Teletubisie – imiona i opis postaci bajki dla dzieci

Ten serial dla najmłodszych szybko zyskał popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w innych krajach. Dlaczego dzieci pokochały „Teletubisie”? Imiona oraz charakterystykę postaci znajdziesz w artykule!
teletubisie imiona

Wiele bajek zdobyło ogromną popularność, jednak ta produkcja zdecydowanie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, ponieważ wyemitowano ją w ponad 100 krajach. Jakie są najważniejsze cechy teletubisiów? Imiona wraz z opisami sprawdzisz w dalszej części tekstu.

Teletubisie – imiona bohaterów serialu i ciekawostki o produkcji

„Teletubisie” to serial animowany produkowany w latach 1997–2001 oraz 2015–2018. Ze względu na ogromny sukces pracę nad nowymi odcinkami wznowiono w 2022 roku. Dotychczas produkcja zdobyła nagrodę BAFTA oraz Nickelodeon UK Children’s Awards. Ze względu na swój wielokulturowy charakter seria była przetłumaczona na 21 języków. Dlaczego świat tak pokochał „Teletubisie”? Imiona i cechy bohaterów znajdziesz poniżej!

Tinky-Winky

To najstarszy i największy ze wszystkich teletubisiów. Jego ciało jest fioletowe, jednak twarz ma barwę bladoróżową. Wybór tego koloru nie jest przypadkowy, bohater ma symbolizować rasę europejską. Postać Tinkiego-winkiego wywołała kontrowersje, kiedy pastor Jerry Falwell stwierdził, że promuje ona zachowania nieheteronormatywne. Powodem tych oskarżeń była noszona przez teletubisia czerwona torebka oraz antenka w kształcie trójkąta.

Dipsy

Dipsy to kolejny z czterech teletubisiów. Imię tego bohatera nie ma konkretnego znaczenia, ale podobnie jak pozostałe jest łatwe do wymówienia dla małych dzieci. Jego jest jasnozielone, a twarz brązowa, co pozwala utożsamiać się z postacią Afroamerykanom oraz Mulatom. To wesoły bohater, który najbardziej lubi zabawę swoim biało-czarnym kapeluszem.

Laa-laa

Laa-laa to średniej wielkości teletubiś płci żeńskiej. Znaczna część jej ciała jest pokryta żółtym futerkiem, a twarz ma odcień beżowy, co wskazuje na to, że ma ona pochodzenie hinduskie. Na jej głowie znajduje się skręcona antenka, a jej ulubioną zabawką jest pomarańczowa piłeczka.

Po

Po to najmniejszy z teletubisiów i jest płci żeńskiej. Większość jej ciała pokrywa futerko w kolorze czerwonym, ale jej twarz ma białą barwę z delikatnymi żółtymi znaczeniami. Podobnie jak Laa-laa kocha ćwiczenia i aktywność fizyczną, a jej ulubioną zabawką jest hulajnoga.

Prawdopodobnie oglądałeś już „Teletubisie”. Imiona oraz ich najważniejsze cechy pozwolą ci lepiej zrozumieć fabułę podczas seansu w towarzystwie dzieci.

Fot. główne: Robert Lamb via Wikipedia, CC BY-SA 2.0


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: