Winx – imiona wróżek należących do klubu Winx

Czy wiesz, jak nazywają się główne bohaterki serialu „Winx”? Imiona czarodziejek wraz z ich krótką charakterystyką znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!
winx imiona

Dotychczas w serialach o magii w głównych rolach pojawiali się przede wszystkim mężczyźni. Pracownicy wytwórni Rainbow postanowili to zmienić, w efekcie czego stworzyli „Winx”. Imiona i opisy bohaterek bajki znajdziesz poniżej. Przeczytaj i poznaj je lepiej.

Bloom

Bloom to założycielka klubu i strażniczka planety Domino. Jej największą zaletą jest dobre serce, które sprawia, że nigdy nie pozostawia swoich bliskich w potrzebie. Niestety bywa uparta i niecierpliwa.

Stella

Stella to czarodziejka słońca i księżyca o pogodnej osobowości. Jej największym zainteresowaniem jest moda, a cały czas wolny najchętniej spędziłaby na zakupach.

Flora

Flora jest jedną z najbardziej pilnych uczennic w klubie Winx. Imię zawdzięcza swojej ogromnej pasji do ogrodnictwa. Przygotowane przez nią mikstury nie raz uratowały czarodziejki z opresji,

Musa

Musa jest bardzo emocjonalną introwertyczką. Wolny czas spędza, oddając się swojej pasji muzycznej. Wyszlifowała swój talent do tego stopnia, że potrafi zagrać na każdym instrumencie.

Tecna

Tecna to czarodziejka technologii o wyjątkowo wysokim poziomie IQ. Jej kolejnymi zaletami są pewność siebie oraz perfekcyjność. Niestety ma trudności z wyrażaniem swoich emocji.

Layla

Lalya pochodzi z planety Andros i jest jej strażniczką. Taniec to jej największy talent, jednak niejedyny. Do najważniejszych cech tej czarodziejki należą: troskliwość, duma oraz gotowość do działania.

Roxy

Roxy ma moce panowania nad zwierzętami. Początkowo nie chce być czarodziejką, jednak z czasem przekonuje się, że nie powinna bać się tego, co już zostało zapisane w jej losie.

Winx – imiona pozostałych bohaterów

Wcześniej wspomniane czarodziejki to główne bohaterki serialu „Winx”. Imiona pozostałych znajdziesz w dalszej części tekstu.

Ważnymi postaciami są Chłopcy z Czerwonej Fontanny, czyli:

 • Sky,
 • Brandon,
 • Helia,
 • Riven,
 • Timmy,
 • Nabu,
 • Roy.

Do innych bohaterów pojawiających się w bajce należą między innymi:

 • Daphne,
 • Diaspro,
 • Chimera,
 • Klaus.

Oczywiście w serialu nie brakuje czarnych charakterów pragnących zapanować nad magicznym wszechświatem, np. wiedźm.

Mimo upływu lat pojawia się coraz więcej produkcji opartych na serialu animowanym „Winx”. Imiona bohaterów z artykułu ułatwią ci zapoznanie się z ich fabułą.

Fot. główne: Dibilele via Wikipedia, CC BY-SA 3.0


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: