: