Atomówki – imiona i charakterystyka wszystkich postaci

Ten serial animowany emitowany na Cartoon Network od 1998 roku zna prawdopodobnie każda osoba urodzona w latach 90. Co warto wiedzieć o „Atomówkach”? Imiona oraz charakterystykę wszystkich postaci znajdziesz w naszym artykule!
atomówki imiona

Cukier, słodkości, różne śliczności i związek X – to główne składniki superbohaterek serialu „the Powerpuff Girls” znanego w Polsce jako „Atomówki”. Imiona dziewczynek w polskiej wersji to Bajka, Bójka i Brawurka, jednak w odcinakach pojawia się o więcej postaci. Przeczytaj artykuł i poznaj je wszystkie.

Atomówki – imiona głównych bohaterek

W oryginalnej wersji serialu wyreżyserowanej przez Craiga McCrackena główne bohaterki miały następujące imiona: Blossom, Bubbles, Buttercup. Twórcom zależało na tym, by w polskiej wersji językowej zachować literę B na początku wszystkich imion, dlatego zdecydowano się nie tłumaczyć ich dosłownie. Poznaj wszystkie bohaterki bajki.

Bójka

To przywódczyni atomówek. Imię zawdzięcza swojej ogromnej inteligencji oraz pasji do nauki. Ma długie rude włosy i nosi strój w kolorze różowym.

Brawurka

To dziewczynka z krótkimi czarnymi włosami, która zawsze ubiera się w zielony strój. Jest najsilniejsza z całej grupy, a wolny czas uwielbia poświęcać na treningi.

Bajka

Bajka jest dziewczynką o bardzo wysokiej wrażliwości. Chociaż z tego powodu bywa wyśmiewana przez rówieśników, jako jedyna potrafi rozwiązywać konflikty bez użycia siły fizycznej.

Pozostali bohaterzy serialu

Poza głównymi bohaterkami już w pierwszym odcinku serialu widzowie poznają także inne istotne postacie. Wśród nich znajduje się między innymi:

  • Profesor Atomus – naukowiec; przybrany tata Bójki, Bajki i Brawurki.
  • Burmistrz – burmistrz miasta Townsville; w razie niebezpieczeństw dzwoni po atomówki, imię postaci nie jest znane.
  • Sara Bella – sekretarka burmistrza; zwykle pokazywana od pasa w dół, jednak w jednym z odcinków ukazano fragment jej twarzy.

Mojo Jojo – główny wróg Townsville

Główne bohaterki serialu „Atomówki” mają supermoce, które wykorzystują do obrony swojego miasta. Ich głównym wrogiem jest oczywiście Mojo Jojo – małpa żyjąca na szczycie wulkanu w centrum miasta. Marzy o zawładnięciu całym światem jednak Bójka, Bajka i Brawurka stale mu w tym przeszkadzają. By je pokonać stworzył Super Mocnych Chłopaków, którzy mieli być chłopięcymi odpowiednikami superbohaterek.

25 marca 2005 roku wyemitowano ostatni odcinek „Atomówek”. Imiona oraz przygody bohaterek serialu z pewnością są znane milionom osób na świecie, ponieważ kreskówka zdobyła miano kultowej.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: