Smerfy – imiona i lista postaci bohaterów bajki

Przygody grupy niebieskich stworów w dzieciństwie śledziło miliony osób. Jednak czy po upływie lat wciąż znasz wszystkich bohaterów „Smerfów”? Imiona oraz krótkie opisy postaci znajdziesz w dalszej części tekstu. Przeczytaj!
smerfy imiona

Prawdopodobnie każdy oglądał bajkę lub czytał komiks „Smerfy”. Imiona jej bohaterów mają prześmiewczy charakter, co sprawia, że łatwo je zapamiętać. Jednak czy będziesz znał je wszystkie?

Smerfy – imiona najważniejszych mieszkańców wioski

Początkowo w wiosce mieszkało 100 smerfów, jednak z czasem pojawiły się kolejne, w tym między innymi Dziadek i Dzikus. Poznaj najważniejszych oraz najbardziej charakterystycznych bohaterów bajki „Smerfy”.

Papa Smerf

Jako jedyny chodzi w czerwonych ciuchach i nosi brodę. Chociaż ma 543 lata, wielu twierdzi, że wygląda na 530. Jest najstarszym mieszkańcem wioski oraz jej przywódcą. Posiada księgę złych zaklęć, ale korzysta z nich jedynie do obrony innych smerfów.

Ważniak

Jego znakiem rozpoznawczym są okulary, które nosi jako jedyny smerf. Imię zawdzięcza swojemu trudnemu charakterowi – jest przemądrzały i apodyktyczny, co nierzadko irytuje pozostałych mieszkańców wioski.

Osiłek

Osiłek to najsilniejszy, a także najbardziej bojowy i odważny smerf. Łatwo odróżnić go od innych mieszkańców wioski, ponieważ ma tatuaż na ramieniu. W wolnym czasie uwielbia ćwiczyć na domowej siłowni. Najlepiej dogaduje się z Pracusiem i nie przepada za Ważniakiem.

Zgrywus

Zgrywus to najzabawniejszy smerf. Imię zawdzięcza swojej pasji do robienia żartów oraz opowiadania dowcipów. Jego popisowym numerem jest wybuchający prezent-niespodzianka, na który nabierają się wszyscy mieszkańcy wioski.

Śpioch

Co odróżnia śpiocha od innych smerfów? Przede wszystkim zawsze ma ze sobą ulubioną poduszkę, kiedy tylko położy na niej głowę, natychmiast zasypia. W pracy zazwyczaj okazuje się całkowicie bezużyteczny, ponieważ nie potrafi się na niej skupić.

Łasuch

Łasucha najłatwiej rozpoznać po czapeczce kucharskiej oraz chustce, które nosi jako jedyny smerf. Imię zawdzięcza swojej pasji do jedzenia i gotowania. Jest głównym kucharzem, a jego ulubionym przysmakiem są smerfojagody.

Smerfetka

Smerfetka przez większość trwania serii jest jedyną dziewczynką w wiosce. Powstała w wyniku wykorzystania zdolności magicznych Gargamela – złego czarodzieja, który chce złapać smerfy. Chociaż bohaterka miała szpiegować mieszkańców w wioski i przekazywać mu o nich informacje, szybko przeszła na ich stronę.

Chociaż większość osób oglądała w dzieciństwie bajkę „Smerfy”, imiona wszystkich postaci znane są jedynie najbardziej zagorzałym fanom produkcji.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: